Προς το περιεχόμενο

Φαγητό για τοξίνες


vasilissouvlaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το γαιδουραγκαθο δεν κανει τιποτα και επιβαρυνει μαλιστα και το συκωτι..Χμ.
Εχει βοηθησει τοσους αλκοολικους και οχι μονο και το βγαλαμε αχρηστο.
Επισης επειδη ειμαι πολυ κοντα σε αθλητες bodybuilding να ξερετε οτι κανει "θαυματα"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε παιδιά, ευτυχώς που μας ενημερώνετε εμάς τους άσχετους και σωθήκαμε. Ήμουν έτοιμος να φάω πλαστικό και τολουολιο, τη γλίτωσα.

 

Το τρινιτροτολουόλιο να προσέχεις ιδιαίτερα, προκαλεί πολύ δυνατές εκτονώσεις αερίων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στατιστικά να το δει κάποιος αυτοί που προσέχουν τη διατροφή τους και αθλούνται συστηματικά αποτελούν μειοψηφία,συμπεριλαμβανομένων και των σχολιαστών του φόρουμ.

Επομένως είναι απίθανο να βρει κανείς ανταπόκριση και αντικειμενικές απόψεις σχετικά με τη διατροφή.

Οι γιατροί δεν έχουν ιδέα από διατροφή-τρόφιμα και ο μόνος αρμόδιος που θα μπορούσε να έχει πραγματικά άποψη στο θέμα θα ήταν ένας βιοχημικός τροφίμων.

Αν έχετε κάποιον γνωστό με γνώσεις βιοχημείας τροφίμων θα σας ενημερώσει για το τι τρώμε.

 

Περί ιατρικής.

Τρέχω 50 χιλιόμετρα τη βδομάδα είμαι 1.75 75 κιλά,δε τρώω κρέας συχνά ούτε αυγά,αλλαντικά γαλακτοκομικά κλπ δεν υπάρχει ιστορικό στην οικογένεια και έχω χοληστερίνη 205.

Η γιατρός μου έδωσε πρόγραμμα διατροφής,άντε γειά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xgol

δεν αμφιβάλω για την ιατρική αλλά δεν αμφιβάλω και για την ομοιοπαθητική ιατρική.Και πιστεύω έτσι είναι καλύτερα.Μπορούν και οι μεν αλλά και οι δε να βοηθήσουν για μία αρρώστια.

Τώρα αν ήταν παθολογικό ή όχι ούτε που με νοιάζει,αν και οφειλοταν σε μικρόβιο σύμφωνα με τον ομοιοπαθητικό,που οι υπόλοιποι ούτε καν μπήκαν σε κόπο να αναλύσουν το αίμα.

Αν σου δουλεύει Κάνε ότι νομίζεις, αλλά μην προσπαθείς να το εξηγήσεις επιστημονικά. Δεν υπάρχει καμία μα καμία επιστημονική βάση στην ομοιοπαθητική. Αντίθετα, υπάρχουν μελέτες που δείχνουν δράση ίδια με το placebo.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στατιστικά να το δει κάποιος αυτοί που προσέχουν τη διατροφή τους και αθλούνται συστηματικά αποτελούν μειοψηφία,συμπεριλαμβανομένων και των σχολιαστών του φόρουμ.

Επομένως είναι απίθανο να βρει κανείς ανταπόκριση και αντικειμενικές απόψεις σχετικά με τη διατροφή.

Οι γιατροί δεν έχουν ιδέα από διατροφή-τρόφιμα και ο μόνος αρμόδιος που θα μπορούσε να έχει πραγματικά άποψη στο θέμα θα ήταν ένας βιοχημικός τροφίμων.

Αν έχετε κάποιον γνωστό με γνώσεις βιοχημείας τροφίμων θα σας ενημερώσει για το τι τρώμε.

 

Περί ιατρικής.

Τρέχω 50 χιλιόμετρα τη βδομάδα είμαι 1.75 75 κιλά,δε τρώω κρέας συχνά ούτε αυγά,αλλαντικά γαλακτοκομικά κλπ δεν υπάρχει ιστορικό στην οικογένεια και έχω χοληστερίνη 205.

Η γιατρός μου έδωσε πρόγραμμα διατροφής,άντε γειά.

 

Το αν αθλείσαι συστηματικά και προσέχεις τη διατροφή σου μειώνει τις πιθανότητες να πάθεις κάποιες συγκεκριμένες παθήσεις. Υπάρχουν όμως και άλλες εκατοντάδες που μπορείς να πάθεις όσο καλή και αν είναι η ποιότητα ζωής σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Το αν αθλείσαι συστηματικά και προσέχεις τη διατροφή σου μειώνει τις πιθανότητες να πάθεις κάποιες συγκεκριμένες παθήσεις. Υπάρχουν όμως και άλλες εκατοντάδες που μπορείς να πάθεις όσο καλή και αν είναι η ποιότητα ζωής σου.

Αθλούμαι και προσέχω όσο μπορώ λόγω των αυξημένων απαιτήσεων της δουλειάς,αν έκανα καθιστική δουλειά μπορεί να είχα κοιλιά τώρα.

Εχθές ρούφηξα τόση κάπνα ( και δεν ήταν ούτε η πρώτη αλλά ούτε και η τελευταία φορά) σε μια πυρκαγιά αν και φόραγα φίλτρο ενεργού άνθρακα που δεν είναι απίθανο να πάθω οτιδήποτε μελλοντικά.

Τα ρούχα αν και πλύθηκαν ακόμη μυρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου δουλεύει Κάνε ότι νομίζεις, αλλά μην προσπαθείς να το εξηγήσεις επιστημονικά. Δεν υπάρχει καμία μα καμία επιστημονική βάση στην ομοιοπαθητική. Αντίθετα, υπάρχουν μελέτες που δείχνουν δράση ίδια με το placebo.

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου....

Δηλαδή σώνει και καλά να συμφωνήσω με σας ότι η ομοιοπαθητική είναι τσαρλατανισμός; και τα η θεραπεία plasebo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε τροφή και να κοιτάξεις, όλο και κάτι θα έχει που δεν είναι καλό να το προσλαμβάνει ο οργανισμός μας. Ακόμα και φρούτα λαχανικά που έχουν μικροποσότητες από φυτοφάρμακα.

 

Ο μόνος τρόπος να σώσει κάποιος τον οργανισμό του είναι να διατηρεί κάποιο χωράφι που να καλλιεργεί εκεί φρούτα και λαχανικά τα οποία θα τα τρώει μόνο αυτός και εννοείται δεν θα έχει ρίξει τίποτα παρά μόνο νερό.

 

Ο καλύτερος και πιο απλός τρόπος να φύγουν οι τοξίνες, είναι να μην φάει τίποτα για μια ημέρα και να καταναλώσει μόνο νερό, τουλάχιστον 2λίτρα ή και παραπάνω. Εγώ το είχα κάνει μια φορά, έχω και φίλτρο που κατακρατεί το χλώριο από το νερό. Γενικότερα ακόμα και στις καθημερινές να πίνουμε όσο περισσότερο νερό γίνεται, κάτι καλύτερο και απλούστερο δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου....

Δηλαδή σώνει και καλά να συμφωνήσω με σας ότι η ομοιοπαθητική είναι τσαρλατανισμός; και τα η θεραπεία plasebo;

Δεν έχω κανένα ύφος. Το μόνο που λέω είναι ότι δεν υπάρχει καμία επιστημονική απόδειξη ότι η ομοιοπαθητική δουλεύει. Η "επιστημονική" βάση πίσω από τα ομοιοπαθητικά με μνήμη νερού κλπ δεν υποστηρίζεται από φυσική, χημεία και καμιά παραδεκτή επιστήμη. Επίσης υπάρχουν έρευνες από FDA και τον αντίστοιχο οργανισμό της Αυστραλίας που δείχνουν δράση ίδια με το placebo.

 

Ξαναλέω, αν πιστεύεις ότι σε βοηθάει, κάνε ότι νομίζεις. Δική σου υγεία, δικά σου τα χρήματα. Μην προσπαθείς όμως να πείσεις με επιστημονικά επιχειρήματα, δεν υπάρχουν.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου....

Δηλαδή σώνει και καλά να συμφωνήσω με σας ότι η ομοιοπαθητική είναι τσαρλατανισμός; και τα η θεραπεία plasebo;

Δηλαδή πιστεύεις ότι η ομοιοπαθητική λύνει τα πάντα;

Όσον αφορά την ακμή, αν και δεν πήρα χάπια (γιατί δεν ήταν τόσο έντονη), ο δερματολόγος μου με έσωσε και όχι οι εναλλακτικές θεραπείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oσοι πιστευουν στην αποτελεσματικοτητα της ομοιοπαθητικης ας χρησιμοποιουν ομοιοπαθητικα αντισυλληπτικα χαπια! :P

Επεξ/σία από 4saken
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά για τρόφιμο που να απορροφά τοξίνες, ο μπεντονίτης έχει σίγουρα ωφέλη (είναι η φύση του ηφαιστειογενούς ορυκτού τέτοια), αλλά χρειάζονται και άλλες έρευνες. Τώρα χρησιμοποιείται κυρίως ως anti-caking agent ( food additive code E558), στην άμμο για γάτες, στην πολιτική μηχανική κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...