Προς το περιεχόμενο

Χρεωστική κάρτα για ανήλικο.


panos1365

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαδικασία είναι αυτή που είπα.

Πως είσαι σίγουρος ότι δεν έχει ΑΦΜ ο φίλος σου ή ότι είναι στο όνομα του ή κάρτα;

Γιατί οι τράπεζες ΠΑΝΤΑ ακολουθούν τις νόμιμες διαδικασίες που ορίζει το κράτος, ενώ τα μέρη που προσφέρουν εργασία σε ανήλικους (στην Ελλάδα) συνήθως όχι...

Μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ξερω οτι ειναι το ονομα του πανω γτ εχει ειδα την καρτα και εχει 2 αρχικα επανω εκτος απο το επωνυμο που το 1 ειν του πατερα του κ το αλλο το δικο του..δεν το ξερω σιγουρα για το αφμ αλλα μπορω να μαθω..οποτε μπορω απλουστατα να βαλω τον πατερα μ να βγαλει μια χρεωστικη κ να τη χρησιμοποιω; ειν παρανομο αυτο ομως; μπορει καποιος να το καταλαβει; αν και μπορω απλα να λεω οτι μ την εδωσε ο πατερας μ γτ δν ειχε μετρητα σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι ειναι το ονομα του πανω γτ εχει ειδα την καρτα και εχει 2 αρχικα επανω εκτος απο το επωνυμο που το 1 ειν του πατερα του κ το αλλο το δικο του..δεν το ξερω σιγουρα για το αφμ αλλα μπορω να μαθω..οποτε μπορω απλουστατα να βαλω τον πατερα μ να βγαλει μια χρεωστικη κ να τη χρησιμοποιω; ειν παρανομο αυτο ομως; μπορει καποιος να το καταλαβει; αν και μπορω απλα να λεω οτι μ την εδωσε ο πατερας μ γτ δν ειχε μετρητα σωστα;

 

Ναι είναι παράνομο.

Και σε ενδεχόμενο μπλέξιμο θα μπλέξετε και οι δύο και φυσικά πολύ περισσότερο ο πατέρας σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βγαλει μια 2η καρτα (καινουργιος αριθμος λογαριασμου στην ιδια τραπεζα) ο πατερας σου και να την διαχειριζεσαι εσυ, αλλα να ξερεις ο,τι χρηματα και να εχει μεσα, τα μοιραζεσαι με την αλλη καρτα, δηλαδη, 840 ευρω τις 15 μερες αν βγαλεις εσυ σημερα 500 ο πατερας σου θα μπορει να βγαλει το υπολοιπο ποσο που εχει μεινει στο συνολο του λογαριασμου δηλαδη 340 ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω εβγαλα καρτα για το λογαριασμο του πατερα μου μεσα σε 10 λεπτα... Τωρα για ανηλικο δεν ξερω αν ισχυει κατι διαφορετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω απο τα 17 χρεωστικη eurobank και εχω κλαψει με τις υπερβολες σας.

Πιο δυσκολο ηταν να σηκωθω να παω πριν τις 2 στην τραπεζα παρα να μαζεψω τα εντυπα της τραπεζας. Εχοντας ΑΦΜ βεβαια (το χε βγαλει η μανα μου χωρις να μαι καν στην εφορια).

Και ο λογαριασμος δεν εχει καν συνδικαιουχο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω απο τα 17 χρεωστικη eurobank και εχω κλαψει με τις υπερβολες σας.

Πιο δυσκολο ηταν να σηκωθω να παω πριν τις 2 στην τραπεζα παρα να μαζεψω τα εντυπα της τραπεζας. Εχοντας ΑΦΜ βεβαια (το χε βγαλει η μανα μου χωρις να μαι καν στην εφορια).

Και ο λογαριασμος δεν εχει καν συνδικαιουχο

μπορεις να μου πεις ακριβως τι πρεπει να κανω σε παρακαλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι παράνομο.

Και σε ενδεχόμενο μπλέξιμο θα μπλέξετε και οι δύο και φυσικά πολύ περισσότερο ο πατέρας σου.

 

ναι αλλα πως θα το καταλαβει καποιος; εγω μονο παραγγελιες απο ιντερνετ θελω να κανω κ στη χειροτερη να αγορασω κατι με καρτα απο ρουχο-μαγαζι επειδη δεν εχω μετρητα...και καταθεσεις θα κανω απο ΑΤΜ της τραπεζας οχι μεσα απο τη τραπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα πως θα το καταλαβει καποιος; εγω μονο παραγγελιες απο ιντερνετ θελω να κανω κ στη χειροτερη να αγορασω κατι με καρτα απο ρουχο-μαγαζι επειδη δεν εχω μετρητα...και καταθεσεις θα κανω απο ΑΤΜ της τραπεζας οχι μεσα απο τη τραπεζα

Μην αγχώνεσαι, απλά μην πας να κάνεις καμιά αγορά 500€ από μαγαζί και είσαι ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχώνεσαι, απλά μην πας να κάνεις καμιά αγορά 500€ από μαγαζί και είσαι ok.

μικροαγορες θελω να κανω για gadgetακια και τετοια...αν κανω δηλαδη αγορα απο ιντερνετ πανω απο 500 ευρω θα με καταλαβουν; θα πω οτι την εκανε ο πατερας μ πως γινεται να με καταλαβουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να μου πεις ακριβως τι πρεπει να κανω σε παρακαλω;

Καταρχας θα χρειαστεις 2-3 φορες να πας στην τραπεζα.

1)Πρεπει να βγαλεις ΑΦΜ, αυτο δεν το γλιτωνεις.

2)Πανε στην eurobank και ζητα να δημιουργησεις λογαριασμου ταμιευτηριου live και να εκδωσεις debit card γι αυτον.

Τα αλλα θα στα πουνε στην τραπεζα, δουλεια τους ειναι να σε βοηθησουν.

3)Παρε τον πατερα σου στην τραπεζα θα χρειαστει να ειναι μαζι σου, αλλα δεν ειναι απαραιτητο να μπει συνδικαιουχος, μπορεις να εχεις μονο εσυ προσβαση στο λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας θα χρειαστεις 2-3 φορες να πας στην τραπεζα.

1)Πρεπει να βγαλεις ΑΦΜ, αυτο δεν το γλιτωνεις.

2)Πανε στην eurobank και ζητα να δημιουργησεις λογαριασμου ταμιευτηριου live και να εκδωσεις debit card γι αυτον.

Τα αλλα θα στα πουνε στην τραπεζα, δουλεια τους ειναι να σε βοηθησουν.

3)Παρε τον πατερα σου στην τραπεζα θα χρειαστει να ειναι μαζι σου, αλλα δεν ειναι απαραιτητο να μπει συνδικαιουχος, μπορεις να εχεις μονο εσυ προσβαση στο λογαριασμο

ειμαι 17 χρονων σιγουρα μπορω να ειμαι μονο εγω δικαιουχος; και μπορω να ανοιξω μονος μου λογαριασμο χωρις τον πατερα μ; σε πειραιως γινεται αυτο;

Καταρχας θα χρειαστεις 2-3 φορες να πας στην τραπεζα.

1)Πρεπει να βγαλεις ΑΦΜ, αυτο δεν το γλιτωνεις.

2)Πανε στην eurobank και ζητα να δημιουργησεις λογαριασμου ταμιευτηριου live και να εκδωσεις debit card γι αυτον.

Τα αλλα θα στα πουνε στην τραπεζα, δουλεια τους ειναι να σε βοηθησουν.

3)Παρε τον πατερα σου στην τραπεζα θα χρειαστει να ειναι μαζι σου, αλλα δεν ειναι απαραιτητο να μπει συνδικαιουχος, μπορεις να εχεις μονο εσυ προσβαση στο λογαριασμο

και πως βγαζω αφμ; και πως επιρεαζει γενικα τη ζωη μ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...