Προς το περιεχόμενο

Φαγητό για τοξίνες


vasilissouvlaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή δε σ' έκοψε να μετριάσεις τους φραπέδες? Είχες διάρροια τη μια μέρα, και την επόμενη ξαναέπινες 10 καφέδες?

 

Mάλλον προσπαθούσε να πολεμήσει τη φωτιά, με φωτιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μπερδεμένα μου φαίνονται ρε συ, αλλά θα επανέλθω :)

 

Φταίει ότι είσαι δεκτικός σε όλες τις γνώμες, ενώ κάποιες θέλουν ξερό τσο και λο... :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρκίνο μήτρας,μαστού,όρχεων,προστάτη,αναλόγως της ζημιάς.Και πολλών άλλων.Τι κάνουν;

 

Παντως αν κοψουν τους ορχεις ενός δημοσιου υπαλληλου ουσιοαστικα τον αφηνουν χωρις αντικειμενο, μετα δε θα μπορει να τα ξυνει  :-(  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς να έχω διαβάσει όλο το topic αφήνω αυτό εδώ και αποχωρώ. Ένα στημένο λεμόνι κάθε πρωί βοηθάει στο ερώτημα του TS.

Επεξ/σία από frozex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η στρουθοκαμηλίζετε ή δε σας αρέσει η αλήθεια ή απλά δε με γουστάρετε.

Το τελευταίο μου ποστ αφορά όλους μιας και η γενική κατεύθυνση είναι κολονοσκόπηση πάση θυσία σε κάποια ηλικία.

Σας άνοιξα τα μάτια και κατέρριψα ένα μύθο (του μονόδρομου της κολονοσκόπησης) με την "ανακάλυψη" της διάβασης εντέρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η στρουθοκαμηλίζετε ή δε σας αρέσει η αλήθεια ή απλά δε με γουστάρετε.

Το τελευταίο μου ποστ αφορά όλους μιας και η γενική κατεύθυνση είναι κολονοσκόπηση πάση θυσία σε κάποια ηλικία.

Σας άνοιξα τα μάτια και κατέρριψα ένα μύθο (του μονόδρομου της κολονοσκόπησης) με την "ανακάλυψη" της διάβασης εντέρου.

 

Και πως θα πάρεις βιοψίες οέο? Η ακτινοβολία δεν σε πειράζει?

 

 

Χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά, το στημένο σημαίνει και τα δύο.

 

Καλύτερα που δεν το βάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα πάρεις βιοψίες οέο? Η ακτινοβολία δεν σε πειράζει?

 

 

 

Καλύτερα που δεν το βάζεις.

Για όσους ζορίζονται οικονομικά καθαρίζουν με 50 ευρώ σε περίπτωση που δεν υπάρχουν ευρήματα και αυτό γιατί τις κολονοσκοπήσεις τις γράφουν όπως τα αντιπυρετικά και σε κανέναν δε περισσεύουν τα χρήματα.

Μόνο σε περίπτωση που υπάρχουν πολύποδες θα χρειαστεί να γίνουν ενέργειες εσωτερικά.

Ακτινοβολία ναι μάλιστα,ας πετάξουμε τα κινητά τα wifi κλπ,ιατρική χωρίς παρενέργειες και αρνητικά δεν υπάρχει.

 

Ο γνωστός μου αναγκάστηκε να χρεωθεί 2 κολονοσκοπήσεις γιατί η πρώτη δεν ήταν "καθαρή",δε βρέθηκαν πολύποδες ή κάτι άλλο παθολογικό και αφού έφαγε 2-3 ενέσεις (αγνώστου περιεχομένου) στη περιοχή (θλάση του είπαν) και πάλι δε βρήκε λύση τότε του έγραψε τη διάβαση εντέρου όπου φάνηκε κάποιο θέμα στο παχύ έντερο (ο γνωστός υποφέρει από δυσκοιλιότητα).

Του έγραψαν ibutin και πρότειναν ρεφλεξολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερμ, η διάβαση εντέρου δεν αντικαθιστά την ενδοσκόπηση, τη συμπληρώνει.

 

Γενικώς το έχουμε ξαναπει, το ότι κάποιοι γιατροί βαριούνται/είναι ανίκανοι/συνταγογραφούν για ψύλλου πήδημα, αλλά και το ότι κάποιες παθήσεις χρειάζονται διαφορική διάγνωση, αυτά δεν αναιρούν τη σημαντικότητα των ιατρικών μεθόδων και εξετάσεων -όπου και όποτε αυτές ενδείκνυνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που τρωνε σαλατες κ νομιζουν οτι κανουν υγειηνη διατροφη κανουν λαθος...Εχει μαμηθει το θεμα με τα φυτοφαρμακα!Το καλυτερο ειναι οσο μπορουμε βραστα.

 

Βιοσυσσωρευση

 

 

 

Σχετικα με την ομοιοπαθητικη, μη ξεχναμε οτι και στην αρχαιοτητα με τα Ασκληπιεια, οι παθοντες θεραπευονταν με ενα ειδος placebo οταν ηταν σε μια κατασταση μεταξυ υπνου και ξυπνιου. Τσαρλατανοι υπαρχουν παντου, ειτε ανηκουν στην συμβατικη ιατρικη, ειτε οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...