Προς το περιεχόμενο

Φαγητό για τοξίνες


vasilissouvlaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσα ίσα, ενδέχεται να ευθύνεται το ίδιο το γαιδουράγκαθο για ηπατοτοξικότητα. Αλλά θα μου πεις εδώ ο Ιατρικός Σύλλογος ανέχεται να υπάρχουν ομοιοπαθητικά "φάρμακα", εναλλακτική "ιατρική" και ένα σύστημα παρατρεχάμενων τσαρλατάνων, λογικό δεν είναι η παραπληροφόρηση να έχει εμποτίσει τμήματα της κοινωνίας μας?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπράβο ρε παιδιά, ευτυχώς που μας ενημερώνετε εμάς τους άσχετους και σωθήκαμε. Ήμουν έτοιμος να φάω πλαστικό και τολουολιο, τη γλίτωσα.

εγω ρε ντοκτορ την πατησα γιατί δεν ειχα διαβασει το topic. Εφαγα πλαστικό για πρωινο! ΓΜΤ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα ίσα, ενδέχεται να ευθύνεται το ίδιο το γαιδουράγκαθο για ηπατοτοξικότητα. Αλλά θα μου πεις εδώ ο Ιατρικός Σύλλογος ανέχεται να υπάρχουν ομοιοπαθητικά "φάρμακα", εναλλακτική "ιατρική" και ένα σύστημα παρατρεχάμενων τσαρλατάνων, λογικό δεν είναι η παραπληροφόρηση να έχει εμποτίσει τμήματα της κοινωνίας μας?

Μαλιστα.Ενω στην κλασικη ιατρικη δεν υπαρχουν ασχετοι και ειναι καλυτερα να καταβροχθηζουμε την χημεια με το τσουβαλι.Εγω παντως για να παω σε γιατρο και να παρω χημεια, πρεπει να ειμαι στο πατωμα.Μια χαρα ειμαι  στα 44 μου χρησιμοποιοντας φυσικα προιοντα.Η ιατρικη και η προληψη βρισκεται στην φυση. και μεχρι τωρα εχει δουλεψει καλα σε εμενα, αλλα και σε πολλους αρκετα μεγαλυτερους.Χημεια σε κατι πολυ σοβαρο και αν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γράψτε ρε παιδιά 3-4 ονόματα τοξινών να μάθουμε Και εμείς οι άσχετοι.

 

Ερωτήσεις που κάνεις και εσύ. Η μούχλα είναι, οτιδήποτε βρωμίζει το αίμα και δε μεταβολίζει τις τροφές και προκαλεί έτσι μικροοργανισμούς.

 

Να, το λέει και γνωστή αστρολόγος εδώ:

 

DOXdgh2.jpg

 

Derp.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα ίσα, ενδέχεται να ευθύνεται το ίδιο το γαιδουράγκαθο για ηπατοτοξικότητα. Αλλά θα μου πεις εδώ ο Ιατρικός Σύλλογος ανέχεται να υπάρχουν ομοιοπαθητικά "φάρμακα", εναλλακτική "ιατρική" και ένα σύστημα παρατρεχάμενων τσαρλατάνων, λογικό δεν είναι η παραπληροφόρηση να έχει εμποτίσει τμήματα της κοινωνίας μας?

Σχετικά με τα ομοιοπαθητικά φάρμακα και τους "τσαρλατάνους":

Έχω ή και είχα θέματα με ακμή και εκζέματα.Η κλασική ιατρική το μόνο που έκανε ήταν εγχείρηση και αλοιφές που δεν κάναν τίποτα εντελώς.'Η θα έπρεπε θεραπεία με ισοτρετινοΐνη και υπογραφή ότι ο γιατρός απαλλάσσεται από ευθύνη.

Με τους "τσαρλατάνους" ξαναβρήκα την υγεία μου με 2 προιόντα που τα βρίσκεις και στο σουπερ μάρκετ:

Άργυλο και θυμάρι.

Και άντε γεια ακμή.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξυπνάκηδες που νομίζουν ότι δεν έφαγαν πλαστικό,όταν τα τρόφιμα έρχονται σε επαφή με το πλαστικό μόρια του πλαστικού διεισδύουν στα τρόφιμα.

Ρωτήστε τον οργανισμό σας να σας εξηγήσει τη διαφορά μεταξύ τοξίνης και τοξικής ουσίας.

Ο άνθρωπος ήθελε να μάθει περί αποτοξίνωσης και πέσατε να τον φάτε,είναι γνωστό ότι η επίσημη ιατρική δεν αποδέχεται τον όρο.

Μπορούμε όμως να βοηθήσουμε το φυσικό φίλτρο του οργανισμού μας το συκώτι τρώγοντας τις κατάλληλες τροφές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα.Ενω στην κλασικη ιατρικη δεν υπαρχουν ασχετοι και ειναι καλυτερα να καταβροχθηζουμε την χημεια με το τσουβαλι.Εγω παντως για να παω σε γιατρο και να παρω χημεια, πρεπει να ειμαι στο πατωμα.Μια χαρα ειμαι  στα 44 μου χρησιμοποιοντας φυσικα προιοντα.Η ιατρικη και η προληψη βρισκεται στην φυση. και μεχρι τωρα εχει δουλεψει καλα σε εμενα, αλλα και σε πολλους αρκετα μεγαλυτερους.Χημεια σε κατι πολυ σοβαρο και αν.

Επειδή είσαι εσύ μια χαρά με τα ματζούνια, ας καταργήσουμε λοιπόν την Ιατρική. Σοβαρό επιχείρημα.

 

Το οτι υπάρχουν άσχετοι σε ολα τα επαγγέλματα, πως ακριβώς στηρίζει την άποψή σου?

Σχετικά με τα ομοιοπαθητικά φάρμακα και τους "τσαρλατάνους":

Έχω ή και είχα θέματα με ακμή και εκζέματα.Η κλασική ιατρική το μόνο που έκανε ήταν εγχείρηση και αλοιφές που δεν κάναν τίποτα εντελώς.'Η θα έπρεπε θεραπεία με ισοτρετινοΐνη και υπογραφή ότι ο γιατρός απαλλάσσεται από ευθύνη.

Με τους "τσαρλατάνους" ξαναβρήκα την υγεία μου με 2 προιόντα που τα βρίσκεις και στο σουπερ μάρκετ:

Άργυλο και θυμάρι.

Και άντε γεια ακμή.

 

 

Αν δουλεύει κάπου η ομοιοπαθητική, είναι στα λεγόμενα ψυχοσωματικά νοσήματα, και φυσικά όχι σε όλα. Αν η ακμή, τα εκζέματα και άλλα λοιπά εξανθήματα οφείλονταν σε σοβαρό παθολογικό νόσημα, να είσαι σίγουρος πως δε θα είχε καμία επίδραση το θυμάρι και ο άργυλος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα.Ενω στην κλασικη ιατρικη δεν υπαρχουν ασχετοι και ειναι καλυτερα να καταβροχθηζουμε την χημεια με το τσουβαλι.Εγω παντως για να παω σε γιατρο και να παρω χημεια, πρεπει να ειμαι στο πατωμα.Μια χαρα ειμαι  στα 44 μου χρησιμοποιοντας φυσικα προιοντα.Η ιατρικη και η προληψη βρισκεται στην φυση. και μεχρι τωρα εχει δουλεψει καλα σε εμενα, αλλα και σε πολλους αρκετα μεγαλυτερους.Χημεια σε κατι πολυ σοβαρο και αν.

 

Ψιτ φιλαράκι... Τα φυσικά προιόντα που χρησιμοποιείς και το φαί που τρώς κ αυτά Χημεία είναι. Χημικά για την ακρίβεια. Αυτό πάντως είναι περίπτωση στη χώρα μας του ύψους ή του βάθους. Ή θα έχεις ανθρώπους να χαπακώνονται με αντιβιώσεις για κρυολόγημα ή θα έχεις υπερβολικούς που κατατάσσουν ένα συμπλήρωμα βιταμίνης στην ίδια κατηγορία με το βενζόλιο. Πραγματικά δεν υπάρχει Σωτηρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xgol

 δεν αμφιβάλω για την ιατρική αλλά δεν αμφιβάλω και για την ομοιοπαθητική ιατρική.Και πιστεύω έτσι είναι καλύτερα.Μπορούν και οι μεν αλλά και οι δε να βοηθήσουν για μία αρρώστια.
Τώρα αν ήταν παθολογικό ή όχι ούτε που με νοιάζει,αν και οφειλοταν σε μικρόβιο σύμφωνα με τον ομοιοπαθητικό,που οι υπόλοιποι ούτε καν μπήκαν σε κόπο να αναλύσουν το αίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...