Προς το περιεχόμενο

Πάει κανείς με αμάξι Θεσσαλονίκη Αθήνα;


pizzelli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 
 

 

 

OFF [

Εντάξει, σε λίγο θα μας πείτε ότι και το άλογο ήρθε κοντά στον άνθρωπο γιατί του άρεσε να το φροντίζουν και να το καβαλάνε!

 

Σαφώς είναι εξέλιξη του λύκου, αλλά δεν το επέλεξε. Μη λέμε ότι θέλουμε. Προσέφερε τις υπηρεσίες του με αντάλλαγμα την ασφάλεια (όχι πάντα) και το να έχει το φαγητό του σίγουρο (πάλι όχι πάντα).

Θα ζούσε ούτως ή άλλως ακόμα και να μην υπήρχαμε εμείς, όπως θα ζούσαν και οι γάτες, παπαγαλάκια και αγελάδες... ]

 

Από μια άποψη σήμερα υπάρχουν τα άλογα εξαιτίας του ανθρώπου και την ανάγκη του για αυτά γιατί τα ζευγάρωνε συνέχεια, αν είχαν παραμείνει άγρια στην φύση ίσως να είχαν εξελιχθεί σε κάτι άλλο ή θα είχαν εκλείψει.

Όχι το επέλεξε να είναι φιλικός και να προσφέρει τις υπηρεσίες του σε σχέση με άλλους λύκους... ο τότε λύκος μετατράπηκε στον σημερινό λύκο και ο φιλικός λύκος στον σκύλο τόσο απλό.

Αν δεν είμασταν εμείς κάποιο άλλο θηλαστικό πιθανόν να είχε επικρατήσει στην εξέλιξη αλλά σίγουρα δεν θα υπήρχαν αγελάδες και γάτες τουλάχιστον με αυτή την μορφή.

 

Οι αγελαδες παντως πρεπει να ναι τα πιο μαστουριαρικα ζωα.

Επελεξαν να ερθουν κοντα στο ανθρωπο, να τους δινουν το γαλα τους το κρεας τους ακομα και τα παιδια τους, με ανταλλαγη λιγο χορτο..

Οι αγελάδες δεν έχουν την ικανότητα να σκεφτούν τόσο πολύ σε λίγο θα μας πεις ότι θα κατέβουν και σε απεργία όπως το πας, είναι απλούστερο, υπάρχουν σήμερα αγελάδες γιατί τις φυλάκισε ο άνθρωπος και τις ζευγαρώνει συνέχεια και συνέχεια, το αν το επέλεξαν ή όχι τουλάχιστον σήμερα επιβιώνει αρκετά ώστε να κάνει απογόνους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι αγελάδες δεν έχουν την ικανότητα να σκεφτούν τόσο πολύ σε λίγο θα μας πεις ότι θα κατέβουν και σε απεργία όπως το πας, είναι απλούστερο, υπάρχουν σήμερα αγελάδες γιατί τις φυλάκισε ο άνθρωπος και τις ζευγαρώνει συνέχεια και συνέχεια, το αν το επέλεξαν ή όχι τουλάχιστον σήμερα επιβιώνει αρκετά ώστε να κάνει απογόνους.

Διαφωνω. Οι αγελαδες ειναι παρα πολυ εξυπνα ζωα και ξερουν οτι το γαλα τους ειναι καλυτερο απο αυτο τις κατσικας ετσι επελεξαν να "πουλησουν" το προιον τους στους ανθρωπους με ανταλλαγμα καλο χορτο. Εχεις παρατηρησει ποτε τα ματια τους και ποσο μαστουριαρικα φενονται; και οχι μονο αυτο, το "μουυυ" που λενε ξερεις απο που βγαινει; λενε στις αλλες αγελαδες "εχω κανει κεφαλι δικιε μου" αλλα λενε σκετο "μου". Και εχεις παρατηρησει τι κεφαλι εχουν φανταζομαι.. Αμα δε ξερεις μη μιλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω. Οι αγελαδες ειναι παρα πολυ εξυπνα ζωα και ξερουν οτι το γαλα τους ειναι καλυτερο απο αυτο τις κατσικας ετσι επελεξαν να "πουλησουν" το προιον τους στους ανθρωπους με ανταλλαγμα καλο χορτο. Εχεις παρατηρησει ποτε τα ματια τους και ποσο μαστουριαρικα φενονται; και οχι μονο αυτο, το "μουυυ" που λενε ξερεις απο που βγαινει; λενε στις αλλες αγελαδες "εχω κανει κεφαλι δικιε μου" αλλα λενε σκετο "μου". Και εχεις παρατηρησει τι κεφαλι εχουν φανταζομαι.. Αμα δε ξερεις μη μιλας

Έτσι η απάντηση επιπέδου...νηπιαγωγείου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι η απάντηση επιπέδου...νηπιαγωγείου!

Φιλε εσυ που εισαι επιπεδο πανεπιστημιου δε καταλαβες οτι εκανα πλακα στο πρωτο μηνυμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύσαμε όλα μας τα άλλα προβλήματα για να ασχοληθούμε και με τα ζωντανά..

Δεν λέω καλή η αγάπη μας για τα ζωα, αλλά όχι στο σημείο που το έχετε φτάσει μερικοί.. Ο κόσμος γύρω μας είτε το θέλουμε είτε όχι έχει γίνει με σκοπό να εξυπηρετεί πρώτα τους ανθρώπους και ύστερα τους υπόλοιπους. Το πουλμαν φτιάχτηκε για να μεταφέρει ανθρώπους και όχι ζωντανά. Το ίδιο και τα ιχ. Αν θέλετε να μεταφέρετε τα κατοικίδια σας, βάλτε τα σε ένα βανακι, να είναι και άνετα και πηγαιντε τα όπου θέλετε.

Όχι δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα ζώα, αλλά κάποιος συνανθρωπος σας μπορεί να έχει. Δεν διαφωνώ με τον φίλο παραπάνω για αυτά που έχει γράψει περί λεωφορείου αλλά εγώ τουλάχιστον δεν το θεωρώ σωστό, γιατί έτσι περιορίζει και κάποιους συνανθρώπους του.

 

Τέλος μιας που έγραψα ήδη αρκετά, και έτσι και αλλιώς θα παρεξηγηθώ από κάποιους να πω και κάτι τελευταίο. Θεωρώ ότι όποιος πάνω από 25-30 ετών έχει κατοικίδιο και του συμπεριφέρεται σαν να είναι άνθρωπος, έχει κάποια έλλειψη στη ζωή του. Δεν έχει οικογένεια; φίλους; γενικά δεν έχει κάποιον να αγαπά; Δεν είναι δυνατόν να φέρεσαι υποτιμητικά σε συνανθρώπους σου και να υποστηρίζεις ένα ζωντανό, το οποίο υπάρχει στη ζωή σου μόνο και μόνο για να σου κάνει παρέα. Βρες έναν συνάνθρωπο να σου κάνει παρέα.

Εσύ είσαι επικίνδυνος. Να πας να κοιταχτεις όχι σε ψυχολόγο, αλλά σε ψυχίατρο. Και αν μου επιτρέπεις να μαντεψω, Κρήτη μένεις?
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ είσαι επικίνδυνος. Να πας να κοιταχτεις όχι σε ψυχολόγο, αλλά σε ψυχίατρο. Και αν μου επιτρέπεις να μαντεψω, Κρήτη μένεις?

Καλά τα λέει, χίλιες φορές για παρέα άνθρωπο όχι ζώο.. Το ζώο έρχεται σε δεύτερη μοίρα, καλο το σκυλάκι αλλά πρώτα ανθρωπάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος ήδη έχει κατέβει Αθήνα έχει πάει Σαντορίνη,παρέα με το σκύλο του αφού βρήκε λύση μεταφοράς του,και εδώ ψάχνουμε για ψυχίατρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχ όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω είμαι ήδη Σαντορίνη και όλα Καλά.

άσε που τελικά το παλικάρι με πήρε 40.

Δεν περίμενα μια απλή ανάρτηση μου να προκαλέσει τόσο ηλίθιο ντόρο.

άλλη μια απόδειξη ότι έχουμε πολλούς "καμένους" σε αυτήν την χωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέει, χίλιες φορές για παρέα άνθρωπο όχι ζώο.. Το ζώο έρχεται σε δεύτερη μοίρα, καλο το σκυλάκι αλλά πρώτα ανθρωπάκι.

Καλά σου έκανε η εφορία και σου καβατζωσε τα φράγκα. Και εσύ με τον άλλον ψυχίατρο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σου έκανε η εφορία και σου καβατζωσε τα φράγκα. Και εσύ με τον άλλον ψυχίατρο.

Καταρχήν δεν χρωστούσα εγώ χαλάρωσε.

Επίσης ψυχίατρο εσύ αφού κοιμάσαι με σκύλο κ όχι κάναν ωραίο κωλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν χρωστούσα εγώ χαλάρωσε.

Επίσης ψυχίατρο εσύ αφού κοιμάσαι με σκύλο κ όχι κάναν ωραίο κωλο.

Μάλλον μερικοί ζουν σε ένα παραμύθι και πιστεύουν ότι οι άνθρωποι είναι τα πιο αθώα πλάσματα. Λογικά ιδέα δεν έχουν τι σημαίνει προδοσία. Και με πόσους κωλους "κοιμάμαι" άσε με να το ξέρω εγώ καλύτερα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον μερικοί ζουν σε ένα παραμύθι και πιστεύουν ότι οι άνθρωποι είναι τα πιο αθώα πλάσματα. Λογικά ιδέα δεν έχουν τι σημαίνει προδοσία. Και με πόσους κωλους "κοιμάμαι" άσε με να το ξέρω εγώ καλύτερα.

Με του σκύλου κοιμάσαι σε πήραμε χαμπάρι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...