Προς το περιεχόμενο

Σε τι περιβαλλον προγραμματιζετε;


Predatorkill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα 40-50 εκατοστα με την 27" Dell P2715Q (windows scale 150%) ειμαι μια χαρα, δε με δυσκολευει καθολου.

 

Pmav πηγαινε σε ενα πλαισιο που να εχει pc συνδεδεμενα με 4Κ, εγκατεστησε τον editor ή το IDE σου μεσω ιντερνετ και δες πως θα ναι. Δε νομιζω να μην σε αφησουν. (στη Πατρα εχει σαν τη δικια μου σε ενα pc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ που είμαι δεν έχω εύκολη πρόσβαση σε μεγάλα τεχνολογικά καταστήματα για αυτό και ρωτάω άτομα που έχουν ήδη 4Κ.

 

βασικά δεν μπορώ να αποφασίσω αν θέλω να πάρω 1440p ή 2180p. Τα 1440p ξέρω ότι στις 27'' είναι μια χαρά. Τα 4K λέει σε κάτω από 32'' θέλεις οπωσδήποτε scaling κατά συνέπεια τα 4Κ στις 27'' δεν έχουν και τόσο τρομερή διαφορά από το 1440p. Τα λεφτά είναι και στις δύο περιπτώσεις αντίστοιχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η προσωπική μου εμπειρία πάντως μου λέει ότι μου είναι πιο βολικό να χρησιμοποιώ κυρίως τη μία οθόνη και τη δεύτερη σαν βοηθητική η οποία φιλοξενεί κατά 99% μόνο κάποιο console , firebug και άντε ένα chat client όταν μιλάω με συνεργάτες. Τον υπόλοιπο χρόνο μάλλον καίει τσάμπα ρεύμα.

 

Πάντως το να έχεις πάντα κάποιο app για debugging ή για να βλέπεις live το αποτέλεσμα αυτού που φτιάχνεις είναι μεγάλη υπόθεση και απογειώνει τη παραγωγικότητα.

 

Τώρα το να ανοίξω π.χ. 2 άρθρα από κάποια είδηση το κάθε ένα σε ξεχωριστή οθόνη ειλικρινά μου φαίνεται αστείο μιας και όσο και αν το έχω προσπαθήσει (sic) ακόμα δεν έχω καταφέρει να διαβάζω 2 διαφορετικά πράγματα ταυτόχρονα. Αμφιβάλω κιόλας αν υπάρχει κάποιος normal άνθρωπος που να μπορεί να το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πολύ θα ήθελα να έχω δεύτερη οθόνη αλλά μέχρι εκεί. Για Android development πρέπει να είναι ταμάμ. Στη μία emulator και στην άλλη κώδικα ή στη μία back end στην άλλη front. Πολύ καλή φάση αυτό. Άλλη χρήση δε βλέπω. Άντε και να έχεις παιχνίδι στη μία και στην άλλη κανένα fb αν παίζεις cs πχ και θες να χαζεύεις όταν πεθαίνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...