Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι το Samsung Galaxy S8+ με 6GB RAM θα στοιχίζει πάνω από $1000


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί τόση γκρίνια με την τιμή;

Όποιος έχει την κάψα και τα λεφτά το παίρνει το ίδιο συμβαίνει στα πάντα από τις κάρτες γραφικών μέχρι και τα αυτοκίνητα.

Με 1000 ευρώ παίρνω σουβλάκια για 1 χρόνο. Το σουβλάκι θα μου προσφέρει ενέργεια για να ζήσω. Με 1000 ευρώ παίρνω μακαρόνια για 2 χρόνια που θα με κάνουν να επιβιώσω. Και με 1000 ευρώ παίρνω 10.000 τσίχλες για όλη μου τη ζωή που θα μου προσφέρουν δροσερή αναπνοή και θα με θέλουν τα γκομενάκια. Το S8 τι ακριβώς θα προσφέρει στην ζωή μου; Ό,τι μου προσφέρει και το Turbo X λ μου.

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1000 ευρώ παίρνω σουβλάκια για 1 χρόνο. Το σουβλάκι θα μου προσφέρει ενέργεια για να ζήσω (κιλά και χοληστερίνη). Το S8 τι ακριβώς θα προσφέρει στην ζωή μου; Ό,τι μου προσφέρει και το Turbo X λ μου.

Δεν σε υποχρεώνει κανένας να το αγοράσεις, έχεις τα λεφτά; Αν ναι θέλεις να το αγοράσεις ή όχι; Αν ναι το αγοράζεις αν όχι τα ξοδεύεις αλλού.

Με αυτά την λογική αυτή που λες και με ένα Lada κάνεις την δουλειά σου. Σε τεχνολογικό forum είμαστε και δεν με ενοχλεί εάν κάποιος θα δώσει 800€ για να πάρει κάρτα γραφικών για να έχει περισσότερα fps στα games.

Τα λεφτά τα χαλάει ο καθένας όπως νομίζει, δικά του είναι και τα κάνει ότι θέλει.

Αυτός που θα πάρει το S8 θα έχει σίγουρα λεφτά και για μπόλικα σουβλάκια και για διακοπές.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου προσφέρει υγεία γιατί θα αναγκαστείς να τρέφεσαι μόνο με λαχανικά μετά την αγορά του.

Ενώ με το Turbo X έχεις περιθώρια για πίτσες, σουβλάκια, τσιγάρα, ποτά και ξενύχτια.

Φίλε αυτό δε το σκέφτηκα και ισχύει. Παραγγέλνω συχνά. Θα πάρω τηλ στο πλαίσιο για παράπονα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραβλεπω το γεγονος οτι τα 1000€ για κινητο ειναι εξωφρενικο ποσο.

 

1000€ και Android δεν πανε μαζι - γελανε κι οι πετρες.

 

Γράφει ο άλλος

 

 

Οτι πληρωνεις παιρνεις.

Και ασε τους Androidακηδες να γκρινιαζουν καθε μηνα στο διπλανο φορουμ - λες και δεν εμαθαν τοσα χρονια απο την τσαπατσουλια.

 

Ότι πληρώσεις παίρνεις μπάρμπα.

Ρε μήπως είναι καιρός να αρχίσετε το no fap chalenge γιατί μερικοί έχετε φτάσει στο απροχώρητο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς εσάς που αγοράζετε αυτά τα κινητά: ρε παιδιά απορώ πραγματικά. Παραδέχομαι ότι είναι τεχνολογικά θαύματα, αλλά έλεος, με 1000 ευρώ πάω 20 μέρες διακοπές το καλοκαίρι, τι Samsung Galaxy και ιστορίες. Σήμερα τα κινητά στα 150-200 ευρώ είναι πρακτικά το ίδιο πράγμα, δηλαδή έλεος. Φοβερά και τα 6GB RAM, αλλά ας μου πει κάποιος τι κάνει στο κινητό του και δεν του φτάνουν τα 4GB? Και ακόμη και αν βρεθεί κάποιος, πόσοι είναι αυτοί που έχουν πραγματική ανάγκη το S8 έναντι του S7, S6, ή S5? Δεν έχει λογική αυτό που συμβαίνει κάθε τόσο πλέον. Τα 4πύρινα με 2GB RAM και 13ΜPixel κάμερα και 16GB εσωτερική κάνουν πλέον 100 ευρώ. Εσείς κάποτε δίνατε 600-800αρια για να τα αποκτίσετε λες και κάτι κάνατε με αυτά στην τελική. 

 

Φίλε μου υπάρχουν αυτοί που τα έχουν, αυτοί που είναι φανατισμένοι (που κολλάνε ακόμα και στα πόσα ppi έχει η μια εταιρεία στην οθόνη της έναντι της άλλης) και κάποιοι που θέλουν να έχουν την τελευταία λέξη της τεχνολογίας για το γαμώτο χώρις να κάνουν κάτι με αυτό παραπάνω απο το προηγούμενο τεχνολογικά κινητό που είχαν. Απο εκέι και πέρα ωραία όλα αυτά αλλα γνώμη μου δέν αξίζει πεταμένα λεφτά γιατί όπως λές και με λιγότερα χρήματα κάνω την δουλειά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι δύσκολο;;;

 

 

Ο νόμος του Νεύτωνα για τη βαρύτητα διατυπώνεται ως εξής:

«Κάθε σώμα στο σύμπαν έλκει κάθε άλλο σώμα με δύναμη ανάλογη του γινομένου των μαζών τους και αντιστρόφως ανάλογη του τετραγώνου της απόστασης του κέντρου μάζας τους».

Ο νόμος αυτός εκφράζεται ως:

F=Gm1m2r2{\displaystyle F=G{\frac {m_{1}m_{2}}{r^{2}}}}3156e20e0c0ed9373b47b53e48663d2c6f014e46

όπου

F{\displaystyle F}545fd099af8541605f7ee55f08225526be88ce57: το μέτρο της βαρυτικής δύναμης. G=(6.6742±0.001)⋅10−11 N m2 kg−2{\displaystyle G=(6.6742\pm 0.001)\cdot 10^{-11}\ {\mbox{N}}\ {\mbox{m}}^{2}\ {\mbox{kg}}^{-2}\,}76ea5b8eb58a5c2325b8e23db9f8faa5d6dbae12: η παγκόσμια βαρυτική σταθερά. m1,m2{\displaystyle m_{1},m_{2}}9fd2f8098df7628f42d6b2f8fdb7450122aefec7: οι μάζες των σωμάτων. r{\displaystyle r}0d1ecb613aa2984f0576f70f86650b7c2a132538: η απόσταση μεταξύ των κέντρων μάζας των σωμάτων.
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραβλεπω το γεγονος οτι τα 1000€ για κινητο ειναι εξωφρενικο ποσο.

 

1000€ και Android δεν πανε μαζι - γελανε κι οι πετρες.

 

Διαφώτισέ μας με τι συνολάκι "φοριούνται" τα 1000€, δάσκαλε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μία μου βγαίνει να κράξω, από την άλλη θα έδινα άνετα τα ίδια λεφτά και περισσότερα άμα τα είχα για ένα ωραίο σταθερό PCάκι να πετάει με την τελευταία κάρτα γραφικών και ας μπορούσα να βολευτώ με κάτι λιγότερο.

Επίσης έχω φίλο που θα πέταγε άνετα ακόμα πιο πολλά λεφτά σε αυτοκίνητο που δεν του χρειάζεται.

 

Τελικά, ο καθένας γουστάρει να χαλάει λεφτά στο χόμπι του, δεν έχει νόημα ούτε η "λογική", ούτε το κράξιμο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο λόγος ύπαρξης αυτής της έκδοσης είναι για να σου πασάρουν το DeX dock το οποίο περιλαμβάνεται σε αυτήν την τιμή (δήθεν δωρεάν) σαν πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...