Προς το περιεχόμενο

Αξιοπιστία καταστήματος Laptopoutlet


maousaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για dell υπαρχει απο αγγλικο ebay επιχειρηση στην αγγλια με καταστημα η οποια ειναι πρωτη σε πωλησεις και ειδικα σε Manufacturer refurbished μονο dell... εχω γνωση για πανω απο 10 αγορες φιλων χωρις κανενα προβλημα ...(precision τα περισσοτερα 1200-1400 ευρω) και ολα 3 χρονια εγγυηση απο τη dell κανονικα στο site βαζεις serial κομπλε. lapodo.ltd.computer.store ψαξε στο ebay uk. Και για να σου πω ποσο γαματος ειναι ο τυπος βρηκε τροπο να μας στειλει το laptop σε 1.5 ημερα express για να το εχει ο ανθρωπος που το αγορασε γιατι εφευγε για ταξιδι χωρις ειπλεον χρεωση. Δειτε αξιολογησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ο,τι στέλνεται απο ΕΕ δεν περνά τελωνείο και δεν εχει δασμους ή επιπλέον έξοδα. Η Αγγλία ειναι ακομα στην ΕΕ.

 

Επισης να ξέρεις οτι πολλά μικρά μαγαζιά (σκρουτζομαγαζα) αγοράζουν απο τέτοιες πηγές και μετά τα πουλάνε σαν καινουργια, χωρίς να λενε τιποτα στον πελάτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο,τι στέλνεται απο ΕΕ δεν περνά τελωνείο και δεν εχει δασμους ή επιπλέον έξοδα. Η Αγγλία ειναι ακομα στην ΕΕ.

 

Επισης να ξέρεις οτι πολλά μικρά μαγαζιά (σκρουτζομαγαζα) αγοράζουν απο τέτοιες πηγές και μετά τα πουλάνε σαν καινουργια, χωρίς να λενε τιποτα στον πελάτη. 

Σαν π.χ. αυτό του νήματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Είχα ψωνίσει ένα χρόνο πριν το Latitude e7440 σε εξευτελιστική τιμή, το οποίο σταθερά πάει με τα χίλια. Ο γκατζετάκιας συνέταιρος μου (σταθερός του πια πελάτης) όχι μόνο ενέκρινε 100% την αγορά αλλά και 4 ακόμη γνωστοί έχουν ψωνίσει έως τώρα και είναι και αυτοί απόλυτα ικανοποιημένοι.
Η αλήθεια είναι όντας ο πρώτος από την παρέα που αγόρασε από εκεί πρέπει να πω ότι πέρασα από τον φυσικό του χώρο για τους λόγους που ήδη γράφηκαν, για αυτό και τους κατανοώ. Αλλά η όλη συναλλαγή ήταν εξαιρετική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπε κάποιος με 1 μήνυμα.... 

 

και όπως κάποιος σωστά ειχε πει...

 

αβανταδόρος αρσενικό

  1. άτομο που υποδύεται τον πελάτη ή τον παίκτη, συνήθως επιδεικτικά, με σκοπό να προσελκύσει άλλους πελάτες ή παίκτες, «οι παπατζήδες έχουν πάντοτε κάποιον αβανταδόρο»
  2. αυτός που δήθεν αγοράζει από μικροπωλητή, για να προσελκύσει πελάτες· κράχτης.
  3. (προφ.) αυτός που κάνει αβάντες ή ζει από αυτές
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εχω αγοράσει πριν 2 χρόνια όσο διατηρούσαν τι φυσικό κατάστημα.Δεν είχα ποτέ πρόβλημα.. πρόκειται για μικρή οικογενειακή επιχείρηση, τα προϊόντα ανταποκρίνονταν στις περιγραφές και όσα service tag είχα χτυπήσει στην σελίδα της dell ήταν καθαρά. Μια μικρή ένσταση μόνο.. όλα τα ευρωπαϊκά Dell που φέρνει είναι από Dell UK και για να καλύψει η ελληνική αντιπροσωπεία χρειάζεται και μεταφορά (δεν μου το είχαν πει και πήρε 10μερες όταν χρειάστηκα κάλυψη για να ολοκληρωθεί η μεταφορά) κ 2η ένσταση το κατάστημα δεν παρέχει DOA αλλά ακολουθεί την πολιτική της DELL που σημαίνει επιστροφή στην Αγγλία κ αναμονή προϊόντος αντικατάστασης. Προσοχή λοιπόν στις περιπτώσεις DΟΑ αν και γνωστός μου που δεν ήθελε να περιμένει πήρε τα χρήματα του πίσω χωρίς να τον ζορίσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εχω αγοράσει πριν 2 χρόνια όσο διατηρούσαν τι φυσικό κατάστημα.Δεν είχα ποτέ πρόβλημα.. πρόκειται για μικρή οικογενειακή επιχείρηση, τα προϊόντα ανταποκρίνονταν στις περιγραφές και όσα service tag είχα χτυπήσει στην σελίδα της dell ήταν καθαρά. Μια μικρή ένσταση μόνο.. όλα τα ευρωπαϊκά Dell που φέρνει είναι από Dell UK και για να καλύψει η ελληνική αντιπροσωπεία χρειάζεται και μεταφορά (δεν μου το είχαν πει και πήρε 10μερες όταν χρειάστηκα κάλυψη για να ολοκληρωθεί η μεταφορά) κ 2η ένσταση το κατάστημα δεν παρέχει DOA αλλά ακολουθεί την πολιτική της DELL που σημαίνει επιστροφή στην Αγγλία κ αναμονή προϊόντος αντικατάστασης. Προσοχή λοιπόν στις περιπτώσεις DΟΑ αν και γνωστός μου που δεν ήθελε να περιμένει πήρε τα χρήματα του πίσω χωρίς να τον ζορίσουν

Φίλε delakia κοιταξα τα τελευταία σου μηνύματα στο insomnia και μάλλον (διορθωσε με αν κάνω λαθος) εργάζεσαι στο laptopoutlet. Μην κάνετε έμμεσο promotion σε fora που ασχολούνται με την τεχνολογία γιατί εκτίθεστε. 

 

Γενικά (και οχι ειδικά) αν ήταν να αγοράσω dell απο το laptopoutlet θα πήγαινα απο εκεί, θα το εξέταζα οπτικά και σίγουρα θα επαιρνα την την dell για να μου πει την ιστορια του service tag. Αυτό γιατί όντως μπορει να φέρνει και καινουργια/σφραγισμένα αλλα μια χαρά επισης μπορει να πουλά refurbished σαν καινουργια.

 

Η ιστορία με τον πελάτη που αγόρασε refurbished σαν καινουργιο και μετά του ασκήθηκε βια είναι ακομα νωπή. Μπορει refurbished απο την dell uk, αλλά αυτό δε μειώνει την πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εχω αγοράσει πριν 2 χρόνια όσο διατηρούσαν τι φυσικό κατάστημα.Δεν είχα ποτέ πρόβλημα.. πρόκειται για μικρή οικογενειακή επιχείρηση, τα προϊόντα ανταποκρίνονταν στις περιγραφές και όσα service tag είχα χτυπήσει στην σελίδα της dell ήταν καθαρά. Μια μικρή ένσταση μόνο.. όλα τα ευρωπαϊκά Dell που φέρνει είναι από Dell UK και για να καλύψει η ελληνική αντιπροσωπεία χρειάζεται και μεταφορά (δεν μου το είχαν πει και πήρε 10μερες όταν χρειάστηκα κάλυψη για να ολοκληρωθεί η μεταφορά) κ 2η ένσταση το κατάστημα δεν παρέχει DOA αλλά ακολουθεί την πολιτική της DELL που σημαίνει επιστροφή στην Αγγλία κ αναμονή προϊόντος αντικατάστασης. Προσοχή λοιπόν στις περιπτώσεις DΟΑ αν και γνωστός μου που δεν ήθελε να περιμένει πήρε τα χρήματα του πίσω χωρίς να τον ζορίσουν

Είχα ψωνίσει ένα χρόνο πριν το Latitude e7440 σε εξευτελιστική τιμή, το οποίο σταθερά πάει με τα χίλια. Ο γκατζετάκιας συνέταιρος μου (σταθερός του πια πελάτης) όχι μόνο ενέκρινε 100% την αγορά αλλά και 4 ακόμη γνωστοί έχουν ψωνίσει έως τώρα και είναι και αυτοί απόλυτα ικανοποιημένοι.

Η αλήθεια είναι όντας ο πρώτος από την παρέα που αγόρασε από εκεί πρέπει να πω ότι πέρασα από τον φυσικό του χώρο για τους λόγους που ήδη γράφηκαν, για αυτό και τους κατανοώ. Αλλά η όλη συναλλαγή ήταν εξαιρετική.

Σοβαρότης...Μηδέν!

 

Φίλε delakia κοιταξα τα τελευταία σου μηνύματα στο insomnia και μάλλον (διορθωσε με αν κάνω λαθος) εργάζεσαι στο laptopoutlet. Μην κάνετε έμμεσο promotion σε fora που ασχολούνται με την τεχνολογία γιατί εκτίθεστε. 

 

Γενικά (και οχι ειδικά) αν ήταν να αγοράσω dell απο το laptopoutlet θα πήγαινα απο εκεί, θα το εξέταζα οπτικά και σίγουρα θα επαιρνα την την dell για να μου πει την ιστορια του service tag. Αυτό γιατί όντως μπορει να φέρνει και καινουργια/σφραγισμένα αλλα μια χαρά επισης μπορει να πουλά refurbished σαν καινουργια.

 

Η ιστορία με τον πελάτη που αγόρασε refurbished σαν καινουργιο και μετά του ασκήθηκε βια είναι ακομα νωπή. Μπορει refurbished απο την dell uk, αλλά αυτό δε μειώνει την πράξη.

Όλα επισκευασμένα, τώρα από ποιούς ο νοών νοείτω...

post-66821-0-63767700-1506083679_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εχω αγοράσει πριν 2 χρόνια όσο διατηρούσαν τι φυσικό κατάστημα.Δεν είχα ποτέ πρόβλημα.. πρόκειται για μικρή οικογενειακή επιχείρηση, τα προϊόντα ανταποκρίνονταν στις περιγραφές και όσα service tag είχα χτυπήσει στην σελίδα της dell ήταν καθαρά. Μια μικρή ένσταση μόνο.. όλα τα ευρωπαϊκά Dell που φέρνει είναι από Dell UK και για να καλύψει η ελληνική αντιπροσωπεία χρειάζεται και μεταφορά (δεν μου το είχαν πει και πήρε 10μερες όταν χρειάστηκα κάλυψη για να ολοκληρωθεί η μεταφορά) κ 2η ένσταση το κατάστημα δεν παρέχει DOA αλλά ακολουθεί την πολιτική της DELL που σημαίνει επιστροφή στην Αγγλία κ αναμονή προϊόντος αντικατάστασης. Προσοχή λοιπόν στις περιπτώσεις DΟΑ αν και γνωστός μου που δεν ήθελε να περιμένει πήρε τα χρήματα του πίσω χωρίς να τον ζορίσουν

 

#Delakias ποιος φίλος σου και πράσινα άλογα μας τσαμπουνάς;;; Το κατάστημα πουλάει refurbished μηχανήματα για καινούργια το ξέρει όλος ο ντουνιάς...Μας το παίζεις και πελάτης τώρα...πελάτες ψάχνεις , δεν είσαι!!! Τάχα μου οικογενειακή επιχείρηση και ιστορίες για αγρίους, λες και οι οικογενειακές επιχειρήσεις πρέπει να είναι ηθικές και σωστές!  Όλα σου τα ποστ εδω μέσα είναι ξεκάθαρη διαφήμιση για την εταιρία αυτή, εστω έχετε την στοιχειώδη αξιοπρέπεια να λέτε ότι την εκπροσωπείται!! Εγώ θα γούσταρα να βγει κάποιος από την Laptopoutlet και να πει "Είμαι ο κύριος τάδε , από την Laptopoutlet" και να αντικρούσει τις κατηγορίες...Το να μου το παίζεις τώρα ικανοποιημένος πελάτης πιο ρεζίλι σας κάνει παρά καλό!

Και delakias να ξέρεις ότι το να πουλάς τεχνολογία δεν είναι σαν να πουλάς κρέας...Αν ήθελα κάτι σε οικογενειακή επιχείρηση θα πήγαινα στον χασάπη της γειτονιάς μου ή στο ψιλικατζή μου, όταν πουλάς κάτι τεχνολογικό και ειδικά όταν δεν τον παράγεις ο ίδιος απλά το εμπορεύεσαι, ως πελάτη καθόλου δεν με ελκύει το να είσαι μια "οικογενειακή επιχείρηση" γιατί μου δημιουργείς αυτομάτως ανασφάλεια για το after market support σου.Εγώ όταν είναι να σκάσω 600 ευρώ για ενα λάπτοπ θέλω φερεγγυότητα και να ξέρω ότι δεν θα κλείσει αύριο το μαγαζί σου...

ΑΥΤΆ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ κ 6 μήνες δεν εργάζομαι στο εν λόγω κατάστημα! Έχει κλείσει σαν φυσικό κατάστημα για λόγους που δεν γνωρίζω. Μόνο διαφήμιση δεν έκανα με το τελευταίο ποστ.. απεναντίας εγώ είπα να είστε επιφυλακτικοί με το θέμα των εγγυήσεων και του DOA! Έλεος ρε παιδιά διαβάστε επιτέλους πριν αρχίσετε την οποιαδήποτε επίθεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας.

 

Το ηλεκτρονικό κατάστημα www.laptopoutlet.gr εχει φυσική έδρα στην οδό Κυβέλης 15, 11146 Γαλατσι. Λειτουργεί υπό το υπάρχον ελληνικό φορολογικό καθεστός με ΑΦΜ EL***5038 καταχωρημένο στην VIES

Ωστόσο το τελευταίο χρονικό διαστημα των 6 μηνών δεν λειτουργει ως φυσικό κατάστημα, αλλά ως αποθηκή και σημείο τιμολόγισης των προϊόντων που διακινεί.

Φυσικα αν καποιος πελάτης επιθυμεί να παραλαβει την παραγγελία του απο την εδρά μας αυτό ειναι εφικτό τις ημέρες και ώρες που γινεται η διακίνηση.

Προς διευκρινηση σχετικά με τα προϊόντα που διακινεί το www.laptopoutlet.gr, αυτα προερχονται απο τα επισημα outlets των κατασκευαστων στην Αγγλία  και στην Αμερική. Σχετικά με την κατάσταση των προϊόντων σας παραμπέμπουμε στην αντιστοιχη σελίδα τους στο διαδίκτυο:

http://www.dell.com/learn/uk/en/ukdfh1/campaigns/why-dell-outlet-ukdfh?c=uk&l=en&s=dfh

Συγκεκριμενα παραθέτουμε (απο την παραπάνω σελίδα) την κατάσταση των προϊόντων οπως αναγράφεται εκει:

 

New Unused

New unused products are factory sealed products that were either cancelled or unopened returns. New unused products do not have any cosmetic damage.

Certified Refurbished

Certified refurbished products are previously opened/used products. These products are submitted to a rigorous refurbishing process to achieve the highest quality and performance standards. Products may have some observable cosmetic blemishes that do not affect performance.

 Scratch & Dent

Scratch & dent products are certified refurbished products with considerable blemishes that do not affect performance. Scratch & dent PC’s do not have scratches or pits on the screen, missing or illegible letters on the Keyboard, or damage on the touch pad or palm rest.

 

Κλείνοντας θα θέλαμε να διευκρινήσουμε το θεμα των εγγυήσεων των προϊοντων που διακινούμε:

1. Η εγγύηση για να ισχύει στην Ελλάδα θα πρεπει να μεταφερθεί στην χώρα μας. Αυτό γίνεται συμπληρώνοντας μια ηλεκτρονική αίτηση

2. Η εταιρια μας ΔΕΝ καλύπτει DOA αλλά αυτό το κάνει μέσω της κατασκευάστριας εταιριας με ότι αυτο συνεπάγεται χρόνικα. Στην περιπτωση που ο πελάτης ΔΕΝ επιθυμεί να περιμένει το χρονικό διάστημα που προτείνει ο κατασκευαστής γίνεται επιστροφή χρημάτων έπειτα απο σχετική επιστροφή του προϊόντος στην αρχική του συσκευσια (η συσκευασια θα πρεπει να υπαρχει για την επιστροφή του προϊοντος)

 

Το κατάστημα  www.laptopoutlet.gr λειτουργει στην ελληνική αγορά (υπο την εταιρική της επωνυμια CSIH) από τον Απρίλιο του 2005 και με τα 12 και πλέον χρόνια παρουσίας μας, εγγύομαστε την ασφάλεια των ηλεκτρονικών συναλλαγών σας. Θα χαρουμε πολυ να απαντησουμε σε κάθε απορία στον καθένα ξεχωρίστα, ωστόσο ΔΕΝ θα απαντήσουμε σε κακοπροαίρετα σχόλια ή σε οτιδήποτε αλλο ασχετο με το εμπορικό μας αντικείμενο!

 

Με εκτίμηση,

www.laptopoutlet.gr 

Επεξ/σία από Laptopoutlet.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους,

Τον Μάιο του 2019 παρήγγειλα από το laptopoutlet ένα λαπτοπ Dell το οποίο ήρθε κανονικά (διαβάζοντας όλα αυτά στο ίντερνετ είχα αγχωθεί πάρα πολύ αλλά η τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα με  έπεισε να κάνω τελικά την αγορα)

Ή κομπίνα ουσιαστικά είναι ότι η εγγύηση του λάπτοπ είναι αγγλική και όχι ελληνική, έχει διαρκεια 1 χρόνο και δεν έρχονται σπίτι σου να το παραλάβουν αλλά θα πρέπει να το πας ο ίδιος  στην εταιρεία. Αυτό λοιπόν με την μετάβαση της αγγλικής σε ελληνική εγγύηση έχει κάποιο τρέξιμο αλλά προς το παρόν δεν το εχω χρειαστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...