Προς το περιεχόμενο

[Netflix] House of Cards (Season 5)


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια Κλαιρ ρε παιδιά, ο Κέβιν είναι η μισή σειρά. Βάση λογικής θα ήταν έτσι και αλλιώς η τελευταία σεζόν,μετά θα παρατραβούσε, δεν έμειναν και πολλά να μας δείξουν. 

και η κλαιρ ειναι η αλλη μιση, ειναι τρομερη απ την αρχη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για εμένα ο Spacey ήταν όλη η  σειρά, δεν μπορώ να φανταστώ κανέναν άλλο ηθοποιό που θα μπορούσε να παίξει καλύτερα τον συγκεκριμένο ρόλο από τον Spacey.

 

Καλύτερα να τελειώσει δηλαδή παρά να συνεχίσει χωρίς αυτόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic αλλα θα το πω

 

Η ανακοινωση του Spacey ειναι τραγικη και βεβαια μιλαω για το ποσο λυπηρα προσπαθει να στρεψει τη προσοχη αλλου.

 

"Χμμ...δεν θυμαμαι να εχει γινει κατι τετοιο αλλα αν το εχω κανει θα ηταν λογω οτι ημουν πιωμενος και ζητω συγγνωμη. Με την ευκαιρια αυτη να σας πω οτι ειμαι gay γι'αυτο σας παρακαλω ξεκινηστε να μιλατε γι'αυτο το θεμα και οχι για το αλλο"

 

Οχι οτι παιζει ρολο αν ειναι γνωστος ή οχι αν πραγματι εχει γινει η πραξη, αλλα ο Rapp δε νομιζω να ειναι καποιος που ξυπνησε μια μερα και ειπε ας ανακαλυψουμε μια καταγγελια. Ειναι γνωστος ηθοποιος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic αλλα θα το πω

 

Η ανακοινωση του Spacey ειναι τραγικη και βεβαια μιλαω για το ποσο λυπηρα προσπαθει να στρεψει τη προσοχη αλλου.

 

"Χμμ...δεν θυμαμαι να εχει γινει κατι τετοιο αλλα αν το εχω κανει θα ηταν λογω οτι ημουν πιωμενος και ζητω συγγνωμη. Με την ευκαιρια αυτη να σας πω οτι ειμαι gay γι'αυτο σας παρακαλω ξεκινηστε να μιλατε γι'αυτο το θεμα και οχι για το αλλο"

 

Οχι οτι παιζει ρολο αν ειναι γνωστος ή οχι αν πραγματι εχει γινει η πραξη, αλλα ο Rapp δε νομιζω να ειναι καποιος που ξυπνησε μια μερα και ειπε ας ανακαλυψουμε μια καταγγελια. Ειναι γνωστος ηθοποιος.

 

Και η πλάκα είναι ότι πέτυχε εν μέρει αυτό που ήθελε. Τα περισσότερα media (ελληνικά και ξένα) είχαν τίτλους όπως "Ο Κέβιν Σπέισι παραδέχεται πως είναι ομοφυλόφιλος" και μέσα στο άρθρο μια δυο σειρές για το πιο σημαντικό γεγονός και έτσι περάστηκε στο ντούκου.

Βέβαια και αυτός θυμήθηκε να κάνει την καταγγελία 30 χρόνια μετά.

 

Βρήκε ευκαιρία επειδή πολλές γυναίκες άρχισαν να καταγγέλλουν τον Weinstein. Θα μπορούσε να το κάνει βέβαια αμέσως όταν έγινε, αλλά πιθανότατα θα φοβήθηκε μην διαλυθεί η καριέρα του. Γιατί πιστεύεις άρχισαν να καταγγέλλουν όλες οι γυναίκες τώρα τον Weinstein;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με πολλά από τα σχόλια.

 

Η Κλερ ανύπαρκτη ως πρωταγωνίστρια και τελείως αντιπαθής ως χαρακτήρας καθώς είναι μονίμως σε bitch mode. Χωρίς Kevin Spacey η σειρά δεν υπάρχει. 

 

Δεδομένης της σαφώς χειρότερης σε ποιότητα σεναρίου/πλοκής τελευταίας σαιζόν θεωρώ θετικό ότι θα το κλείσουν σε αυτή τη σαιζόν. Εξάλλου δεν είναι και GOT που έχει ανοίξει άπειρα μέτωπα για να τα κλείσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκε ευκαιρία επειδή πολλές γυναίκες άρχισαν να καταγγέλλουν τον Weinstein. Θα μπορούσε να το κάνει βέβαια αμέσως όταν έγινε, αλλά πιθανότατα θα φοβήθηκε μην διαλυθεί η καριέρα του. Γιατί πιστεύεις άρχισαν να καταγγέλλουν όλες οι γυναίκες τώρα τον Weinstein;

 

Δεν μπορούμε να ξέρουμε ποια είναι η αλήθεια (αν και η απάντηση του Spacey μου αφήνει την εντύπωση ότι μάλλον την έχει κάνει τη μαλακία του) αλλά και αυτό που ο καθένας μπορεί να βγει και να δηλώσει ότι κάποιος τον παρενόχλησε χωρίς καμία απόδειξη και να τον στιγματίσει για μια ζωή είναι λίγο κάπως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως όταν γίνει τέτοιου είδους καταγγελία το στίγμα μένει άσχετα αν είναι πραγματικό το συμβάν ή όχι.

 

Μπορεί ο οποιοσδήποτε να πει κάτι και ο "κατηγορούμενος" να πρέπει να αποδείξει πως δεν είναι ελέφαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τώρα μαλακίες μη λέμε

Όταν ο άλλος σε κατηγορεί για κάτι τόσο σοβαρό και η αντίδρασή σου είναι "δε θυμάμαι κάτι τέτοιο, αν πάντως ισχύει μάλλον θα ήμουν μεθυσμένος, συγγνώμη. Επί τη ευκαιρία να σας εξομολογηθώ ότι είμαι γκέυ", την έχεις χεσμένη τη φωλιά σου

 

Η αντίδραση του netflix PRιλίκι σκέτο είναι, η σειρά δεν τραβούσε για παραπάνω έτσι κι αλλιώς

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι προφανώς την έκανε τη ...

 

Αναφέρομαι στο γενικότερο πλαίσιο πως θα υπάρξουν και καταγγελίες οι οποίες δεν ισχύουν και άντε να ξεχωρίσεις ποιες έχουν βάση ή όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι προφανώς την έκανε τη ...

 

Αναφέρομαι στο γενικότερο πλαίσιο πως θα υπάρξουν και καταγγελίες οι οποίες δεν ισχύουν και άντε να ξεχωρίσεις ποιες έχουν βάση ή όχι

Ναι δεν μπορεις να το αποκλεισεις αυτο. Το αποκλειω στη περιπτωση του Weinstein ομως. Κλασσικη συμπεριφορα αρρωστου.

 

Απλα ο Rapp παραδεχτηκε οτι ειχε μιλησει με το δικηγορο του για το θεμα και του ειχε πει ο τελευταιος οτι δεν προκειται να βγει τιποτα. Και πραγματι ετσι ειναι. Δεν υπαρχει περιπτωση εκτος και αν το παραδεχοταν ο ιδιος ο Spacey ή ισως καποιος αλλος μαρτυρας στο παρτι εβγαινε μπροστα και μιλαγε σε περιπτωση που ειχε δει κατι. Χλωμο.

 

Διαβαζω "μα γιατι τωρα, μετα απο τοσο καιρο;". 

Ρε guys δεν ειμαστε το θυμα για να ξερουμε ποτε και πως θα αντιδρασει. Η εικασια μου ειναι, οσο γι'αυτον οσο και για τις κοπελες που βγηκαν νωριτερα, καταπιεζαν το συμβαν μεσα τους τοσα χρονια ειτε γιατι αισθανονταν λυπη, ισως αισθανονταν οτι μπορει να εφταιγαν αυτοι (μη ρωτατε γιατι. Το ατιμο το μυαλο παιζει υπουλα παιχνιδια), ειστε σαν αμυντικος μηχανισμος για τις μνημες που πονανε. Μεχρι που βγηκε μια και εκανε την αρχη, και πατησαν πανω σ'αυτη και βρηκαν το θαρρος να μιλησουν και πολλοι αλλοι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic αλλα θα το πω

 

Η ανακοινωση του Spacey ειναι τραγικη και βεβαια μιλαω για το ποσο λυπηρα προσπαθει να στρεψει τη προσοχη αλλου.

 

"Χμμ...δεν θυμαμαι να εχει γινει κατι τετοιο αλλα αν το εχω κανει θα ηταν λογω οτι ημουν πιωμενος και ζητω συγγνωμη. Με την ευκαιρια αυτη να σας πω οτι ειμαι gay γι'αυτο σας παρακαλω ξεκινηστε να μιλατε γι'αυτο το θεμα και οχι για το αλλο"

 

Οχι οτι παιζει ρολο αν ειναι γνωστος ή οχι αν πραγματι εχει γινει η πραξη, αλλα ο Rapp δε νομιζω να ειναι καποιος που ξυπνησε μια μερα και ειπε ας ανακαλυψουμε μια καταγγελια. Ειναι γνωστος ηθοποιος.

 

οχι μονο αυτο αλλα χρησιμοποιει και τη φραση "I am terrified", για να δειξει οτι ειναι σοκαρισμενος με την ιδια του την πραξη και ποσο την αποδοκιμαζει. εξυπνο damage control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...