Προς το περιεχόμενο

Το Creators Update των Windows 10 Mobile θα είναι διαθέσιμο σε 13 μόλις συσκευές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά θα είναι γι΄αυτα τα 13 άτομα που έχουν Windows Phone

ρε καγκούρια που κοροιδεύετε τα wp,δώστε λίγα ποσοστά ακόμα στην google ,να μην υπάρχουν άλλα λειτουργικά έτσι να εξαφανιστούν τα πάντα να ηρεμήσετε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε καγκούρια που κοροιδεύετε τα wp,δώστε λίγα ποσοστά ακόμα στην google ,να μην υπάρχουν άλλα λειτουργικά έτσι να εξαφανιστούν τα πάντα να ηρεμήσετε.

 

Με τις κινήσεις που έκανε η microsoft τα καγκούρια της google σου φταίνε. 4 χρονια ειχα wp αλλα καρκινιάζει η ψυχή μου οταν βλέπω άτομα να υπερασπίζονται ακόμα το λειτουργικό.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα καρκινιαζει να ακούω για το σούπερ Android.. Μετά την τελευταία βόλτα με το 950xl που με έπιασε η βροχή και έγινε μούσκεμα και χάλασε είπα να πάρω κάτι από Android μεριά.. Πήρα το xiaomi note 3 special edition me snapdragon. Οκ.. Έβαλα 5-6 εφαρμογές που Είχε ακτή που δεν έβρισκα στα Windows Phone... Μόνο αυτό, δεν τις χρησιμοποιειω κιόλας πολύ πλέον... Κατά τα άλλα δεν νομίζω ότι υστερούν κάπου αλλού τα 10αρια... Μου λείπουν πολύ στην καθημερινότητα μου... Το ίδιο νιώθει και η γυναίκα μου που από το 550 πήγε στο galaxy a5 του 2017... Και δεν αναφέρομαι καν στην κάμερα.. Που παντού διαβάζω και κάμερες κινητών και απλά γελάω.. Ακόμα και 7αρι iPhone ή s7 edge δεν πιάνουν μια μπροστά στο 950 που επίσης δεν έπιανε μια μπροστά στο 1020(καλά δεν μιλάω για 808)..και τεστ δοκιμασμένο με τις ίδιες συνθήκες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ. Το ένα από τα δυο WP τηλέφωνα που έμειναν σε πώληση στα Microsoft stores δε θα αναβαθμιστεί;;;;

https://www.microsoftstore.com/store/msfr/fr_FR/pdp/Acer-Liquid-Jade-Primo-With-Dock/productID.5089682600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου 950 XL και το 950 της γυναίκας αναβαθμίζονται.
Ωραία.
Έχω και ένα 1520 και 930 που θα αναβαθμιστούν ανεπίσημα.
Οκ.
Και ένα φτηνό zte που το πήρα ολοκαίνουργιο πριν 3-4 μήνες και είναι με Android 5.1 και δεν υπάρχει ούτε και πειραγμένη Rom να του βάλω και ποτέ δεν θα αναβαθμιστεί σε τίποτε άλλο,τι να πω....
Και όχι μόνο αυτό...το αγόρασα για να υπάρχει στο αμάξι με Bluetooth,έλα όμως που αποσυνδέεται συνεχώς και βολεύτηκα με το 930.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου 950 XL και το 950 της γυναίκας αναβαθμίζονται.

Ωραία.

Έχω και ένα 1520 και 930 που θα αναβαθμιστούν ανεπίσημα.

Οκ.

Και ένα φτηνό zte που το πήρα ολοκαίνουργιο πριν 3-4 μήνες και είναι με Android 5.1 και δεν υπάρχει ούτε και πειραγμένη Rom να του βάλω και ποτέ δεν θα αναβαθμιστεί σε τίποτε άλλο,τι να πω....

Και όχι μόνο αυτό...το αγόρασα για να υπάρχει στο αμάξι με Bluetooth,έλα όμως που αποσυνδέεται συνεχώς και βολεύτηκα με το 930.

E ναι έτσι είναι. Συγκρίνεις Win flagships με φτηνομεσσαία και βγάλε android. Σαν να συγκρίνουν οι ρομποτάκηδες το S7 Edge με το 550....Οτι να ναι δηλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι έτσι είναι. Συγκρίνεις Win flagships με φτηνομεσσαία και βγάλε android. Σαν να συγκρίνουν οι ρομποτάκηδες το S7 Edge με το 550....Οτι να ναι δηλ.

 

Καλά η σύγκριση android του κιλού με το 950 είναι όντως άτοπη.

Αλλά μην ξεχνάμε ότι η Samsung (και το android γενικότερα), δεν υπάρχει καμία περίπτωση να αναβαθμίσει entry level συσκευή.

Με το ζόρι να δώσει σε κάποια μοντέλα security updates. Για κινητά τριετίας, ούτε καν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Lumia 640 δεν είναι ακριβά.Ίδια τιμή έχουν,αλλά αναβαθμίζονται.
Και όχι μόνο το zte αλλά πάρα πολλά Android της ίδιας κατηγορίας χρημάτων δεν παίρνουν αναβαθμίσεις
elteo...
Μην γράφεις ότι νάναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Lumia 640 δεν είναι ακριβά.Ίδια τιμή έχουν,αλλά αναβαθμίζονται.

Και όχι μόνο το zte αλλά πάρα πολλά Android της ίδιας κατηγορίας χρημάτων δεν παίρνουν αναβαθμίσεις

elteo...

Μην γράφεις ότι νάναι

 

Ναι γράφω ότι να ναι γιατί βλέπεις η Μ$ έχει σεβασμό στον πελάτη της στο θέμα αναβαθμίσεις. Σαν χτες θυμάμαι που την έβριζαν γιατί τους πούλησε όταν βγήκαν τα 8. Σαν χτες θυμάμαι που την έβριζαν γιατί τους πούλησε όταν βγήκαν τα 10. Σεβασμός στον πελάτη. Το πιο σύντομο ανέκδοτο. Και μιλάμε για την M$ έτσι; Αυτή που με τις πονηρές πρακτικές της καθιερώθηκε στο desktop κομμάτι. Αλλά όχι, ο κακός Γούγλης δεν σας αναβαθμίζει. Oh wait....αναβαθμίζει αυτά που παράγει και διανέμει λέγε με Νexus, Pixel.

 

Κοντή μνήμη έχετε κύριοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω αδικα καθεστε και συζητατε για θεματα αναβαθμισεων.

Δε φταιει ουτε η MS ουτε η Google,ουτε και η Samsung,οσο αφορα την μικρη περιοδο αναβαθμισιμότητα των mobile συσκευων,αλλα το γεγονος οτι αυτο ειναι το καθεστως που θα εχουμε σε ARM πλατφορμα.Δλδ η μεγαλη δυνατοτητα για optimization οδηγει στην μικρη διαρκεια αναβαθμισιμότητας .

 

Ακομη και η Apple που σε καποιες συσκευες εχει φτασει σχεδον και τα 5 χρονια αναβαθμίσεων,να θυμηθουμε οτι απο τα πρωτα updates κοβονται δυνατότητες(features) σε παλιότερες συσκευές και δε μιλαμε για δυνατότητες που εχουν να κανουν με συμβατοτητα και υποστηριξη από το  hardware,αλλα γι'αυτες που εχουν να κανουν με το ποση δουλεια θα χρειαστει για το optimization της κάθε νεας δυνατοτητας που προστηθεται για τη κάθε παλαιοτερη συσκευή.

Και αυτό που κανει η Apple είναι ισως και η πιο αποτελεσματικη λυση,σε ARM πλατφορμα,για να κρατησουν τις συσκευες,τουλάχιστον,πιο ασφαλεις για μεγαλο χρονικο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα γιατί δουλεύοντας ταυτόχρονα android και windows τα τελευταία 5 χρόνια, η εμπειρία χρήσης με windows σε καθαρά επαγγελματική χρήση είναι αξεπέραστη σε σχέση με android. Δυστυχώς οι ατυχείς επιλογές στο marketing τερμάτισαν πριν την ώρα του ένα λειτουργικό που μπορεί να δώσει πολύ περισσότερα.

Κι εγώ μέχρι πριν λίγες μέρες φανατικός των W10Mobile με ένα 640XL. Λύγισα όμως και πήρα ένα S7 Edge. Εξαιρετικό hardware, store που έχει κυριολεκτικά τα πάντα, και πλέον το Αndroid7 αρχίζει να μοιάζει με W10 που σαν λειτουργικό κινητού είναι αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...