Προς το περιεχόμενο

Αφορολογητο και ebanking


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Ποτε δεν εχω κανει κατι τετοιο για να το ελεγχω πιο καλα .

Κάι εγώ για αυτό το λόγο ακριβώς, μήν τύχει κάτι έκτακτο και θέλω λεφτά και γίνει αυτόματη πληρωμή και ξέμεινω.Οποτε πληρώνω εγώ για να ξέρω τι γίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, fastnq2 είπε

Ναι αυτό είδα. Μαρεσει που έλεγαν για την λοταρία μετράνε και οι μεταφορές.Οι πληρωμες αν κατάλαβα καλά ακόμα και παγιες μετράνε. Αυτό που δεν μετράει είναι οι μεταφορές μεταξύ λογαριασμων γιατί δεν μπορούν να δουν αν είναι μεταφορές μεταξύ ιδιωτών που δεν μετράνε η ιδιώτη-επιχειρησης που θα έπρεπε να μετράνε.. 

Και μένα πολλές συναλλαγές από εθνική δεν μου πέρασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Anorymous είπε

Οσοι ειχαν βαλει αυτοματη πληρωμη λογαριασμων την πατησαν

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/kindynos-gia-to-aforologhto-logw-e-banking.5012246.html

Νομίζω οτι το λινκ που έβαλες δεν λεει για αυτόματη πληρωμή αλλά γενικα για πληρωμές που έγιναν μέσω ebanking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, thant είπε

Νομίζω οτι το λινκ που έβαλες δεν λεει για αυτόματη πληρωμή αλλά γενικα για πληρωμές που έγιναν μέσω ebanking.

Τουλαχιστον σε μενα με eurobank ολλες οι συναλλαγες με καρτα ή πληρωμες ΔΕΚΟ που ηταν παρα πολλες  κλπ με απ ευθειας χρεωση λογαριασμου εμφανιστηκαν στην καρτελα με τια αγορες Ιανουαριου-Νοεμβριου με τους λαχνους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους γονείς μου που παρατήρησα δεν μέτρησε στην κλήρωση εναν λογαριασμό Νερού (ΔΕΥΑΚ) που πληρώθηκε το καλοκαίρι μέσω ebanking.

Στις δικές μου συναλλαγές είχαν εμφανιστεί ολες, πληρωμές με ebanking, αγορές απο internet, paypal κτλπ.

Σε εσάς οι λογαριασμοί νερού εμφανίστηκαν σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jakegate7 είπε

Στους γονείς μου που παρατήρησα δεν μέτρησε στην κλήρωση εναν λογαριασμό Νερού (ΔΕΥΑΚ) που πληρώθηκε το καλοκαίρι μέσω ebanking.

Στις δικές μου συναλλαγές είχαν εμφανιστεί ολες, πληρωμές με ebanking, αγορές απο internet, paypal κτλπ.

Σε εσάς οι λογαριασμοί νερού εμφανίστηκαν σωστά?

Σε ΕΥΔΑΠ ναι ..Στου χωριου που γινεται καταθεση σε λογαριασμο του Δημου οχι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ibank της εθνικης εχω κανει αιτηση εδω και 10 ημερες αλλα οταν πηγαινω στο site να δημιουργησω κωδικους μου βγάζει λαθος ονομα χρηστη η κωδικος. Κανω κατι λαθος στη διαδικασια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Σημερα προσεξα πως σε εμενα και στου πατερα μου το e-banking προστεθηκαν καποιες συναλλαγες στο αφορολογητο του ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ετους 2017 οι οποιες δεν ειχαν συμπεριληφθει και στις λοταριες,θα συμπεριληφθουν αραγε στο αφορολογητο μας η οπως παντα θα την πληρωσουμε εμεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eidikos33 είπε

Σημερα προσεξα πως σε εμενα και στου πατερα μου το e-banking προστεθηκαν καποιες συναλλαγες στο αφορολογητο του ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ετους 2017 οι οποιες δεν ειχαν συμπεριληφθει και στις λοταριες,θα συμπεριληφθουν αραγε στο αφορολογητο μας η οπως παντα θα την πληρωσουμε εμεις?

Μηπω ειχαν γινει τις τελευταιες ηερες του 2017 ? Ποια Τραπεζα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Εθνικη,οχι δεν ειχαν γινει τελευταιες ημερες του 2017

Πάρε τηλέφωνο την τράπεζα αν και δύσκολο να βγάλεις άκρη.. Γενικά η Εθνική είχε προβλήματα με κάποιος πελάτες της ειδικά στην αρχή της εφαρμογής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη δεν βρισκω σχετικο θεμα, ρωταω εδω και ας το μεταφερει καποιος moderator

Η κορη μου ειναι 19 ετων και σπουδαζει στο εξωτερικο. Δεν εχει καθολου εισοδημα. Δεν εχει περουσιακα στοιχεια. Εχει εναν λογαριασμό τραπεζικο και το 2017 εισεπραξε τοκους απο εκει 0,04€. Δεν εχει αυτοκινητο. Ειναι υποχρεωμενη να κανει φορολογικη δηλωση ή όχι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες, με ολες αυτές τις χαρτινες αποδειξεις που μαζευαμε τοσα χρονια τι θα κανουμε τελικα?

Εξακολουθούμε να τις κραταμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, rus είπε

Ρε παιδες, με ολες αυτές τις χαρτινες αποδειξεις που μαζευαμε τοσα χρονια τι θα κανουμε τελικα?

Εξακολουθούμε να τις κραταμε?

Τυπικα τις κραταμε

Ουσιαστικα τις πεταμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, alfeios είπε

Επειδη δεν βρισκω σχετικο θεμα, ρωταω εδω και ας το μεταφερει καποιος moderator

Η κορη μου ειναι 19 ετων και σπουδαζει στο εξωτερικο. Δεν εχει καθολου εισοδημα. Δεν εχει περουσιακα στοιχεια. Εχει εναν λογαριασμό τραπεζικο και το 2017 εισεπραξε τοκους απο εκει 0,04€. Δεν εχει αυτοκινητο. Ειναι υποχρεωμενη να κανει φορολογικη δηλωση ή όχι ;

Οχι δεν εχει υποχρεωση.

5 λεπτά πριν, alfeios είπε

Τυπικα τις κραταμε

Ουσιαστικα τις πεταμε

Εγω τις πεταξα....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...