Προς το περιεχόμενο

ξεχασμενος ηλεκτρικος θερμοσιφωνας


Newbie18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα, ως φοιτητης δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο εκλεισα τον θερμοσιφωνα στο φοιτητικο μου σπιτι, υπαρχει καποιος κινδυνος αμα μεινει ανοιχτος για ενα 15ημερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν φεύγετε απο σπίτι τραβάτε μια φωτο τον πίνακα. 

ουτε δε θυμαμαι αν τον εκλεισα δε τον έκλεισα και αμα εμεινε αναμμενο τι γινεται. ενα κλικ και ησυχαζετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν φεύγετε απο σπίτι τραβάτε μια φωτο τον πίνακα.

ουτε δε θυμαμαι αν τον εκλεισα δε τον έκλεισα και αμα εμεινε αναμμενο τι γινεται. ενα κλικ και ησυχαζετε.

 

Αν θυμηθεί να τραβήξει φώτο θα θυμηθεί και να τον κλείσει. ..

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γυρίσει σπίτι ενώ είχα αργήσει στη δουλειά, γιατί θυμόμουν ότι δεν είχα κλείσει την πόρτα :rolleyes: . Τελικά όχι μόνο την είχα κλείσει, αλλά είχα κλειδώσει και 4 φορές. :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεχάσει σίδερο αναμμένο στη σιδερώστρα για μια μέρα. Ευτυχώς όρθιο.

 

Και έχω από τότε γυρίσει για να το τσεκάρω άλλες 100.

 

Τελευταία επιστρατευα άλλα μέσα πχ κάθε φορά που έβαζα σίδερο πριν φυγω για τη δουλειά, εδενα και ενα κορδόνι στα κλειδιά μου για να μην το ξεχάσω στην πρίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, ως φοιτητης δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο εκλεισα τον θερμοσιφωνα στο φοιτητικο μου σπιτι, υπαρχει καποιος κινδυνος αμα μεινει ανοιχτος για ενα 15ημερο?

 

Πάρε τηλέφωνο τον ιδιοκτήτη, τον γείτονα, κάποιον που μπορεί τέλος πάντων να πάει να ρίξει την ασφάλεια στο ρολόι της ΔΕΗ.

 

Problem solved!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τηλέφωνο τον ιδιοκτήτη, τον γείτονα, κάποιον που μπορεί τέλος πάντων να πάει να ρίξει την ασφάλεια στο ρολόι της ΔΕΗ.

 

Problem solved!

 

Βέβαια να μην λησμονήσει στην επιστροφή να ανοίξει προσεκτικά (και με μάσκα) το επί 15νθήμερο σβηστό ψυγείο (αν και τώρα φοιτητικό ψυγείο τί να ΄χει; Coca Cola στα ράφια και βότκα στην κατάψυξη :P )

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, τι να έχει ένα φοιτητικό ψυγείο ειδικά την περίοδο των 15νθήμερων διακοπών του Πάσχα? 

Kαι τιποτα να μην εχει, το ψυγειο οταν ειναι κλειστο εκτος λειτουργιας, πρεπει να  ειναι με ανοιχτες πορτες για να αεριζεται.Αλλιως μυριζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι τιποτα να μην εχει, το ψυγειο οταν ειναι κλειστο εκτος λειτουργιας, πρεπει να  ειναι με ανοιχτες πορτες για να αεριζεται.Αλλιως μυριζει.

 

Αν είναι να μείνει εκτός λειτουργίας για μήνες ναι, θα μυρίσει εφόσον μείνει με κλειστές τις πόρτες, αλλά για 15 ημέρες μικρό το κακό. Προτιμότερο από το να καταναλώνει ο θερμοσίφωνας με κίνδυνο ζημιάς κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...