Προς το περιεχόμενο

Call of Duty WWII [2017]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω ακομα βγαλει γενικη αποψη για το game αλλα απο λιγο που εβαλα να παιξω μπορω να πω πως εχει ομορφα γραφικα με ενα παραπονο που εχω στα shadows οπου αν τα ενεργοποιησεις τρως ανετα framedrop σε πολλα σημεια οσο αφορα τα γραφικα αλαλ και με κλειστα μια χαρα ειναι.

 

Παιδια στα cutscenes και γενικα οταν σου μιλαει καποιος npc, πχ στην αρχη στη βαρκα κτλπ τρωει καποιο stutter βλεπω τα fps να παιζουν λιγο ενω οταν παιζεις κανονικα ειναι σταθερα 60, συμβαινει και σε καποιον αλλον αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 636
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσοι εχετε προβλημα με crash to desktop οταν παει να ξεκινησει μπορει να φταιει το afterburner η σχετικα προγραμματα για την vga

Σε εμενα συνεβαινε αυτο και τελικα εφταιγε το thundermaster της palit για την gtx660

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω το cod στο pc και απότι έχω διαβάσει δεν εχει υψηλες απαιτησεις στα requirements εκτος απο χωρο αποθήκευσης και ότι ειναι καλά optimized ισχυουν ολα αυτά;δλδ gpu με 2 gb v ram αρκει για να παιχτει το game στο low;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι να πάρω το cod στο pc και απότι έχω διαβάσει δεν εχει υψηλες απαιτησεις στα requirements εκτος απο χωρο αποθήκευσης και ότι ειναι καλά optimized ισχυουν ολα αυτά;δλδ gpu με 2 gb v ram αρκει για να παιχτει το game στο low;

Οχι βεβαια, καλα optimized δε το λες, το εχει κανονικα το stuttering του τουλαχιστον με τερμα πανω τις ρυθμησεις και τα shadows ειναι broken, αν δε τα εχεις off τρως framedrop οπως και τα cutscenes ειναι σπασμενα με αρκετες διακυμανσεις στο framerate, κατα τα αλλα σχετικα πολυ καλυτερο optimization απο αλλα games.

 

Με 2gb vram πολυ δυσκολα θα το τρεξεις τουλαχιστον αξιοπρεπως.

 

edit: Καθε φορα που επανεκινω το παιχνιδι αλλαζει το fov απο μονο του διχως λογο και αιτια, αλλο ενα σαπιο cod τιγκα στα bugs=uninstall με συνοπτικες διαδικασιες.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οι πίστες του παιχνιδιού είναι καλές; Δηλαδή είναι μεγάλες (για τα δεδομένα του CoD) ή μικρές όπου λίγο να προχωρήσεις μετά από spawn συναντάς εχθρό;;

Οι πίστες είναι τραγικές , ουτε για κατούρημα δεν εχει χώρο .

Σωληνωτές πίστες οπου στα περισσότερα σημεία το πλάτος δεν ξεπερνάει τα 5 μέτρα. Λες και παίζεις σε τολ κινηματογραφικού στούντιο μοιάζει το παιχνίδι.

 

Σε γενικές γραμμές μοιάζει με κακογραμμένο free2play fps με ημερομηνία λήξης.

Δεν αξίζει η αγορά του. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω το cod στο pc και απότι έχω διαβάσει δεν εχει υψηλες απαιτησεις στα requirements εκτος απο χωρο αποθήκευσης και ότι ειναι καλά optimized ισχυουν ολα αυτά;δλδ gpu με 2 gb v ram αρκει για να παιχτει το game στο low;

 

Βάση min reqs είσαι ok ειδικά όταν κλασσικά υπερβάλλουν, στην χειρότερη υπάρχει refund ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω το cod στο pc και απότι έχω διαβάσει δεν εχει υψηλες απαιτησεις στα requirements εκτος απο χωρο αποθήκευσης και ότι ειναι καλά optimized ισχυουν ολα αυτά;δλδ gpu με 2 gb v ram αρκει για να παιχτει το game στο low;

εξαρταται απο την gpu, με gtx6602gb ειμαι και παιζει μια χαρα με 8gb ram k core i5

medium θα ελεγα παιζει με τα specs αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, μου κράσαρε μετά από 5 λεπτά, αφού γέμισε 7gb RAM (έχω 12gb συνολικά).

Ούτε open-world να ήταν!

Βάλε το virtual memory να είναι με system manage

https://www.youtube.com/watch?v=7D2g8NjcAx8&t=196s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω το cod στο pc και απότι έχω διαβάσει δεν εχει υψηλες απαιτησεις στα requirements εκτος απο χωρο αποθήκευσης και ότι ειναι καλά optimized ισχυουν ολα αυτά;δλδ gpu με 2 gb v ram αρκει για να παιχτει το game στο low;

Εγώ το δοκίμασα σε μια 6950 2gb και παίζει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...