Προς το περιεχόμενο

Πάει κανείς με αμάξι Θεσσαλονίκη Αθήνα;


pizzelli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

Θέλω 2 ή 3 ή 4 του μηνός να κατέβω Αθήνα.

Θέλω επίσης να πάρω και το σκυλί μου μαζί (18.5 κλ)

Θα πήγαινα με τραίνο αλλά θέλει κλουβί και δεν έχω,άσε που κάνει και 70 ευρω.

Οπότε αν κατεβαίνει κάνεις με αμάξι εκείνες τις ημέρες θέλω να με πάρει μαζί του.

Δίνω 50 Ευρω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή ψάχνεις κάποιον που να εχει αυτοκίνητο με πίσω κλουβί 

ή

να εχει κλουβί να στο δανείσει και να θέλει να ταξιδέψει την ίδια ημερομηνία με εσένα. 

 

Απίθανο οχι, λίγο δύσκολο ναι.

 

Εκτός αν εννοεις να είναι λυτό το σκυλί στο πίσω κάθισμα. Προσωπικά δεν θα έβαζα μεγαλοσωμομο ξένο σκυλί λυτό στο πίσω κάθισμα. Εδω δικό μου δεν θα έβαζα για τέτοιο ταξίδι. Λίγο να ζαλιστεί και να κανει εμμετο ή να ρίξει κάποιο πιπι αντε να βγάλεις άκρη. Βέβαια δεν θα το άφηνα λυτό κυρίως για λόγους ασφαλείας.  

 

Για το καράβι επικοινώνησε πρώτα με την εταιρεία γιατί ελάχιστες επιτρέπουν pet cabin και σε περιορισμένο αριθμό. Αν απλά εχεις κρεβάτι σε καμπίνα, δε θα σου επιτραπει να βάλεις μέσα και το σκυλάκι. Αναλογα με την εταιρεία εχουν κλουβιά στο κατάστρωμα τα οποία συνήθως ειναι χάλια. Στη χειρότερη θα τη βγάλεις ολο το βραδυ στο καταστρωμα μαζί με το σκυλάκι για να το κρατάς απο το λουρί. Επικοινώνησε με την εταιρεία και ρώτα. Μην πας με δεδομένο οτι θα μπει καμπίνα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τρίτο.

ψαχνω απλά κάποιον να πηγαίνει αθηνα και εγώ με το σκυλί να είμαι στο πισω κάθισμα.αν και είναι φιλικός θα του βάλω φίμωτρο,τις αναγκες θα τις έχει κάνει από πριν.

αν χρειαστεί θα του δωσω ηρεμιστικό χάπι.

εχω μιλήσει ήδη,θα είμαι μαζί με τον σκύλο σε καμπινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κάποιον που έχει σκοπό να κάνει έτσι κι αλλιώς τη διαδρομή δε νομίζω να του κακόπεφτε να γλιτώσει 50€ αν τον πάρει μαζί του.

 

νομίζω υπήρχε ή ήταν να δημιουργηθεί κι ένα site για τέτοιες φάσεις, ώστε να γλιτώνουν μεταφορικά όσοι είναι να ταξιδέψουν μοιράζοντας τα έξοδα με άλλους. εκτός αν δε θυμάμαι καλά και το είχα διαβάσει γι άλλη χώρα.

 

δε ξέρω πως το σκέφτονται οι άλλοι αλλά αν υπήρχε μια πιθανότητα να βρεις κάτι, με το σκυλί παρέα η πιθανότητα πάει περίπατο.

 

τώρα αν βρεις κανένα γύφτο με datsun να σας βάλει στην καρότσα ευχαριστημένος να είσαι.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κάποιον που έχει σκοπό να κάνει έτσι κι αλλιώς τη διαδρομή δε νομίζω να του κακόπεφτε να γλιτώσει 50€ αν τον πάρει μαζί του.

 

νομίζω υπήρχε ή ήταν να δημιουργηθεί κι ένα site για τέτοιες φάσεις, ώστε να γλιτώνουν μεταφορικά όσοι είναι να ταξιδέψουν μοιράζοντας τα έξοδα με άλλους. εκτός αν δε θυμάμαι καλά και το είχα διαβάσει γι άλλη χώρα.

 

δε ξέρω πως το σκέφτονται οι άλλοι αλλά αν υπήρχε μια πιθανότητα να βρεις κάτι, με το σκυλί παρέα η πιθανότητα πάει περίπατο.

 

τώρα αν βρεις κανένα γύφτο με datsun να σας βάλει στην καρότσα ευχαριστημένος να είσαι. :-D

Υπάρχει το site αλλά δεν θυμάμαι πως λέγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου, αν και δεν πιστεύω ότι είναι εύκολο να βρεις αυτό που ψάχνεις, είναι να ξεκαθαρίσεις και αν το σκυλί είναι εμβολιασμένο κανονικά και έχει το απαιτούμενο βιβλιάριο. Αυτό ενδεχομένως να "κόψει" κάποιες αρνητικές σκέψεις που μπορεί να δημιουργηθούν.

Μάλιστα στις περιτπώσεις μεταφοράς με ΚΤΕΛ, κλπ απαιτείται από το νόμο η ύπαρξη του βιβλιαρίου το οποίο πρέπει να είναι σωστά ενημερωμένο για τα δύο τελευταία χρόνια, αν θυμάμαι καλά.

 

Πάντως, αν και έχω στο σπίτι ζώα τα τελευταία 20 χρόνια (και σκύλο και γάτες), προσωπικά δεν θα έπαιρνα μαζί ζώο που δεν ξέρω για πολλούς λόγους (και προσωπικές εμπειρίες αλλά και πράγματα που έχω ακούσει από άλλους). Σου εύχομαι να βρεις κάποιον με λιγότερα "κολλήματα" από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 50 μετα βίας φτανουν για βιολογικο απο τις τριχες και τα λοιπα κακα του σκύλου... παρε κλουβι και πηγαινε με το κτελ, δε ξερω κανεναν λογικο ανθρωπο που θα το έκανε αυτό (εκτος αν θες καρότσα σε ντατσουνα όπως ειπε καποιος απο πανω)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δϊνεις 50€ για μετακίνηση και δε δίνεις 70€ για ένα κλουβί; Συνολικά αγοράζοντας κλουβί και πηγαίνοντας με το τρένο δε θα σου βγει πάνω από 100€ συν ότι πλέον θα έχεις και κλουβί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...