Προς το περιεχόμενο

Τυφλά άτομα και ερωτικά ζητήματα


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου δημιουργηθηκε η εξης απορια απο κατι που διαβαζα. Καποιος που γεννηθηκε τυφλος, πως νιωθει ελξη για καποιον; Αρχικα πως ξερει οτι του αρεσουν αντρες η γυναικες; Δηλαδη ολοι μας καταλαβαμε τι μας αρεσει επειδη απλα το ειδαμε. Δε χρειαζεται ουτε να σε αγγιξει καποιος, ουτε γενικα να το αντιληφθεις με καποια αλλη αισθηση περαν της ορασης για να καταληξεις στο 'μου αρεσουν οι γυναικες" η μου "αρεσουν οι αντρες". Σιγουρα λογω τεστοστερονης ενας αντρας που δε βλεπει εχει σεξουαλικες ορμες και μπορει να αυτο-ικανοποιειται. Αλλα πως ξερει τι του αρεσει; Και γενικα πως αναπτυσσεται η σεξουαλικοτητα του ατομου που δε βλεπει; Ξερει καποιος; Η εχει καποιος να μου προτεινει να διαβασω κατι σχετικο; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραδεχομαι πως ισως ειναι ακυρο αλλα μου ηρθε μια απορια για ενα ζητημα σοβαρο, γιατι προκειται οντως για ενα σοβαρο ζητημα και ειπα να κανω μια ερωτηση. Τοσο κακο πια ειναι; Πρεπει να μας αφορουν μονο δικα μας και του μικροκοσμου μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε, σε λίγο θα το δούνε οι σεξολόγοι του ινσόμνια και θα σου εξηγήσουν.

Είσαι στο σωστό μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει μια βλακώδη τέτοια ερώτηση και γω, πριν χρόνια σ` έναν γνωστό μου τυφλό, το πώς φαντάζετε τα χρώματα και αυτός μου απάντησε.

Πές μου εσύ που βλέπεις πως είναι τα χρώματα και δώς μου και μένα να καταλάβω!...

Μου απέδειξε το πόσο μ@λ@κ@ς ήμουν…        

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φερομόνες.

 

 

Ελπίζω να μην περιμένεις σοβαρή απάντηση.

Μα για τρολλαρισμα το ανοιξε, πως να περιμενει σοβαρη απαντηση;

Ειναι δυνατον να πιστευει οτι οι ανθρωποι ελκονται μονο βαση εμφανισης και μαλιστα να το εξειδικευει σε συγκεκριμενη ομαδα (τυφλων);

 

Παρασκευιατικο του 2/10 ειναι, lol. Οπως τα μισα και παραπανω threads του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας απαντησω σοβαρα... αλλα δυστηχως στα αγγλικα για τους μη γνωστες

 

 

https://sandysview1.wordpress.com/2016/02/11/how-do-people-who-are-blind-become-attracted-to-someone-and-find-love/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...