Προς το περιεχόμενο

Call of Duty WWII [2017]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το multi παντως εχει προβλημα.Ριχνεις 20 σφαιρες και δεν πεθαινει και με μια σε τρωει.Κατι μου θυμιζει αυτο απο αλλο παιχνιδι.Ενω εχει πλακα ,το παιχνιδι κατανταει να γινεται εκνευριστικο λογω των αθλιων server.Το μονο που χρειαζεται καποιος για να παιξει  καλα cod ειναι να εχει καλη συνδεση.Bλεπεις να περνανε μερικοι λες και ειναι πανω σε ραγες.Περναει, γαζωνει και ο αλλος δεν εχει προλαβει να κανει τιποτα.Για αυτο πολλες φορες σε βιντεακια βλεπεις καποιον και λες μα πως στο διαολο δεν το εχουν δει οι αντιπαλοι.Το war ειναι ωραιο mode και το μονο που ασχολουμαι.Με zombies δεν εχω ασχοληθει ακομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 636
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το multi παντως εχει προβλημα.Ριχνεις 20 σφαιρες και δεν πεθαινει και με μια σε τρωει.Κατι μου θυμιζει αυτο απο αλλο παιχνιδι.Ενω εχει πλακα ,το παιχνιδι κατανταει να γινεται εκνευριστικο λογω των αθλιων server.Το μονο που χρειαζεται καποιος για να παιξει  καλα cod ειναι να εχει καλη συνδεση.Bλεπεις να περνανε μερικοι λες και ειναι πανω σε ραγες.Περναει, γαζωνει και ο αλλος δεν εχει προλαβει να κανει τιποτα.Για αυτο πολλες φορες σε βιντεακια βλεπεις καποιον και λες μα πως στο διαολο δεν το εχουν δει οι αντιπαλοι.Το war ειναι ωραιο mode και το μονο που ασχολουμαι.Με zombies δεν εχω ασχοληθει ακομα.

εχουν παρα πολλα προβληματα με τους servers atm, η συνδεση δεν εχει καμια σχεση

 

το war ειναι τρομερο λογω xp + να παιζεις το objective, ειναι το καλυτερο mode να δοκιμασεις weaps και να ξεκλειδωσεις camos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν παρα πολλα προβληματα με τους servers atm, η συνδεση δεν εχει καμια σχεση

 

το war ειναι τρομερο λογω xp + να παιζεις το objective, ειναι το καλυτερο mode να δοκιμασεις weaps και να ξεκλειδωσεις camos

Nαι,δινει παρα πολυ xp στο war. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω αν φτιαξουν ολα τα bugs και τους servers θα μιλαμε για το καλυτερο cod εδω και αρκετα χρονια, το gameplay ειναι pure fun, εχω χασει 3 uniforms σιγουρα που ποτε δεν ηρθαν στο inventory :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το multi παντως εχει προβλημα.Ριχνεις 20 σφαιρες και δεν πεθαινει και με μια σε τρωει.Κατι μου θυμιζει αυτο απο αλλο παιχνιδι.Ενω εχει πλακα ,το παιχνιδι κατανταει να γινεται εκνευριστικο λογω των αθλιων server.Το μονο που χρειαζεται καποιος για να παιξει καλα cod ειναι να εχει καλη συνδεση.Bλεπεις να περνανε μερικοι λες και ειναι πανω σε ραγες.Περναει, γαζωνει και ο αλλος δεν εχει προλαβει να κανει τιποτα.Για αυτο πολλες φορες σε βιντεακια βλεπεις καποιον και λες μα πως στο διαολο δεν το εχουν δει οι αντιπαλοι.Το war ειναι ωραιο mode και το μονο που ασχολουμαι.Με zombies δεν εχω ασχοληθει ακομα.

Έτσι συν το άθλιο respawn. Τι στο καλο σκέφτηκαν; Πίσω στο Cod4 παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τερμάτισα το campaign επομένως θα μιλήσω μόνο επ' αυτού.

 

Στα συν οι γραφικάρες του παιχνιδιού που στο αρχαίο μηχάνημά μου τρέχουν σε high textures κτλ και κάποιες άλλες στο normal από 40-60 fps. Φοβερό optimization σε σχέση με το οπτικό αποτέλεσμα που σου πρόσφερε. Αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με τη μνήμη στις δυο πρώτες αποστολές με Memory leakage που έκανε το παιχνίδι να κρασάρει αλλά λύθηκε μόλις ρύθμισα την εικονική μνήμη να είναι system managed οπότε και το παιχνίδι έτρεχε χωρίς κρασαρίσματα και με +10 frames περισσότερα. Εξαιρετικές και 2-3 αποστολές όπως η αερομαχία ή η μάχη των Αρδεννών που έκαναν το 7.1 ηχοσύστημά μου να σείεται και την τρίχα μου να σηκωθεί κάγκελο. Ο ήχος όλα τα λεφτά και τους βγάζω το καπέλο.

 

Στα αρνητικά, τα οποία θεωρώ περισσότερα από τα θετικά, η νερόβραστη διήγηση της ιστορίας, η άθλια αφήγηση από τον κεντρικό ήρωα που έμοιαζε έτοιμος να τον πάρει ο ύπνος, οι σύντομες και ολιγάριθμες αποστολές, οι αδιάφοροι εως εκνευριστικοί χαρακτήρες πλην του Zussman, η SJW εκδοχή της ιστορίας του ΒΠΠ με τις σβάστικες να είναι πιο σπάνιες από όσο σπάνια ήταν τα σφυροδρέπανα στο Ράϊχσταγκ, ανύπαρκτα σύμβολα των Ναζί όπως ο (σιδηρούς) σταυρός σε λευκό πλαίσιο και κόκκινο φόντο στη θέση σβάστικας (το αυθεντικό σύμβολο ήταν μόνο μαύρος σιδηρούς σταυρός σε κόκκινο φόντο ή ισοσκελής μαύρος σταυρός σε λευκό πλαίσιο και κόκκινο φόντο), Χριστιανικές εκκλησίες χωρίς σταυρούς για να μη θιχτούν οι...αλλόθρησκοι, Σοβιετικά όπλα στα χέρια των αμυνόμενων Γερμανών στην Νορμανδία (!!!!!, πότε έφτασαν τα PPSh-41 από το Ανατολικό Μέτωπο στη Νορμανδία είναι ένα ζήτημα) κτλ.

 

Το παιχνίδι δεν θύμισε σε τίποτα την μοναδική εμπειρία ΒΠΠ που έδιναν τα παλιά COD και πιο πρόσφατα το υπέροχο World at War.

 

5/10 από μένα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι προς το τέλος του Campaign. Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω.

 

Εγώ αυτό που είδα είναι σαν να πήραν τις σειρές/ταινίες και τα προηγούμενα CoD και μάζεψαν τα πιο καλά και τα έβαλαν σε ένα παιχνίδι.

 

Ωστόσο, παίζω στην τέρμα δυσκολία, και οι δικοί μου απλώς πυροβολούν τον αέρα, απεναντίας με τα παλαιότερα CoD. Γενικά, οι NPCs είναι χάλι μαύρο, όπως δείχνει και το βίντεο παραπάνω :P .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το campaign του παιχνιδιού μοιάζει σαν free to play τίτλος που απλά πρόσθεσαν ετεροχρονισμένα μερικές single player αποστολές σαν DLC. Στο COD2 είχαμε ολόκληρη αφήγηση πριν τη κάθε αποστολή, σε αυτό ο πρωταγωνιστής λέει δυο σειρές με το ζόρι. Δυστυχώς, αυτή η επιδημία εξαπλώνεται σε όλους τους τίτλους πλέον, κάθε είδους είτε είναι FPS είτε είναι RTS. Ενώ παλιά είχαμε παιχνίδια με κορυφαία campaigns, σήμερα όλη η προσοχή εστιάζεται στο multiplayer κομμάτι με αποτέλεσμα το single player να μοιάζει ατροφικό, βαρετό και αδιάφορο.

 

Καλά, για το ΑΙ δεν το συζητώ. Η διμοιρία σου ρίχνει στο γάμο του Καραγκιόζη, μπαίνει μπροστά την ώρα που σκοπεύεις, ότι να ναι. Πήγαινα να καλύψω τον Πήρσον με τον τηλεφακό και έμπαινε συνέχεια μπροστά ο Ζάσμαν με αποτέλεσμα να την φάει, δηλαδή έλεος :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ρε φιλε οντως!  ειμαι μονος ρε :D  οι αλλοι απλα υπαρχουν για ομορφια  :D  

εκει στην Activision μαλλον εχουν πιει χαχαχα.

Επεξ/σία από fox_fox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Tο main theme του Medal of Honor: Allied Assault στην αρχή, ε; Best thing. :D

 

Edit: Woo...

6/10

του έβαλε. Περιμένω 4 στο Battlefront II.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...