Προς το περιεχόμενο

Υπερβολικός ύπνος, υπερκόπωση, άγχος


Pokemon640

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εγω κοιμαμαι 7 ωρες περιπου και δεν προλαβαινω μεσα στη μερα να οργανωσω το χρονο μου.Ακομα ειμαι Δευτερα λυκειου και δινω του χρονου πανελληνιες.2 καφεδες τη μερα και μπολικο νερο για να μενω ξυπνιος.

Σπανια πινω και 3ο καφε.

Εκείνες οι εποχές ήταν και για μένα δύσκολες, μετά το Πανεπιστήμιο όταν θα κάνεις τη δουλειά που σαρέσει θα είσαι πολύ καλύτερα ;)

Κάνε παιδί να κοιμάσαι 3-4 ώρες με το ζόρι

Κάνε παιδί να δεις καλό

Αν δεν βγει 6 IVs, και με καλό moveset το κάνω release :P η το δίνω σε έναν έμπιστο να το μεγαλώσει.

 

 

Χωρίς πλάκα, δεν είμαι καν των σχέσεων, το πολύ να κάνω one night stand με κάποια. Δεν τόχω στη ψυχολογία μου να διατηρήσω σχέση (πλέον). Ποιο σίγουρο είναι να πάρει ο ΠΑΟΚ το europa league παρά να κάνω παιδί :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνες οι εποχές ήταν και για μένα δύσκολες, μετά το Πανεπιστήμιο όταν θα κάνεις τη δουλειά που σαρέσει θα είσαι πολύ καλύτερα ;)

Αν δεν βγει 6 IVs, και με καλό moveset το κάνω release :P η το δίνω σε έναν έμπιστο να το μεγαλώσει.

 

 

Χωρίς πλάκα, δεν είμαι καν των σχέσεων, το πολύ να κάνω one night stand με κάποια. Δεν τόχω στη ψυχολογία μου να διατηρήσω σχέση (πλέον). Ποιο σίγουρο είναι να πάρει ο ΠΑΟΚ το europa league παρά να κάνω παιδί :P

 

Μια χρονια ακομα εμεινε,να τελειωνω με το λυκειο.Η ζωη απο τη ζωαρα κοντα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη κοιτας τι εκανες πριν δεκα χρονια, τωρα μεγαλωσες, και εγω οταν ημουν πιτσιρικι δε κοιμομουν τα μεσημερια και τωρα κοιμαμαι. Προτεινω και εγω αυτο που ειπε η Θεκλα. Δουλευεις πολυ και κουραζεσαι, αν δε δουλευες για καμια βδομαδα , θα ερχοσουν παλι στο φυσιολογικο και δε θα χτυπαγες 20ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι μπορώ να κάνω για να μειώσω τις ώρες ύπνου ; τι να προσθέσω στη διατροφή μου ;

Η super επιστημονική ομάδα του insomnia αναλαμβάνει δράση! :devil: 

 

Παρε ενα durobion...

 

https://www.youtube.com/watch?v=5Op7HaaIWZg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σε ενοχλεί που δεν έχεις ελεύθερο χρόνο λόγω ύπνου και δουλειάς, δε βλέπω κάποιο πρόβλημα... :-)

 

Αν μπορείς, άλλαξε δουλειά. Η μόνη λύση που βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς, άλλαξε δουλειά. Η μόνη λύση που βλέπω.

Δόξα τον Root, δεν χρειάζεται να το κάνω για κανένα λόγο, μαρέσει αυτό που κάνω (οκ συμφωνώ, κουράζομαι πολύ) αλλά έχω την άνεση κάθε μήνα να πληρώνω όλα τα έξοδα και να κρατάω λεφτά στην άκρη :)

 

Παρε ενα durobion...

(πέρα απ τη πλάκα) τόχεις δοκιμάσει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα, εφόσον η δουλειά που κάνεις όλες αυτές τις ώρες είναι ουσιαστική (δεν είσαι δηλαδή σαν κάποιους που απλά είναι πολλές ώρες στη δουλειά για να είναι επειδή έτσι είναι η πολιτική της εταιρείας, αλλά δουλεύεις διαρκώς) τότε μου ακούγεται απόλυτα λογικό να είσαι κομμάτια

 

μία απλή συμβουλή που πάντα βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να το ρίξεις στη γυμναστική, ειδικά αν μιλάμε για καθιστική δουλειά

 

είναι ζόρι βέβαια με το χρόνο που διαθέτεις να βάλεις κάτι τέτοιο στη ζωή σου, αλλά η έντονη άσκηση μειώνει τη σαπίλα σου κατακόρυφα (γιατί ενδεχομένως είσαι και ζόμπι λόγω σωματικής κατάστασης) και όταν θα κοιμάσαι θα κάνεις και καλύτερους ύπνους νομίζω, αλλά γενικά δε θα είσαι σα ζωντανός νεκρός θα έχεις κάποια παραπάνω ενέργεια και ζωντάνια 

 

διαφορετικά η κατάσταση που μου περιγράφεις μου ακούγεται αρκετά λογική, επίσης κάποιοι είναι υπναράδες εκ φύσεως, δεν είναι κακό.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα, εφόσον η δουλειά που κάνεις όλες αυτές τις ώρες είναι ουσιαστική (δεν είσαι δηλαδή σαν κάποιους που απλά είναι πολλές ώρες στη δουλειά για να είναι επειδή έτσι είναι η πολιτική της εταιρείας, αλλά δουλεύεις διαρκώς) τότε μου ακούγεται απόλυτα λογικό να είσαι κομμάτια

 

μία απλή συμβουλή που πάντα βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να το ρίξεις στη γυμναστική, ειδικά αν μιλάμε για καθιστική δουλειά

 

είναι ζόρι βέβαια με το χρόνο που διαθέτεις να βάλεις κάτι τέτοιο στη ζωή σου, αλλά η έντονη άσκηση μειώνει τη σαπίλα σου κατακόρυφα (γιατί ενδεχομένως είσαι και ζόμπι λόγω σωματικής κατάστασης) και όταν θα κοιμάσαι θα κάνεις και καλύτερους ύπνους νομίζω, αλλά γενικά δε θα είσαι σα ζωντανός νεκρός θα έχεις κάποια παραπάνω ενέργεια και ζωντάνια 

 

διαφορετικά η κατάσταση που μου περιγράφεις μου ακούγεται αρκετά λογική, επίσης κάποιοι είναι υπναράδες εκ φύσεως, δεν είναι κακό.. 

ξεκίνησα (από τη προηγούμενη βδομάδα) να ασκούμαι, κάθε πρωϊ η όποτε επιστρέφω, και βελτιώνομαι σταδιακά :D σκέφτομαι σε 1-2 μήνες να ξεκινήσω γυμναστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...