Προς το περιεχόμενο

Η «Βαρετή Εταιρεία» του Elon Musk θέλει να κάνει το μποτιλιάρισμα παρελθόν


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ανησυχείς,θα τις εκτυπώσουν σε 3D printers για μείωση κόστους και για να μας αποδείξουν ότι ναι,ζούμε στο μέλλον.

Στο μεταξύ,εμείς ας συντηρήσουμε το Σταρλετάκι του '95 να μας βγάλει κι άλλο ένα χρόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η καλύτερη λύση στο μποτιλιάρισμα είναι μικρά αυτοκίνητα τύπου Smart. Τις περισσότερες φορές που βλέπουμε τετραθέσια αυτοκίνητα στους δρόμους, είναι άδεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έγινε... και τα Tesla κατ'αυτόν έχουν autopilot...:

 

37a74adbd81e35b1b32833f611462cf5b795c330

Tesla autopilot =/= κοιμάσαι στο βολάν και αφήνεις στα χέρια του Θεού(ΑΙ) το αμάξι...

Από την άλλη σε λένε στα μούτρα ότι είσαι beta tester για το συγκεκριμένο,όποιος το παθαίνει είναι δις η δική του ευθύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το concept ειναι ωραιο και θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει για να αποσυμφορήσει συγκεκριμενες διαδρομες προσπερνώντας ολη την κινηση-φανάρια κλπ. Μετρο για αμάξια... οχι απλά ανθρώπους.

 

Δεδομένου οτι η διαπλάτυνση δρομων, σε πολλες πολεις ειναι απλά ανέφικτη, η δημιουργια υπογειων δρομων ειναι μονοδρομος.

 

Αν η βαρετη εταιρια μπορει να δημιουργήσει το δικτυο με χαμηλο κόστος (μυριζομαι χρηση 3D printing) τοτε θα μπορουσε να ειναι μια ρεαλιστικη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκ 2016: Δημιουργία εταιρείας

Φεβ: 2017: Αρχίζει δοκιμαστική εκσκαφή χαντακιού δίπλα απ' τα γραφεία της SpaceX (15 μέτρα μήκος, 9 μέτρα φάρδος, 5 μέτρα βάθος)

Μαρ 2017: Ανακοινώνεται πως τον Απρίλιο θα αρχίσει η εκσκαφή δοκιμαστικού τούνελ στα γραφεία της SpaceX

Απρ 2017: Διαρρέει φωτογραφία απ' τον μετροπόντικα του Musk

 

Ο τυπάς απλώς είχε κολλήσει στην κίνηση μια μέρα και του ήρθε αυτή η ιδέα. Θέλουμε Elon Musk FC! xD

 

 

the what now?

 

Τι είναι τόσο περίεργο; Με την κατάλληλη ταχύτητα θα βρεθείς σε τροχιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκ 2016: Δημιουργία εταιρείας

Φεβ: 2017: Αρχίζει δοκιμαστική εκσκαφή χαντακιού δίπλα απ' τα γραφεία της SpaceX (15 μέτρα μήκος, 9 μέτρα φάρδος, 5 μέτρα βάθος)

Μαρ 2017: Ανακοινώνεται πως τον Απρίλιο θα αρχίσει η εκσκαφή δοκιμαστικού τούνελ στα γραφεία της SpaceX

Απρ 2017: Διαρρέει φωτογραφία απ' τον μετροπόντικα του Musk

 

Ο τυπάς απλώς είχε κολλήσει στην κίνηση μια μέρα και του ήρθε αυτή η ιδέα. Θέλουμε Elon Musk FC! xD

 

 

 

Τι είναι τόσο περίεργο; Με την κατάλληλη ταχύτητα θα βρεθείς σε τροχιά.

ναι και στην γη με την καταλληλη ταχυτητα θα βρεθεις σε τροχια.H ταχύτητα διαφυγής στο φεγγάρι είναι 8μιση χιλιαδες χιλιομετρα την ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σχόλια που διαβάζεις στο ινσομνια ειναι ΜΟΝΑΔΙΚΑ. Τοσος σκοταδισμός σε τεχνολογικο φορουμ ειναι θλιβερο. Ο καθε ενας βγαινει κ γραφει για απατεωνες, τυχοδιωκτες κτλ, για ανθρωπους που αποδεδειγμενα θα μεινουν στην ιστορια ως πρωτοποροι και καινοτομοι της εποχης τους, και ο Musk ειναι ενας απο αυτους, σας αρεσει ή οχι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και στην γη με την καταλληλη ταχυτητα θα βρεθεις σε τροχια.H ταχύτητα διαφυγής στο φεγγάρι είναι 8μιση χιλιαδες χιλιομετρα την ωρα.

 

Απλώς στην Σελήνη η ταχύτητα που χρειάζεται είναι αρκετά πιο μικρή. Η ταχύτητα διαφυγής μπορεί να είναι όντως τόσο (δεν ξέρω πόση είναι) αλλά με την ταχύτητα διαφυγής "φεύγεις" απ' το βαρυτικό πεδίο της Σελήνης. Η ταχύτητα για να μπεις απλώς σε τροχιά είναι μικρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς στην Σελήνη η ταχύτητα που χρειάζεται είναι αρκετά πιο μικρή. Η ταχύτητα διαφυγής μπορεί να είναι όντως τόσο (δεν ξέρω πόση είναι) αλλά με την ταχύτητα διαφυγής "φεύγεις" απ' το βαρυτικό πεδίο της Σελήνης. Η ταχύτητα για να μπεις απλώς σε τροχιά είναι μικρότερη.

δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για αυτό.Θα το ψάξω και θα σου παραθεσω καποιο link αν βρω κατι.αν εχεις κατι υπ οψιν σου στειλε μου και συ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι συστήματα! Για να ανοίξουν τα τουνελ στα Τέμπη χρειάστηκαν 10+ χρόνια, για να τελειώσει το μετρό της Θεσσαλονίκης χρειάστηκαν...Α ναι δεν τελείωσε ακόμα..Για τί μπαίνουμε καν στην διαδικασία να σχολιάσουμε δεν ξέρω. Ας σχολιάσουν τα εγγόνια μας! Καλό μας Insomnia, παρακαλώ ένα RE-post το 2067 και βλέπουμε!

Για την ώρα__Καλή 1ο Μαγιά σε όλους!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι συστήματα! Για να ανοίξουν τα τουνελ στα Τέμπη χρειάστηκαν 10+ χρόνια, για να τελειώσει το μετρό της Θεσσαλονίκης χρειάστηκαν...Α ναι δεν τελείωσε ακόμα..Για τί μπαίνουμε καν στην διαδικασία να σχολιάσουμε δεν ξέρω. Ας σχολιάσουν τα εγγόνια μας! Καλό μας Insomnia, παρακαλώ ένα RE-post το 2067 και βλέπουμε!

Για την ώρα__Καλή 1ο Μαγιά σε όλους!!!!!!!!

Eνώ οι Αμερικανοί με CGI σκάβουν στο άψε σβήσε.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...