Προς το περιεχόμενο

Νέες χρεώσεις τελωνείου!


silotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ακουω/διαβαζω απο 10 μεριες... προς το παρον δε με εχουν χρεωσει κατι και θα φαω μεγαλη φρικη γιατι παραγγελνω απειρα παπαρακια του 1-2$ και συνηθως απο διαφορετικους seller (οποτε διαφορετικα πακετα) λογω διαφοράς στην τιμή και για να μειωσω τον ογκο...

 

Τα ίδια ακριβώς θα έγραφα.. πως αισθάνομαι, παρατηρώ, και ζώ.

 

Σήμερα ήρθε δέμα από bangood, ένα κατσαβίδι πες και ένα media player των ~50€.

 

Όλα καλά, και γρήγορα. Μαζί έκανα και μια άλλη παραγγελία με ένα ανοιχτήρι κρασιού και έναν θερμό, δεν ήρθε μαζί. Θα δείξει. Έχω κάνει περίπου 10+ παραγγελίες μέχρι τώρα, ποτέ δεν είχα Customs και μια φορά πέρασα τα 500€ / 2 σε μια διπλή παραγγελία που έκανα και απλά τη διαίρεσα στα 2 για τους λόγους που το κάνει ο paylidis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα αυτά και προς αποφυγή παρεξηγήσεων τα ems K dhl χρεώνουν αβέρτα νταβατζιλίκι και 98% θα την φας αν παραγγείλεις με αυτό τον τρόπο αποστολής. Φυσικά αν αρχίσουν και χρεώνουν τριετές στα πάντα έχω να ρίξω δεκάδες αρνήσεις παραλαβής και μάλλον θα μπουν μέσα με τα έξοδα επιστροφής και θα σταματήσουν αυτή την παπαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω με την σειρα μου την εμπειρια μου,καθως μου ετυχε και μενα η χρεωση με τα 3€

Ειχα παραγγειλει ενα πορτοφολι απο ali που εκανε ~4€ και μου ειχε ερθει το ειδοποιητηριο που εγραφε πανω αντικαταβολη 3€

Πηγα να το παραλαβω,το πληρωσα και ρωτωντας την υπαλληλο μου ειπε και αυτη πως πλεον ολα τα δεματα που ερχονται εκτος ΕΕ θα εχουν αυτην την στανταρ χρεωση.

Παρολαυτα μια βδομαδα πριν το περιστατικο ειχα παραλαβει παλι ενα μικρο δεματακι αξιας μικροτερης του 1€ και δεν ειχε την χρεωση αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

win-win situation για τους κρατούντες και νομοθετούντες.

Και φράγκα βάζουν μέσα στα ταμεία αλλά και ότι προσπαθούν να βοηθήσουν την εγχώρια αγορά θα διαλαλούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι τέλος δεν ξανά παίρνω από το ebay, διαγράφω και τον λογαριασμό, τελικά δίκαιο είχανε για χρεώσεις που άκουγα, δηλαδή οι γύφτοι που πουλάνε στις λαϊκές ή αυτοί που ενώ πίνεις καφέ και σου λένε έλα πάρε, και τους λες όμορφα και ωραία δεν θέλω σε βρίζουν και από πάνω πουλάνε και τρέλα και με το ζόρι να αγοράσεις ούτε αυτοί τους πειράζουν,   γιατί και εκείνο μαύρη αγορά θεωρείται εκτός αν κάνω λάθος έτσι   δεν πειράζει όμως  ευτυχώς πρόλαβα και πήρα ότι ήθελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι λοιπόν και παραθέτω φωτογραφία από την απόδειξη των ΕΛΤΑ. Με το πρώτο βέλος φαίνεται η ημερομηνία (20/4/2017). Στο δεύτερο βέλος φαίνεται ότι χαρακτήρισαν το φάκελό μου ως "επιστολή". Στο τρίτο βέλος φαίνεται  - παρόλο που είχαν στα χέρια τους μία επιστολή-  η χρέωση των 3€...

Εντάξει Ablaoubla? (περιμένω μια συγνώμη σου...)

post-183317-0-99634200-1492802886_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...