Προς το περιεχόμενο

περίεργος τύπος κάθε μέρα με της ώρες μέσα στο αμάξι


garen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ts μπορει να ειναι πιτσιρικας και να μην γνωριζει πώς να χειριστει κατι που του φαινεται υποπτο ή να φοβαται μην εχει μπλεξιματα καλωντας το 100 κλπ. Αν αυτος δεν εχει ας πουμε την ωριμοτητα να αντιληφθει ποσο σοβαρο μπορει να ειναι, τοτε αυτοι που κανουν πλακιτσα δεν εχουν την ωριμοτητα χ 10.

ε καλά δεν έχεις μπλεξίματα καλώντας το 100, απλά τους λες ότι βλέπω ένα αυτοκίνητο κάθε μέρα από κάτω και μου φαίνεται ύποπτο

 

περνάνε (κάποια στιγμή, όχι άμεσα, άμεσα έρχονται αν τους πεις κάτι πολύ σοβαρό όπως ότι καίνε αυτοκίνητο) και τον ρωτάνε πώς και γιατί ή τον πάνε για εξακρίβωση, ή του λένε να φύγει ή αν είναι συνάδελφος δεν κάνουν τίποτα

 

η αστυνομία σου παίρνει στοιχεία όταν την καλείς, αλλά αν δεν κάνεις φάρσα δε σου λέει κανείς κάτι

 

η συγκεκριμένη περίπτωση όπως την περιγράφει ο  ts είναι αξιοπερίεργη ώστε να ερευνηθεί, εδώ εμένα μου την είχαν πέσει όταν ήμουν 18 σε μέρος που πήγαινα συνέχεια με γκόμενα και καθόμουν, με περικύκλωσαν με όπλα και τους λέω ήρεμα ρε παιδιά προσπαθώντας να μαζέψω τα βρακιά μου, και μου απαντάνε που ξέρουμε αν είσαι ο πάσαρης; :lol: (τον έψαχναν ακόμα τότε)

 

κάποιος αντίστοιχος τους κάλεσε γιατί το θεωρούσε ύποπτο, καλά έκανε και ας μου έκανε χαλάστρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε εμάς εδώ έχει γίνει αρκετές φορές αυτό αλλά είμαστε πορωμένοι στην πολυκατοικία και πάντα κάνουμε κάτι. Ρωτάμε τι θέλουν ή αν μας φαίνονται απειλητικοί, φωνάζουμε την αστυνομία.

Μια φορά ήταν αστυνομικοί αντερκάβερ και μια άλλη δεν ξέρω τι ήταν αλλά πήρα το 100. Με το που είδαν αστυνομία έφυγαν και είχε κυνηγητό μετά. Συνήθως αν τους ρωτήσεις τι θέλουν δεν ξαναεμφανίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω περιεργεια..αν θες παιρνω εγω τηλ απλα πες μου στοιχεια..οδο,αμαξι κλπ

ειδαλλως ερχομαι με αμαξι και τον παρακολουθω..απλα θα ειμαστε 2 περιεργοι εν τελει κ.ο.κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακρίβωση τότε να χάνει την ώρα του

 

Μάλλον εννοείς να του ζητήσουν τα στοιχεία του και όχι εξακρίβωση. Θα τους δείξει το δίπλωμα και τελείωσε. Μισό λεπτό δουλειά. Η εξακρίβωση γίνεται στο τμήμα μόνο και απαγορεύεται να τον μεταφέρουν (στο τμήμα) παρά μόνο αν υπάρχει συνωνυμία με φυγόποινο πρόσωπο (που έχει βεβαρημένο ποινικό μητρώο ή εκκρεμεί καταδίκη σε βάρος του). Μπορούν βέβαια να του ψάξουν το αυτοκίνητο αν το κρίνουν αναγκαίο. Όπως επίσης μπορούνε να τον πάνε στο τμήμα αν δείξει απείθεια ή αντίσταση κατά της αρχής. Αλλά ξεφεύγουμε..

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστυνομια και τους λες την φαση

 

ο τυπος μπορει να ειναι κανενας ψυχακιας.. μπορει και οχι.. ποτε δε ξερεις..

αλλα τη συμπεριφορα του μονο φυσιολογικη δε την λες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. και το βλέπω πάλι μέσα στο αμάξι αλλά στον άλλο δρόμο... τωρα θα γυρισω σπιτι Ακόμα 1 φορά να τον δω και παίρνω 100

 

μάλλον όσο περιμένει διαβάζει insomnia mpla mpla, βιάσου γιατί θα την κάνει!

 

χωρίς πλάκα μια κλήση στο 100 είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω πετύχει και εγω παρόμοια φάση κάτω από το σπίτι μου ένας τύπος κάθε μέρα στο ίδιο σημείο ακριβώς μέσα στο αμάξι του για 2-3 βδομάδες περίπου.δεν έδωσα πολύ σημασία όμως γιατί το πιο πιθανό ήταν να ειναι ασφαλίτης ή κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα τι εγινε?

 

Δε θα χει ιντερνετ στο σπιτι. Και γω εχω κατσει με τις ωρες στο κινητο μεσα στο αμαξι οταν δε δουλευει το ιντερνετ. Τσιγαρο καφε ραδιο κινητο και περναει η ωρα.

Νομιζα οτι θα πεις οτι βρηκε δωρεαν wifi εκει και ερχεται να σερφαρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοείς να του ζητήσουν τα στοιχεία του και όχι εξακρίβωση. Θα τους δείξει το δίπλωμα και τελείωσε. Μισό λεπτό δουλειά. Η εξακρίβωση γίνεται στο τμήμα μόνο και απαγορεύεται να τον μεταφέρουν (στο τμήμα) παρά μόνο αν υπάρχει συνωνυμία με φυγόποινο πρόσωπο (που έχει βεβαρημένο ποινικό μητρώο ή εκκρεμεί καταδίκη σε βάρος του). Μπορούν βέβαια να του ψάξουν το αυτοκίνητο αν το κρίνουν αναγκαίο. Όπως επίσης μπορούνε να τον πάνε στο τμήμα αν δείξει απείθεια ή αντίσταση κατά της αρχής. Αλλά ξεφεύγουμε..

 

Ενας αστυνομικος μπορει απλα με την κριση του και μονο να σε παει στο τμημα για εξακριβωση στοιχειων και δε χρειαζεται ουτε να στο δικαιολογησει αλλα ουτε και να απολογηθει. Στο χειροτερο σεναριο θα του την πει ο ανωτερος του και αν το παραχοντρυνει -πχ συρει τον αλλον, του κοψει καμια σφαλιαρα κτλ- θα φαει καμια επιπληξη. Αλλα μεχρι εκει.

 

Αν δουνε εναν τυπο που εχει νορμαλ προβλεπε χαρτια, "καθαρο" αυτοκινητο αλλα παρολα αυτα απλα και μονο κατι δε τους αρεσει στην ιστορια που θα τους πει, τοτε μπορουν ανετα να τον παρουνε μαζι τους. Και ξερεις κατι, αυτο μπορει να ακουγεται κακο αλλα ταυτοχρονα ειναι και καλο. 

 

Τωρα θελω να πιστευω δε θα υπαρχουν τοσοι πολλοι πια αργοσχολοι μπατσοι στο δρομο που θα θελουν να χαλασουν την βαρδια τους με τρεξιματα απο εδω και απο εκει απλα και μονο για καπριτσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας αστυνομικος μπορει απλα με την κριση του και μονο να σε παει στο τμημα για εξακριβωση στοιχειων και δε χρειαζεται ουτε να στο δικαιολογησει αλλα ουτε και να απολογηθει. Στο χειροτερο σεναριο θα του την πει ο ανωτερος του και αν το παραχοντρυνει -πχ συρει τον αλλον, του κοψει καμια σφαλιαρα κτλ- θα φαει καμια επιπληξη. Αλλα μεχρι εκει.

 

Αν δουνε εναν τυπο που εχει νορμαλ προβλεπε χαρτια, "καθαρο" αυτοκινητο αλλα παρολα αυτα απλα και μονο κατι δε τους αρεσει στην ιστορια που θα τους πει, τοτε μπορουν ανετα να τον παρουνε μαζι τους. Και ξερεις κατι, αυτο μπορει να ακουγεται κακο αλλα ταυτοχρονα ειναι και καλο. 

 

Τωρα θελω να πιστευω δε θα υπαρχουν τοσοι πολλοι πια αργοσχολοι μπατσοι στο δρομο που θα θελουν να χαλασουν την βαρδια τους με τρεξιματα απο εδω και απο εκει απλα και μονο για καπριτσιο.

 

Ισχύει ότι ακριβώς γράφω -λέξη προς λέξη- παραπάνω και επιμένω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...