Προς το περιεχόμενο

[Netflix] House of Cards (Season 5)


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επεσε τρελο binge στις τελευταιες 2 μερες.

 

Ολα τα στοιχεια που το εκανε να ξεχωρισει ειναι εκει. Η δολοπλοκια, τα μαχαιρωματα (μεταφορικα και μη), η ανηθικοτητα των χαρακτηρων κτλ. Καποια side plots ηταν αναμενομενα αλλα χωρις να επηρεαζουν αρνητικα στην συνολικη εικονα.

Το τελος ειναι υποσχομενο για την επομενη το σεζον αλλα κραταω και ενα μικρο καλαθι για καθε ενδεχομενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά ρε heybro πληρώνεις cosmote για να τελειώσεις την σειρά τον Αύγουστο και δεν βάζεις τσάμπα NETFLIX να τα δεις όλα μονομιάς?

Άβυσσος η ψυχή ......

Δεν μένω μόνο εγώ σπίτι ρε συ. Στην μια τηλεόραση που έχω είναι smart μπαίνει Netflix στο καθιστικό στην plasma δεν μπαίνει. Αλλά άλλο το ote tv που έχει replay tv cosmote GO pvr για εγγραφή συν ντοκιμαντέρ κτλ. Το Netflix είναι για κάτω των 40 πιστεύω. Μην νομίζεις ότι περιμένω τον ote για να δω σειρές έχω πάνω από 150 σειρές σε HD 8tb υλικό που ούτε streaming θέλουν ούτε τίποτα. Και μεταξύ μας είπα να δω το House of cards στο netflix λόγω υποτίτλων. Αλλιώς σε μισή ώρα κατεβαίνει η σεζόν σε HD με την 50αρα γραμμή.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααααα άμα έχεις 50αρα τότε είσαι άρχοντας!

3 χρόνια είχα 30αρα και τα τελευταία 2 50αρα. Απόλαυση. Και μιλάμε είμαστε χωριό 3000 κατοίκων και έχω δίπλα την καμπίνα του ΟΤΕ. Θα πάω σίγουρα για 100αρη vectoring μόλις γίνει διαθέσιμο.

Γιατι να ειναι?

Γιατί σίγουρα θα το παρατραβήξουν μετά. Μέχρι 5 σεζόν είναι κομπλέ.

 

Σκέψου

 

The wire

Six feet under

Breaking bad

Battlestar Galactica

 

Σκέψου και

Supernatural

Dexter

Lost

Homeland

 

Πόσο χάλασαν λόγω των πολλών σεζόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά το House of Cards αποδεικνύει γιατί είναι η καλύτερη σειρά του Netflix και άνετα στο Top 5 που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ.

 

Απίστευτη season χωρίς κοιλιά και χωρίς να κουράσει και το τέλος μας βάζει σε αναμένα κάρβουνα για το τι θα γίνει.

 

Άντε αναμονή τώρα 1 χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά η εφαρμογή του netflix κόβει το WiFi της τηλεόρασης μου μετά από 10 με 15 λεπτά θέασης, και συμβαίνει μόνο με την εφαρμογή του Netflix. Πρέπει να κλείσω την τηλεόραση και να την ξανανοιξω για να συνδεθεί με το WiFi πάλι, και μετά από λίγο ξανά το ίδιο. Δεν το κάνει σε καμιά άλλη εφαρμογή αλλά μόνο στο netflix. Αυτό συμβαίνει περίπου ένα μήνα τώρα. Η τηλεόραση μου είναι η Samsung UE32H5500!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά η εφαρμογή του netflix κόβει το WiFi της τηλεόρασης μου μετά από 10 με 15 λεπτά θέασης, και συμβαίνει μόνο με την εφαρμογή του Netflix. Πρέπει να κλείσω την τηλεόραση και να την ξανανοιξω για να συνδεθεί με το WiFi πάλι, και μετά από λίγο ξανά το ίδιο. Δεν το κάνει σε καμιά άλλη εφαρμογή αλλά μόνο στο netflix. Αυτό συμβαίνει περίπου ένα μήνα τώρα. Η τηλεόραση μου είναι η Samsung UE32H5500!

Και μενα μου εκανε κατι κουλα 2 φορες  οπως κρασαρε το app toy netflix  και  εβγαζε black screen  η' δεν φορτωνε τους ελληνικους υποτιτλους .Τα οποια διορθωθηκαν με βγαλσιμο της πριζας για 1-2 λεπτα .

 

Την τελειωσα χτες  το φιναλε ηταν ολα τα λεφτα και γενικοτερα  εξαιρετικη σεζον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελειωσα και εγω χτες. Προσωπικα την θεωρω ως την χειροτερη σαιζον απο ολες. Δηλαδη αν οι προηγουμενες ηταν του 9/9,5 αυτη ειναι μαλλον του 8,5. Φυσικα βλεπετε ανετα μιας και σε ολα ειναι ειναι καταπληκτικη απλως προσωπικα πιστευω οτι υπαρξε θεμα με το σεναριο που εκτος οτι ανα στιγμες κινουταν στα ορια της υπερβολης επισης εκανε και "μη λογικα" αλματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως και πως τον περίμενα τον 5ο κύκλο αλλά τελικά δεν...Κάτι δεν μου έκατσε καλά και εντάξει,αδιάφορο δεν μπορώ να τον πω αλλά πολύ στιλιζαρισμένο για τα γούστα μου.Πάμε για το 6ο καιρού επιτρέποντος και Θεού θέλοντος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα ηταν η καλυτερη season μονο και μονο για τη τελευταια φραση του Francis, μου αρεσαν τα παντα φετος, το σκηνικο με τον Yates, doug - leann , o tom ηταν επισης τρομερος αν και δεν ειχε παρα πολυ ωρα. Γενικα απιστευτη τροπη στο τελος, νομιζω δικαια θεωρειται απο τις καλυτερες σειρες ever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...