Προς το περιεχόμενο

Eurogamer: Η Nintendo ετοιμάζει τη mini έκδοση του SNES


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

  1. Metal gear solid
  2. Crash bandicoot
  3. GTA 2
  4. Gex
  5. Tomb Raider
  6. RC Revenge
  7. Tekken
  8. Mortal kombat
  9. Worms Armageddon
  10. Need for speed: Hot pursuit
  11. Doom
  12. Resident Evil
  13. Duke Nukem
  14. Soul Reaver
  15. Abes Exodus
  16. Warcraft 2
  17. Dead or alive
  18. Tenchu
  19. Mega Man
  20. Dino Crisis
  21. Rayman
  22. Final Fantasy
  23. Spyro
  24. Silent Hill
  25. Command and Conquer
  26. Tony Hawk
  27. Medal of Honor
  28. Street Fighter
  29. Driver
  30. Castlevania

 

Τα κάνεις eboot και τα βάζεις στο psp.Δεν χρειάζεσαι psone mini.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα το αγοράσω... ( βασικά έχω ακόμα το Super Nintendo μου... τι να το κάνω; ) 

 

Θυμάμαι που έπαιζα πιτσιρικάς... Zelda, Teenage Mutant Ninja Turtles IV, κάτι Goofy, Tintin, κάτι Mario και διάφορα άλλα. Θυμάμαι στη Γερμανία που ζούσα, το είχε πολύς κόσμος ... πολλοί δε, προτιμούσαν το Super Nintendo, παρά το PS1! 

 

Και τώρα η τεχνολογία έφτασε στα ... ύψη. Καλό ναι, αλλά τότε πιστεύω οι κονσόλες τύπου SNES, ήταν πιο αγνές.

 

Δεν είχει τόσο αίμα, βία κτλπ. Ήταν περισσότερο για οικογένεια. Τώρα οι νέοι τίτλοι, είναι στην πλειοψηφία τους για ένα άτομο και ανακύκλωση. Ζόμπι, τέρατα και αηδίες.

 

Σαν τους τίτλους της Nintendo, ποτέ και κανένας και ας είμαι "playstationνάκιας".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μου κάνει λίγο εντύπωση καθώς το SNES δεν έχει "παλιώσει" τόσο για τέτοιες εκδόσεις. Προσωπικά, λειτουργικότατο από το '94 :P (στο θέμα games βρίσκεις και στο ebay πχ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα σου χω ετοιμο εναhttps://www.youtube.com/watch?v=f6BhS7nURFY

 

Υπάρχουν και αλλες παρόμοιες λύσεις απο οτι είδα 

Και ποιος ο λογος βρε συ να παρω χειριστηριο και να μη συνδεσω το tabletακι μου με τα bluetooth χειριστηρια να παιξω emulators?  Οπως καταλαβαινεις και εσυ δεν ψαχνει ο κοσμος emulatorες και customιες αλλα θελει official λυση! Εσυ τωρα που παιζεις λες snes στο nes σου προσφερει κατι παραπανω; Τιποτα απολυτος! Αλλιως χτυπας και ενα wii με 35ευρω βαζεις και ενα homebrew και να σου και καλυτερο συστημα ολα σε ενα και περισσοτερα emulatorια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αγαπημένη παιχνιδομηχανή το ξέρω γιατί την είχα όπως και το Mega drive λίγο αργότερα και αν και είχε παιχνιδάρες και αυτό το SNES του ρίχνει στα αυτιά απο πλήθος παιχνιδιών και οπτικό αποτέλεσμα.

Ελπίζω μόνο να έχει αρκετά παιχνίδια απο αυτά που περιμένω καθώς και να έχει αρκετό μάκρος το χειριστήριο για να μην χρειάζονται αντάπτορες,τώρα αν έχει 90ευρώ η 100 αυτά είναι λεπτομέρειες όποιος δεν μπορεί ενοείται δεν θα το αγοράσει αλλά όπως και νάχει είναι άλλη αίσθηση να εχεις plug and play hardware που να τα παίζεις στήν Τηλεόραση και άλλο απο τους emulators

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω γιατί την είχα όπως και το Mega drive λίγο αργότερα και αν και είχε παιχνιδάρες και αυτό το SNES του ρίχνει στα αυτιά απο πλήθος παιχνιδιών και οπτικό αποτέλεσμα.

...αλλά όπως και νάχει είναι άλλη αίσθηση να εχεις plug and play hardware που να τα παίζεις στήν Τηλεόραση και άλλο απο τους emulators

Απο το ενα σφαλμα στο αλλο.

 

1o foul:

Το SNES εριχνε εριχνε στ' αυτια.... Του mega drive?

 

2o foul

Hardware το ΜΙΝΙ SNES?

Εmulation κανει κι αυτο.

 

Και τα λες εσυ που εχεις και τις 2 κονσολες?

Το λες σε μας την εποχη του Youtube? Και του ιντερνετ?

 

Δες τα VS video κι ελα να μας πεις ποιος εριχνε στα αυτια. Το SNES βγηκε 3 χρονια αργοτερα απο το Mega drive.

Moνο για τον ηχο μπορεις να πεις. Αλλα και παλι το Mega drive ειχε τον τροπο του να αποδιδει πεντακαθαρο και χαρακτηριστικο ηχο.

Υπαρχουν ανθρωποι που το προτιμουν. Αλλα ειναι καθαρα υποκειμενικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτη η εταιρεια ειναι πανέξυπνη στο να πουλάει τα ιδια και τα ιδια........ Βγαζει το nes mini και καλα out of stock δημιουργει τεραστιο hype το ξαναβγαζει σε διαθεσημοτητα ,ξεπουλαει και τωρα διακόπτει την παραγωγη..!

Τωρα θα βγαλει το snes και εχει δημιουργησει ειδη το hype για να ξεπουλησει.......... !Μπραβο μαθήματα marketing.

Και που οταν θα βγει το Gameboy..............

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε κάποιους τομείς του "έριχνε" και ιδιαίτερα στο οπτικο ηχητικό αποτέλεσμα,δεν ήταν μόνο ο ήχος ήταν τα χρώματα και η παλέτα που ήταν μεγαλύτερη καθώς και τα 3D εφφέ που μπορούσε να βγάλει και τα διάφορα Mode του ΄γιαυτό εξάλου και τα ports απο δημοφιλή  arcade παιχνίδια όπως Street Fighter,ήταν πολύ πιο ακριβή στο SNES.

Τι να δω vs VIDEO μου λές λοιπόν και τα τοιαύτα ?

Ναι κάποιοι μπορεί να προτιμούν την μια περισσότερο απο την άλλη καθώς αυτό εξαρτάται κυρίως απο τα παιχνίδια που έπαιζαν στήν κάθε μία,ενοείται αυτό και δεν είναι κάτι που διαφωνώ

Απλά επειδή είχα και τα 2 ξέρω τις δυνατότητες τους και θυμάμαι και καλά πώς ήταν τα παιχνίδια της κάθε κονσόλας και το οτι το 1 βγήκε μετά απο το άλλο τι σχέση έχει με το οτιδήποτε, δικαιολογία είναι για κάτι ?

Είπα Plug and play hardware είναι δηλ ενα αυτούσιο μηχάνημα που το βάζεις στην Τηλεόραση και παίζει,απλά τα πράγματα δεν βάζεις υπολογιστή και μετά κατεβάζεις και τρέχεις κάποιο ξεχωριστό emulator,γιατί πήρες επιθετικό ύφος δεν κατλάλαβα και μου λές για εποχές youtube&internet ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεν ξερω αν αξιζει κατι τετοιο απο την στιγμη που υπαρχουν τοσα emulators εκει εξω, αγοραζεις και ενα gamepad που υπαρχουν πολλα ιδια με του snes ή του nes και παιζεις κανονικα τα παντα, για εμενα ακομα καλυτερα να εχεις το πρωτοτυπο snes ή nes, δεν θεωρω δηλαδη οτι αξιζει την αγορα αυτα τα new age remake consoles..επισης ολα αυτα τα παλια games τα παιζαμε στις παλιες τηλεορασεις που εκει δειχνουν καλυτερα απο οτι στις σημερινες! παρολα αυτα ισως και να το παρω...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γαμώ τις κονσόλες, σκυλί το SNES στεναχωρήθικα όταν το πούλησα. (εντάξει όχι πάρα πoλύ γιατί πήρα μετά το PSX :P)

 

ΒΤW Ήμουν 100% σίγουρος ότι θα βγεί άμεσα mini SNES απ' την στιγμή που διάβασα ότι η nintendo αποσύρει το mini NES, marketing hype ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξαμε Street Fighter Alpha 2 στο SNES. Τι να μας πει η SEGA

με σκότωσες..

 

δυστυχως αν το βαλει αυτο το παιχνιδι στο νεο snes κονσολακι

 

δεν μπορω παρα να το πάρω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...