Προς το περιεχόμενο

Call of Duty WWII [2017]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 636
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

ανύπαρκτα σύμβολα των Ναζί όπως ο (σιδηρούς) σταυρός σε λευκό πλαίσιο και κόκκινο φόντο στη θέση σβάστικας (το αυθεντικό σύμβολο ήταν μόνο μαύρος σιδηρούς σταυρός σε κόκκινο φόντο ή ισοσκελής μαύρος σταυρός σε λευκό πλαίσιο και κόκκινο φόντο),

 

Σοβαρά, αντικατέστησαν τη σβάστικα με το Σιδηρού Σταυρό? Δηλαδή αντί για τον αγκυλωτό σταυρό βάλανε πρακτικά το παράσημο? Πάλι καλά που δε βάλανε το σήμα της Φολκσβάγκεν...

 

Αν μπορείς, βάλε σε παρακαλώ κάποιες φωτογραφίες με τα σύμβολα που αναφέρεις στην παρένθεση γιατί κάπου μπερδεύτηκα. Ο ισοσκελής σταυρός που θυμάμαι (με λευκό περίγραμμα στις εσωτερικές γωνίες) δεν είχε φόντο και τον χρησιμοποιούσαν σίγουρα στα τεθωρακισμένα και στη Λουφτβάφε, ενώ σκέτο Σιδηρού Σταυρό σε κόκκινο φόντο δε θυμάμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση :) να παρω παιχνιδια απο cdkeys ειναι safe η μπα ? :|

και γιατι ειναι τοσο φτηνα ? και sorry που ρωταω εδω.

 

Όσες φορές έχω ψωνίσει δεν είχα πρόβλημα. Εγώ πάντως ~50 το βλέπω (η πιο φθηνή έκδοση είναι για Ασία μεριά), το συγκεκριμένο κατάστημα το είχε ~33 το καλοκαίρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά, αντικατέστησαν τη σβάστικα με το Σιδηρού Σταυρό? Δηλαδή αντί για τον αγκυλωτό σταυρό βάλανε πρακτικά το παράσημο? Πάλι καλά που δε βάλανε το σήμα της Φολκσβάγκεν...

 

Αν μπορείς, βάλε σε παρακαλώ κάποιες φωτογραφίες με τα σύμβολα που αναφέρεις στην παρένθεση γιατί κάπου μπερδεύτηκα. Ο ισοσκελής σταυρός που θυμάμαι (με λευκό περίγραμμα στις εσωτερικές γωνίες) δεν είχε φόντο και τον χρησιμοποιούσαν σίγουρα στα τεθωρακισμένα και στη Λουφτβάφε, ενώ σκέτο Σιδηρού Σταυρό σε κόκκινο φόντο δε θυμάμαι.

 

Κι όμως, το έκαναν οι αθεόφοβοι... Υπάρχουν ακόμα σβάστικες στο παιχνίδι απλά είναι λίγες, που και που σε κανα κτίριο και αν...  (και αν θυμάμαι καλά, δεν υπάρχει ούτε η συντομογραφία SS στα κράνη των στρατιωτών SS) Συνοδεύονται από το παρακάτω ιστορικά ανύπαρκτο λάβαρο... Τουλάχιστον εγώ δεν έχω δει σε καμία φώτο του ΒΠΠ αναρτημένο κάτι τέτοιο πουθενά... Αν το έχει δει κάποιος κάπου, ας μας το δείξει... Απλά οι άνθρωποι είναι τόσο καθυστερημένοι, τόσο πορωμένοι φιλελέδες που για να είναι πολιτικά ορθοί παραποιούν την ιστορία... Στα μη πω τι έχω γραμμένες τις σβάστικες, απλά τρελαίνομαι όταν οι άνθρωποι διαστρεβλώνουν το παρελθόν για να το προσαρμόσουν στις δικές τους αντιλήψεις... Η ιστορία είναι ιστορία... Τέλος...

 

FPK0K4Q.png

 

Εδώ η σημαία που ζήτησες (η συγκεκριμένη είναι αυθεντική μάλιστα, σε δημοπρασία). Στα τεθωρακισμένα χρησιμοποιούνταν. Η άλλη σημαία με τον σιδηρούν σταυρό είναι η Kriegsmarine Flag, σημαία του ναυτικού όπου ο σταυρός βρίσκεται πάνω αριστερά σε κόκκινο φόντο ενώ στο κέντρο της στέκεται η σβάστικα.

 

 

5126213_31K0XZ2D0.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογώ ότι δεν ήξερα το συγκεκριμένο σύμβολο, αν και έχω κάποια γνώση για το Β' Παγκόσμιο. Έχω δει πολλές φορές το σταυρό τόσο με όσο και χωρίς τα "πλαίσια", ειδικά σε τεθωρακισμένα (όταν δεν έχει τα πλαίσια έχει το λευκό περίγραμμα στις μέσα γωνίες), αλλά σα σημαία και σε λευκό κύκλο - κόκκινο περίγραμμα ποτέ. Να δεις τι μαθαίνεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχώ είχα δει k;apote τον ισοσκελή σταυρό της, εκτός από βαμμένο στα άρματα, πάνω σε σημαία σε κάποιο ντοκυμαντέρ νομίζω στη σειρά World at War γι' αυτό και τη θυμήθηκα.

 

 

Welcome to the SJW world..Πραγματικά πάμε απ' το κακό στο χειρότερο..

 

Call of Duty: World Social Justice War 2.

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα.. Και το είχα σε εκτίμηση το συγκεκριμένο site :/

Οπως βλεπεις και απο την ημερομηνια που ανεβηκε,αφορα καθαρα το single player κομματι του παιχνιδιου.

 

Γιατι οπως ειχα πει και πιο πισω,δεν περιμεναν οι χαλβαδες τα διαφορα site να βγει το παιχνιδι να παιξουν το multiplayer και μετα να γραψουν το review,μονο εβγαλαν review βασισμενο πανω στο single player του.

 

Και επειδη το μετρο συγκρισης τους ειναι καθαρα το προηγουμενο call of duty,γιαυτο και τετοιες βαθμολογιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία, μιλάμε για το μουλτι κομμάτι η για το campaign ? Γιατί στο multi είναι λογικό να μην υπάρχουν σύμβολα όπως σβάστικες για να μπορεί να κυκλοφορήσει το παιχνίδι σε περισσότερα μέρη (πχ γερμανία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα περιμενω να πιασω στα χερια μου το παιχνιδι και να παιξω και Offline και online για να εχω μια ολοκληρωμενη αποψη.


Μια απορία, μιλάμε για το μουλτι κομμάτι η για το campaign ? Γιατί στο multi είναι λογικό να μην υπάρχουν σύμβολα όπως σβάστικες για να μπορεί να κυκλοφορήσει το παιχνίδι σε περισσότερα μέρη (πχ γερμανία)

Οι περισσοτεροι εχουν αναφερθει μονο στο single player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία, μιλάμε για το μουλτι κομμάτι η για το campaign ? Γιατί στο multi είναι λογικό να μην υπάρχουν σύμβολα όπως σβάστικες για να μπορεί να κυκλοφορήσει το παιχνίδι σε περισσότερα μέρη (πχ γερμανία)

 

Για το single player. Αλλά και πάλι, δεν είναι καθόλου λογικό διότι πρόκειται για αναπαράσταση και όχι προπαγανδιστικό υλικό συνεπώς δεν τίθεται θέμα νομιμότητος. Αν ετίθετο τέτοιο ζήτημα, θα έπρεπε να βγουν εκτός νόμου όσες ταινίες, ντοκυμαντέρ, βιβλία, κόμικς εμπεριέχουν σβάστικες κάτι που δεν συμβαίνει. Στη Γερμανία απαγορεύονται τα ναζιστικά σύμβολα ως λογότυπα εταιρειών και κάθε τι που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για ναζιστική προπαγάνδα. Απλά οι άνθρωποι είναι λυσσασμένοι SJW και ακολουθούν αντίστοιχη ατζέντα όπως ακριβώς συνέβη και στο Battlefield 1 όπου για λόγους προπαγάνδας το παιχνίδι εστίασε σε ιστορικά σήμαντες προσωπικότητες ή ομάδες μόνο και μόνο λόγω του χρώματός τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το single player. Αλλά και πάλι, δεν είναι καθόλου λογικό διότι πρόκειται για αναπαράσταση και όχι προπαγανδιστικό υλικό συνεπώς δεν τίθεται θέμα νομιμότητος. Αν ετίθετο τέτοιο ζήτημα, θα έπρεπε να βγουν εκτός νόμου όσες ταινίες, ντοκυμαντέρ, βιβλία, κόμικς εμπεριέχουν σβάστικες κάτι που δεν συμβαίνει. Στη Γερμανία απαγορεύονται τα ναζιστικά σύμβολα ως λογότυπα εταιρειών και κάθε τι που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για ναζιστική προπαγάνδα. Απλά οι άνθρωποι είναι λυσσασμένοι SJW και ακολουθούν αντίστοιχη ατζέντα όπως ακριβώς συνέβη και στο Battlefield 1 όπου για λόγους προπαγάνδας το παιχνίδι εστίασε σε ιστορικά σήμαντες προσωπικότητες ή ομάδες μόνο και μόνο λόγω του χρώματός τους.

Δεν είναι ακριβώς έτσι γιατί αλλιώς δεν θα υπήρχε ανάγκη για διαφορετική κόπια wolfenstein στην γερμανία στην οποία έχουν αλλάξει μέχρι και το μουστάκι. Μιλάμε για μια χώρα που είχαν κολλήσει σε αυτοκίνητα με γερμανικό σημαιάκι (νομίζω λόγο αγώνα εθνικής) φωτοτυπίες που τους λέγανε μην είστε νεοναζι.

 

Από κει και πέρα στα του παιχνιδιού με χαλάει πιο πολύ η "επιλογή" χαρακτήρα από την έλλειψη συμβολισμών. Κατά τα άλλα ακόμα σιγοψήνομαι να το πάρω αλλά κρατιέμαι και σίγουρα μιλάμε για βελτίωση της σειράς σε σχέση με τα προηγούμενα εδώ και μερικά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...