Προς το περιεχόμενο

Αφορολογητο και ebanking


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, θα λάβει υπόψη το μεγαλύτερο από τα 2, όποιο και αν είναι αυτό. Το μικρότερο το αγνοεί.

 

Αν μεγαλυτερο είναι το πραγματικο, υπολογιζεται το καθαρο ή το μικτο?

 

Αν υπαρχουν εισοδηματα που φορολογούνται με ειδικο τροπο, δηλ. εχουν ηδη φορολογηθεί όπως μια αποζημιωση απολυσης ή μια εξοφληση ενός πολυετούς ασφαλιστικου προγράμματος, απαιτείται και γι αυτα ποσοστο αποδείξεων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αφορμη την...λοταρια μπορει να μην κερδισα αλλα διαπιστωσα μεσω ΑΑΔΕ οτι οι αγορες που μου εβγαζε με "πλαστικο" χρημα ηταν σε πληρη ταυτιση με οτι μου ελεγε η εφαρμογη της eurobank .

Η εφαρμογη στο κινητο μηδενισε σημερα αλλα μου κραταει σαν πιθανο εισοδημα για το 2018 οτι ειχα βαλει για το 2017.

Πιστευω τα ποσα αυτα θα ειναι προσυμπληρωμενα ηλεκτρονικα στης δηλωσεις που θα κανουμε αλλα δεν θα μπορουμε να ξεχωρισουμε δαπανες που τυχον εκπιπτουν απο το φορολογητεο εισοδημα οπως γιατροι , φαρμακα κλπ

 

Αρχιζει παλι το κυνηγι !!

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Με αφορμη την...λοταρια μπορει να μην κερδισα αλλα διαπιστωσα μεσω ΑΑΔΕ οτι οι αγορες που μου εβγαζε με "πλαστικο" χρημα ηταν σε πληρη ταυτιση με οτι μου ελεγε η εφαρμογη της eurobank .

Η εφαρμογη στο κινητο μηδενισε σημερα αλλα μου κραταει σαν πιθανο εισοδημα για το 2018 οτι ειχα βαλει για το 2017.

Πιστευω τα ποσα αυτα θα ειναι προσυμπληρωμενα ηλεκτρονικα στης δηλωσεις που θα κανουμε αλλα δεν θα μπορουμε να ξεχωρισουμε δαπανες που τυχον εκπιπτουν απο το φορολογητεο εισοδημα οπως γιατροι , φαρμακα κλπ

Αρχιζει παλι το κυνηγι !!

Kαλη χρονια φιλε μου με υγεια!!Υπαρχει εφαρμογη για αφορολογητο μεσω ΑΑΔΕ?Καποιο link?Ευχαριστω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλη χρονια !

 

Εφαρμογη οχι αλλα πας εδω  http://www.aade.gr/menoy/meniaies-synallages-kai-lachnoi   κανεις εισοδο με στοιχεια  taxis και βλεπεις τις αγορες με πλαστικο χρημα ή μεσω e banking

 

Αν αθροισεις ανα μηνα τις αγορες προκυπτει το "χτισμενο" αφορολογητο . Εγω το βλεπω συνεχεια για την πορεια του απο το κινητο μεσω εφαρμογης eurobank αλλα εχουν και οι αλλες τραπεζες.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει δυνατότητα να δουμε τις δαπάνες φόρου για το 2017? Στην Πειραιως, στο ebanking δινει μονο για το 2018 πλεον

Επεξ/σία από Anubis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Anubis13 είπε

Υπάρχει δυνατότητα να δουμε τις δαπάνες φόρου για το 2017? Στην Πειραιως, στο ebanking δινει μονο για το 2018 πλεον

Το ιδιο και σε Eurobank .

 

Δοκιμασε πο εδω να δεις απο Ιανουαριο μεχρι Νομεμβριο 2017

 

http://www.aade.gr/menoy/meniaies-synallages-kai-lachnoi

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Anorymous είπε

Οσοι ειχαν βαλει αυτοματη πληρωμη λογαριασμων την πατησαν

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/kindynos-gia-to-aforologhto-logw-e-banking.5012246.html

Ποτε δεν εχω κανει κατι τετοιο για να το ελεγχω πιο καλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Anorymous είπε

Οσοι ειχαν βαλει αυτοματη πληρωμη λογαριασμων την πατησαν

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/kindynos-gia-to-aforologhto-logw-e-banking.5012246.html

 

Εντάξει κάποια λύση θα βρουν, αποκλείεται τόσοι χιλιάδες να πληρώσουν άδικα επιπλέον χρήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Anorymous είπε

Οσοι ειχαν βαλει αυτοματη πληρωμη λογαριασμων την πατησαν

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/kindynos-gia-to-aforologhto-logw-e-banking.5012246.html

Ναι αυτό είδα. Μαρεσει που έλεγαν για την λοταρία μετράνε και οι μεταφορές.Οι πληρωμες αν κατάλαβα καλά ακόμα και παγιες μετράνε. Αυτό που δεν μετράει είναι οι μεταφορές μεταξύ λογαριασμων γιατί δεν μπορούν να δουν αν είναι μεταφορές μεταξύ ιδιωτών που δεν μετράνε η ιδιώτη-επιχειρησης που θα έπρεπε να μετράνε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ομως εμενα στην λοταρια δεν μου μετρησαν αρκετες συναλλαγες της εθνικης σκατοτραπεζας η οποια δεν μου περασε στο αφορολογητο διαφορες πληρωμες που ειχα κανει με χρεωστικη καρτα αναληψεως σε σουπερμαρκετ κλπ

 

μιλαμε για ξεφτιλισμενους...πλακα θα εχει να μετρησουν και τιποτα μεταφορες μεταξυ ιδιωτων και να χρειαστουν και αυτες τις οποιες δε μου περασαν στο αφορολογητο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

και ομως εμενα στην λοταρια δεν μου μετρησαν αρκετες συναλλαγες της εθνικης σκατοτραπεζας η οποια δεν μου περασε στο αφορολογητο διαφορες πληρωμες που ειχα κανει με χρεωστικη καρτα αναληψεως σε σουπερμαρκετ κλπ

μιλαμε για ξεφτιλισμενους...πλακα θα εχει να μετρησουν και τιποτα μεταφορες μεταξυ ιδιωτων και να χρειαστουν και αυτες τις οποιες δε μου περασαν στο αφορολογητο

Στην αρχη του χρονου η Εθνικη ειχε προβλημα με πολλους με την εφαρμογη οποτε μαλλον εισαι απο αυτους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα οι συναλλαγες ηταν του δεκεμβρη και του νοεμβρη που αναφερω παραπανω,αν δεν ειναι αξιοι για τιποτα ας μας βαζουν να δηλωνουμε οτι θελουμε να τελειωνει η ιστορια με τους γελοιους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

μα οι συναλλαγες ηταν του δεκεμβρη και του νοεμβρη που αναφερω παραπανω,αν δεν ειναι αξιοι για τιποτα ας μας βαζουν να δηλωνουμε οτι θελουμε να τελειωνει η ιστορια με τους γελοιους

 

Εκτυπωσε κινηση λογαριασμου  μαρκαρε τις αγορες κλπ, και πηγαινε στο καταστημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...