Προς το περιεχόμενο

Punisher Tv series


Daemonos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω. Ήταν πιο προσγειωμένη η 2η. Τη πρώτη θυμάμαι την είχα δει μονοκοπανια σε 2-3 μερες και ήμασταν στη τσίτα. Εδώ ξεκινήσαμε δυνατά και χαλαρωσαμε στη συνέχεια. Σαν σεζόν που πειραματίστηκαν αρκετά με τους χαρακτήρες. Ελπίζω να μην ακυρωθεί. Θα θελα και 3η σεζόν.

 

Ίσως έπεσαν οι τόνοι για να μην επέλθει σε κορεσμό ο θεατής. Ξυλικι φουλ όσο ήταν στη 2η σεζόν του DD ,  φουλ γκαζια είχαμε στη 1η με μικρές παύσεις και πιο ήπιες "δόσεις" στη 2η.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το εγραψα και πιο πισω και το εχω γραψει απειρες φορες οτι οταν δεν εχεις υλικο για να γεμισεις 13 επεισοδια πεφτει ανακυκλωση γιαυτο και κακο φαινεται.

Και η ανακυκλωση αυτη ηταν κυριως στον Billαρα και στην γιατρο,γιαυτο και κακοφανηκε τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρατηρήσατε ότι στο τελευταίο πλάνο έχει τη κλασσική εμφάνιση του Punisher [ εκεί στο υπόστεγο με τη συμμορία στο τέλος ]

Κάποιες σκέψεις μετά το τελευταίο επεισόδιο:

Αυτή η ψυχολόγος η γιατρός πόσο σπαστικια. Τελικά όντως ψυχολόγο ή ψυχίατρο ήθελε κι αυτή ως πάσχουσα από τη γνωστή πάθηση της Υβριστοφυλιας. 

 

Ρούσσο: Μαρεσε που ο ηθοποιός ουσιαστικά παρουσίασε διαφορετική εκδοχή του χαρακτήρα του B.Russo αλλά με ίδιο πυρήνα στις πράξεις/συμπεριφορά. Δεν αναλώθηκε στον Billly της 1ης σεζόν. Τον είδα λίγο πιο απερίσκεπτο, λιγότερο πονηρό και με άλλο σκεπτικό απ'αυτό που είχε πριν το "ατύχημα" με το καθρέπτη. 

Φρανκ: Low budget Punisher σε αυτή τη σεζόν Με πιστολάκι και pick up weapons τον είχανε. Ωραία λεπτομέρεια το να δείξουν ότι κατά βάθος του άρεσε να βρίσκεται στον " δικό του πόλεμο " και φάνηκε σε αρκετές στιγμές στη σεζόν από διαλόγους και επαφές με τους άλλους χαρακτήρες.

Γενικά θεωρώ την σεζόν Punisher 1+ και όχι καθαρή 2η. Πιστεύω δεν έπρεπε να βλέπαμε τόσο γρήγορα τον Ρούσο [ Jigsaw ] πάλι. Αν θυμάμαι καλά σε μια συνέντευξη λίγες μέρες μετά τη 1η σεζόν, είχαν αφήσει να εννοηθεί ότι δεν είχαν σκοπό αρχικά να επέστρεφε ο χαρακτήρας στη 2η σεζόν και θα βλέπαμε 2 διαφορετικούς villain. 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο ξύλο από την προηγουμενη και γενικά στα ίδια επίπεδα, ευτυχώς ο άλλος "κακός" ήταν καλός γιατί ο Jig δεν με έπεισε. Είχε πάντως κάποιες καταπληκτικές ατάκες. Παρόλα αυτά τον προτιμώ στο Daredevil. Τουλάχιστον τελειώνει μια χαρά. Τώρα έμεινε και το JJ και μετά πάπαλα, fuckin Disney μονο τα βρακιά μας δεν έχει αγοράσει ακόμα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, {TDi}Dj2k..infc said:

πάπαλα, fuckin Disney μονο τα βρακιά μας δεν έχει αγοράσει ακόμα.

νταξει μωρε, ειδαμε (3 σεζον DD, 2 jj, 2 punisher και μια defenders προσωπικα) και ποσο να δεις δηλαδη;

απο καποιο σημειο και μετα ετσι κι αλλιως το ξεχειλωνουν μεχρι αηδιας και

ειδικα το συγκεκριμενο ειδος ειναι ταμαμ για ξεχειλωμα, οποτε; 

στο καλο να πανε τα παιδια, θα δουμε τιποτα αλλο, κουλ :cool:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το Netflix's Marvel universe μαρεσε γιατί ήταν πιο προσγειωμένο, σοβαρό, σκοτεινό απ'το αντίστοιχο που βλέπουμε στο σινεμά και ανώτερο από τις παλαιότερες marvel σειρές προ 2015. Η Disney σίγουρα θα το πάει σε πιο cinema-friendly-type μονοπάτια όπως κάνει στα περισσότερα που καταβροχθίζει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Προσωπικά το Netflix's Marvel universe μαρεσε γιατί ήταν πιο προσγειωμένο, σοβαρό, σκοτεινό απ'το αντίστοιχο που βλέπουμε στο σινεμά και ανώτερο από τις παλαιότερες marvel σειρές προ 2015. Η Disney σίγουρα θα το πάει σε πιο cinema-friendly-type μονοπάτια όπως κάνει στα περισσότερα που καταβροχθίζει.

Ακριβώς, επίσης DD και Punisher επειδή δεν έχουν δυνάμεις κιόλας έχουν από το πιο ρεαλιστικό ξύλο σε σειρά και πολλές σκηνές χωρίς καθόλου cuts, βασικά δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη σειρά με τόσο καλο ξύλο πέρα από το Banshee. ’μα δεις τις DC είναι για γέλια σε σύγκριση. Anyways ας ελπίσουμε η τελευταία JJ θα λέει κάτι περισσότερο από τις τελευταίες και να έχει και κάνα cameo γιατί είναι τελευταία ever από ότι φαίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα και εγω πριν κανα 2 μέρες την 2η σεζόν. Η αλήθεια είναι πως ήμουν επιφυλακτικός στην αρχή της σειράς γιατί δεν γούσταρα τον ηθοποιό από άλλες ταινίες που τον είχα δει και μου την έσπασε. Αλλά εν τέλη ήταν απίστευτη πολύ καλή, πολύ ξύλο και δεν τον φλώρεψαν και ελπίζω να μην το κάνουν ούτε μετά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος η 2η σεζόν για ακόμη μία φορά Frank Castle Chronicles αλλά ήταν κατά την γνώμη μου πολύ πιο ωραία σεζόν από την πρώτη την γούσταρα πάρα πολύ, μεγάλη έκπληξη ο Billy σε σχέση με την πρώτη σεζόν, ο ηθοποιός έδωσε ρέστα. Το μόνο που ήθελα να διαγράψω ήταν η Μαντάνι η οποία ήταν απαίσια σαν χαρακτήρας αλλά δέν πειράζει. Μακάρι να βγεί τρίτη σεζόν άν και δέν το κόβω. Επίσης το τέλος για εμένα ήταν ακριβώς όπως έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, frapes87 είπε

Τέλος η 2η σεζόν για ακόμη μία φορά Frank Castle Chronicles αλλά ήταν κατά την γνώμη μου πολύ πιο ωραία σεζόν από την πρώτη την γούσταρα πάρα πολύ, μεγάλη έκπληξη ο Billy σε σχέση με την πρώτη σεζόν, ο ηθοποιός έδωσε ρέστα. Το μόνο που ήθελα να διαγράψω ήταν η Μαντάνι η οποία ήταν απαίσια σαν χαρακτήρας αλλά δέν πειράζει. Μακάρι να βγεί τρίτη σεζόν άν και δέν το κόβω. Επίσης το τέλος για εμένα ήταν ακριβώς όπως έπρεπε.

Βασικά imho η Madani σε σχέση με τις υπόλοιπες της Marvel είναι καταπληκτική, είμαι μερικές που δεν παλεύονται, Electra για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βασικά imho η Madani σε σχέση με τις υπόλοιπες της Marvel είναι καταπληκτική, είμαι μερικές που δεν παλεύονται, Electra για παράδειγμα.

Δεν ξέρω για τις άλλες που λές αλλά πέρα απο το γεγονός ότι μας έπρηξαν με τα ψυχολογικά της για να γεμίσουν επεισόδια δεν θέλω να κάνω spoil αλλά τρώει πολύ ξύλο από έναν μή εκπαιδευμένο σε μάχη χαρακτήρα και εκεί με εκνεύρισε ακόμη περισσότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E λογικό να έχει προβλήματα αφού ο Billy blew her mind, proper mind fuck :P Την σκηνή που λες μάλλον την διέγραψα τελείως από την μνήμη μου. Πάντως χειρότερη από την Page δεν είναι imho.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρέθηκα ρε συ στο daredevil να πλακώνονται 3 ώρες σε κάθε επισοδειο να σηκώνονται με καρούμπαλα και μελανιασμενα ματιά και πλευρά να κάνουν ένα ντουζ και όλα καλά. Κούρασαν αυτές οι μη ρεαλιστικές επαναλαμβάνομενες χορογραφίες. Αυτό που μαρεσε κυρίως στο πανισερ είναι ο ρεαλισμός στις σκηνές δράσης. Τον αφοπλίζει του παίρνει το μαχαίρι τον καρφώνει λαιμό η από κάτω απτον ώμο σε συκώτι η καρδιά. Επαγγελματίας. 

 

Επίσης μια ελάχιστη άκυρη σκηνή 5 δευτερολεπτων σε ένα επεισόδιο στα μισά, ήταν τρεις εναντίων του πυροβολεί και τραυματίζει στην κοιλιά τον έναν όπως κλαψουριζει πάνε οι δύο να τον βοηθήσουν τους εκτελεί στην ψυχρα και αφήνει τον άλλο να αιμοραγει . Τόσα χρόνια τόσες ταινίες τόσες σειρές δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. Τέτοια λεπτομέρεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, costacurta είπε

Βαρέθηκα ρε συ στο daredevil να πλακώνονται 3 ώρες σε κάθε επισοδειο να σηκώνονται με καρούμπαλα και μελανιασμενα ματιά και πλευρά να κάνουν ένα ντουζ και όλα καλά. Κούρασαν αυτές οι μη ρεαλιστικές επαναλαμβάνομενες χορογραφίες. Αυτό που μαρεσε κυρίως στο πανισερ είναι ο ρεαλισμός στις σκηνές δράσης. Τον αφοπλίζει του παίρνει το μαχαίρι τον καρφώνει λαιμό η από κάτω απτον ώμο σε συκώτι η καρδιά. Επαγγελματίας. 

Επίσης μια ελάχιστη άκυρη σκηνή 5 δευτερολεπτων σε ένα επεισόδιο στα μισά, ήταν τρεις εναντίων του πυροβολεί και τραυματίζει στην κοιλιά τον έναν όπως κλαψουριζει πάνε οι δύο να τον βοηθήσουν τους εκτελεί στην ψυχρα και αφήνει τον άλλο να αιμοραγει . Τόσα χρόνια τόσες ταινίες τόσες σειρές δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. Τέτοια λεπτομέρεια. 

Συμφωνώ σε αυτό που λες περί τραυματισμών :D αλλα και πάλι καλά να λες σε σχέση με αλλα show. Το για τις "μη ρεαλιστικές επαναλαμβάνομενες χορογραφίες" θα διαφωνήσω απόλυτα μιας και οτιδήποτε άλλο έχουμε δει δεν είναι ρεαλιστικό. Κανένας δεν τρώει ένα μπουνίδι και λιποθυμάει, αυτά γίνονται μονο άμα δεν έχεις πάρει πρέφα και άμα είσαι χοντρόπετσος criminal αντέχεις πολύ περισσότερο. Στο Punisher απλά είναι πιο γρήγορο γιατί no fuck was given και ο Frank εκτελεί. Γούστα είναι αυτά αλλα σοβαρά σε προκαλώ να μου πεις άλλη σειρά με καλύτερο ξύλο ( πέρα από Banshee). ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...