Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Project Scorpio θα υποστηρίζει HDMI 2.1 αλλά και την τεχνολογία FreeSync 2 της AMD


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συμφωνω απολυτα

 

Το scorpio ακολουθει πιστα το pspro υπο την λογικη των ντοπαρισμενων κονσολων με αφθονα specs προς απολαυση καθε λογης φανμπογιων.

Δηλαδη να μην εξελισονται οι κονσολες.Ας μεινουν καποιοι σε ps1.

Είναι κατώτερο,το display port μεταφέρει ποιό πολλά δεδομένα και ποιό γρήγορα σε σχέση με το HDMI,εγώ στο μόνιτορ μου,όταν το έκανα overclock στα 75hz είχε αστάθειες,ενώ με το display port μέχρι και σήμερα δουλεύει άψογα. Επίσης το display port μεταφέρει ήχο κανονικά.

Oι τελευταιες εκδοσεις και ειδικα η προσφατη 2.1 του HDMI, δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το DP.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δει αγαπητε πολλες τηλεορασεις(κυριως οι φθηνες)να ειναι με display port?

Το αρχικο quote που εκανες μιλαει για 2 monitors. Οτι να ναι, παρεξηγηση εγινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι την v2.0 ναι, η v2.1 όμως που αναφέρει η είδηση ξεφεύγει...

 

Oι τελευταιες εκδοσεις και ειδικα η προσφατη 2.1 του HDMI, δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το DP.

Παιδιά για την 2.1 είμαι αδιάβαστος εντελώς,μέχρι την 2.0 την ξεπερνάει το DP όπως το είπατε και εσείς :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα

Το scorpio ακολουθει πιστα το pspro υπο την λογικη των ντοπαρισμενων κονσολων με αφθονα specs προς απολαυση καθε λογης φανμπογιων.

Βγαίνουν κονσόλες με μέτρια προς χαμηλή ισχύ με off the shelf components, κράζετε. Βγαίνουν κονσόλες με μέτρια προς δυνατή ισχύ πάλι κράζετε. 

Για γέλια και για κλάματα. Στα PC γίνεται ο κακός χαμός "με άφθονα specs προς απόλαυση κάθε λογής φανμπογιών"; Οι κονσόλες αντιγράφουν αυτό πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά το HDMI 2.1 είναι καλύτερο...

 

"This cable supports up to 48 Gbit/s of uncompressed data stream. The 48G cable adds support for 4K and 8K at 120 fps. It adds support for 5K and 10K at 120 fps for PC displays, digital signage, surveillance, and various commercial and industrial AV solutions."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κονσολα πάνω απο 450 ουτε με πιστολι στον κροταφο.Και η συγκεκριμενη θα ειναι πανακριβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι απογοητευμένος απο την έλλειψη υποστήριξης ενος αναλογικού πρότυπου σήματος και εικόνας απο την νέα γενιά κονσολών...

Χάθηκε ρε Microsoft να δώσεις και υποστήριξη SCART στο νέο XBOX; Καλά τα HDMI και DP κτλ αλλα με το ζόρι να αναβαθμίσουμε τις τηλεοράσεις μας; Γιατί; Όλα για το χρήμα γίνονται μάγκες...Την επόμενη κονσόλα που θα δώσει έξοδο SCART θα την αγοράσω day1

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι απογοητευμένος απο την έλλειψη υποστήριξης ενος αναλογικού πρότυπου σήματος και εικόνας απο την νέα γενιά κονσολών...

Χάθηκε ρε Microsoft να δώσεις και υποστήριξη SCART στο νέο XBOX; Καλά τα HDMI και DP κτλ αλλα με το ζόρι να αναβαθμίσουμε τις τηλεοράσεις μας; Γιατί; Όλα για το χρήμα γίνονται μάγκες...Την επόμενη κονσόλα που θα δώσει έξοδο SCART θα την αγοράσω day1

 

2017 και θελεις scart? μα ειναι σαν να λες "θελω να τυφλωθω". ειναι ωραιο να προχωραει η τεχνολογια, για εμενα εχει μεινει πισω κιολας, θελω ακομα ποιο εξελιγμενα πραγματα...δεν μου αρεσουν τα σημερινα, εγω θελω κονσολα που να μην την συνδεω πουθενα, να παιζει μονη της ετσι στον αερα χωρις ουτε ενα καλωδιο.....και με αναλυση 8Κ. τωρα ομως, φετος δηλαδη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε μιλαμε για κανονικο pc με κλειστο λειτουργικο και περιορισμο στα παιχνιδια συν ολα τα υπολοιπα αρνητικα...τεσπα δεν ενδιαφερομαι να γινει διαμαχη pc vs console, αλλα αληθεια σε επιδοσεις γραφικων που θα ειναι το σκορπχιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...