Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι το OnePlus 5 θα διαθέτει 8GB RAM, WQHD οθόνη και dual-camera setup


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ο αριθμός 4 στην Κίνα θεωρείται γρουσουζιά, η επόμενης γενιάς ναυαρχίδα της OnePlus αναμένεται να ονομάζεται OnePlus 5. Έτσι, η Κινέζικη εταιρεία πρόκειται να προσπεράσει την ονομασία OnePlus 4, και από το OnePlus 3/ 3T να βρεθούμε να μιλάμε για το OnePlus 5.

Σύμφωνα με μία αναφορά που προέρχεται από την Κίνα, η νέα ναυαρχίδα της OnePlus πρόκειται να διαθέτει high-end χαρακτηριστικά, όπως και οι προκάτοχοί του, με τις πρώτες πληροφορίες να κάνουν λόγο για RAM μεγέθους 8GB.

 

Όπως λοιπόν το OnePlus 3 ήταν το πρώτο handset με RAM μεγέθους 6GB, έτσι και το OnePlus 5 θα είναι από ότι φαίνεται το πρώτο με 8GB RAM. Η νέα ναυαρχίδα της OnePlus σύμφωνα με αναφορές πρόκειται να βασιστεί πάνω στο κορυφαίο Qualcomm Snapdragon 835 SoC (οκταπύρηνη CPU και Adreno 540 GPU).

 

Το OnePlus 5 θα είναι το πρώτο κινητό της εταιρείας που θα κάνει τη μετάβαση στην ανάλυση 1440 x 2560 pixels, αφού όλα τα προηγούμενα κορυφαία μοντέλα της είχαν κυκλοφορήσει με οθόνη ανάλυσης 1080 x 1920 pixels. Η ίδια αναφορά κάνει λόγο για την ύπαρξη dual-camera setup στο πίσω μέρος της συσκευής, που αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα στο δεύτερο μισό της χρονιάς.

 

Link.png Site: PhoneArena


Διαβάστε ολόκληρη την άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και το επομενο Oneplus θα κυκλοφορησει αργοτερα που θα εχει πεσει και το κοστος του Snap 835 οπως εγινε και στα προηγουμενα αρα προς το καλοκαιρι να το περιμενουμε.

 

Τωρα για την αναλυση οθονης ελπιζω να εχει και αναλογη μπαταρια. Παντως με ολα αυτα τα παραπανω αν ισχυουν βλεπω αρχικη τιμη τουλαχιστον τα 499ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In 1+ we trust. Φαίνεται να πλησιάζει η ώρα που θα αλλάξω το 1+1 μου (η μόνη συσκευή που αντέχει τα άρρωστα γούστα μου για σχεδόν 3 χρόνια :P).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους θα μπορώ να τρέχω archicad με φωτορεαλιστικα και Crysis!!11!11

 

ΥΓ: Το ότι παρατάει το software support κάθε συσκευής μόλις βγάζει την επόμενη (δηλαδή σε 1 έτος) δεν φαίνεται να ενδιαφέρει κανεναν. Αρκεί να μας πεταει specs στα μούτρα...

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μόνο 8gb ram? Θα έπρεπε τουλάχιστον 16gb.

Γιατί στον κόσμο του Android είναι αλλιώς να διαβάζεις την προσφορά στο Ίντερνετ να γράφει "Smartphone 4GB RAM QuadCore Processor" και αλλιώς να διαβάζεις "WOW! Smartphone 8GB RAM Hexacore Processor dual camera with coffee machine, built in nanny and incl. gardener"

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά βλέπω κόσμο να παραπονιέται γιατί γίνεται hardware upgrade σε μια κατηγορία συσκευών...

Οκ παιδιά με την ίδια λογική μπορείτε να γυρίσετε σε Pentium I με 256Mb ram. Και τότε την δουλειά μας την κάναμε... τι τα θέλουμε τα fancy hardware τώρα;

 

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλά και όμορφα αλλά δεν βάλει μια μπαταρία 3500++ mah μπαταρία δεν... Σώνεται κάπως η κατάσταση με γρήγορη φόρτιση αλλά αμφιβάλω πολύ πόσο θα κρατάει κατα την διάρκει της ημέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Το ότι παρατάει το software support κάθε συσκευής μόλις βγάζει την επόμενη (δηλαδή σε 1 έτος) δεν φαίνεται να ενδιαφέρει κανεναν. Αρκεί να μας πεταει specs στα μούτρα...

 

Ναι μεν αλλά... Έχω Nougat το οποίο τρέχει νεράκι σε συσκευή 3ετίας (1+1 όπως ανέφερα). Θεωρώ ότι η βάση πελατών της 1+ αποτελείται κυρίως από γκίκι (geeky ντε) κοινό που νομίζω πως λίγο το ενδιαφέρει αν θα του δώσει επίσημα η 1+ αναβάθμιση μιας και από πίσω η κοινότητα εργάζεται σκληρά στο software. Οπότε όποιος μπορεί να συμβιβαστεί με αυτό καλώς, αν όχι ας πάει σε iPhone.

 

Το μόνο παράπονο που έχω από την εταιρεία είναι η ποιότητα της κάμερας για flagship killer. Από την άλλη δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα όταν κοστίζει το 1/2 των flagships από day one.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο pc μου έχω 16...

 

8gb για κινητό τα βρήσκω μια χαρά να το κρατήσεις 3-4 χρόνια..

 

Το Oneplus One που έχω ακόμα σφαίρα πάει με τα 3gb ram

 

Αν σκασεις πχ μια 600αρα σημερα για να "στεκεται" το κινητο σου 4 χρονια μετα... ε δεν το λες και τη καλυτερη επενδυση.

 

Καλυτερα να βαζαν λιγο μεγαλυτερη μπαταρια ή καλυτερη καμερα ή να κρατησουν χαμηλοτερα τη τιμη... τα 8 gb ram ειναι σπαταλη για τα επομενα 2 χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1+ εχει κερδισει πλεον την εμπιστοσυνη του κοσμου. Αν βαλει και καλη μπαταρια (4.000+) θα παει πολυ καλα κι αυτο το μοντελο. 

Εν τω μεταξυ εχει γινει βαρετο σε καθε τετοιο θεμα να βλεπουμε απαντησεις ζηλειας απο φανμποις της απλ. Ακου λεει γιατι βαζει 8gb ram. Η απαντηση ειναι η εξης: ΕΤΣΙ. Γιατι μπορει. Και οποιος δεν θελει για καποιο λογο 8 μπορει να παρει συσκευη με 6 η με 4 η με 3 η με 2. Διοτι δεν υπαρχει μονοπωλιο στο αντροιντ και οι καταναλωτες εχουν απειρες επιλογες. 
Δεν εχετε βαρεθει τοσα χρονια? Γιατι 5,5 ιντσες οθονη σε τηλεφωνο? Γιατι 3 gb ram? Γιατι 1080p αναλυση? Γιατι edge οθονη? Γιατι, γιατι, γιατι και 3 χρονια μετα ακολουθειτε τελευταιοι και καταιδρωμενοι. Η σωστη ερωτηση που θα επρεπε να κανετε ειναι η εξης: Γιατι μαμα απλ ακολουθεις τις εξελιξεις με τοσο αργο ρυθμο? Γιατι απο πρωτοπορος στην τεχνολογια εχεις γινει πρωτοπορος στο marketing και στο fashion?

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...