Προς το περιεχόμενο

Λιποδιαλιτες, χάπια Η σκόνη;


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

vairass σου έχουν απαντήσει 10 άτομα το ίδιο πράγμα. Δουλειά με σκόνες/χάπια ΔΕΝ θα κάνεις. Όπως επίσης και το επιχείρημα έχει τελειώσει ΤΕΦΑΑ , τα φέρνει από Αμερική, τα παίρνει 35 χρόνια δεν ευσταθεί. Αν θέλεις να ακούσεις απλά μια συγκαταβατική απάντηση πες το να την ακούσεις. Για πιο εξειδικευμένες απαντήσεις πρέπει να αναφέρεις -σύσταση χαπιών/σκόνης -εταιρία παραγωγής και να αποδεχτείς ότι τοπικά ΔΕΝ υπάρχει τρόπος να χάσεις λίπος εκτός αν κάνεις λιποαναρρόφηση.

Επίσης κατά 90% έδρασε η άσκηση που αναφέρεις ότι έκανες για να "φανούν" οι κοιλιακοί σου παρά το ένα scoop πρωτεΐνης ( ελπίζω τότε έστω να έπαιρνες >99% πρωτεΐνη )

Αυτά φιλικά. Πρόσεχε την υγεία σου

Τι να προσέχω βρε αφού δεν παίρνω τίποτα, τι σκατα μου λες; δεν πήρε τίποτα ακόμα ρε φίλε.

 

Ερώτηση έκανα αν παίρνει κάποιος παράλληλα με άσκηση!!!!

 

Είμαι σίγουρος ότι όσο πάνε γυμναστήριο από εδώ μέσα το 80% παίρνει και πρωτεινη 100αρα η 90αρα για όγκο, Κρεατινη σίγουρα και τέλος λιποδιαλυτες, σώμα σκέτος για να κάνεις θες 10 χρόνια συνεχόμενα.

 

Εγώ θέλω να χάσω κάποια κόλα με άσκηση λέμε.

Παρε χαπια να τελειωνουμε

Απάντηση μωρό είναι αυτή.

 

Καταρχήν αυτός μου δίνει σκόνη αν θέλω όχι χάπια. Δνε είπα ότι θα πάρω.

 

 

 

Τι λιποαναρωφηση να κάνω για 10-15 κιλά;

Θα με μαστιγώσει ο χειρουργός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας ακριβως για τι συμπληρωματα μιλαμε...μαρκα κτλ.. Ετσι στον αερα?..

Δεν θυμάμαι γιατί δεν το έδωσα καν σημασία.. Κάτι σε jact νομίζω.

Δεν με είχε νοιάξει καν πριν λίγες μέρες που το πρότεινε να σου πω την αλήθεια, αλλά βλέπω ότι όσο φτιάχνει ο καιρός με κουράζει η ζέστη και έχω θέμα,οπότε τα θέλω για τα 8-10 κιλά να χαθούν και μετά τέλος, μόνο γυμναστική.

 

Μερικοί κρίνεται λόγο ηλικίας δικιάς σας και λογικό, εγώ σχολαω 6 το απόγευμα και μετά παίζουν 2 παιδιά, γυναίκα δουλεύει συνήθως απόγευμα οπότε τρέχω να προλάβω.

Θέλω απλά σε 2 μήνες να επανέλθω στα κιλά μου 95-100, είμαι 110.

Ουτε κοιλιακούς θέλω να βγάλω στα 42 ούτε τίποτα, εδώ ολόκληρος σπαλιαρας και σέρνεται :)

 

Εχω θέμα με την ζέστη δεν γουστάρω καθόλου.

https://weight-loss.gr/

 

Αυτό είναι Μούφα με τον ηθοποιό; τυχαία έπεσα πάνω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να πάρω χάπια η σκόνη ;

Ποιο δουλεύει καλύτερα και πιο γρήγορα;

Κανενα απο τα δυο.... διατροφη κανε και θα τα χασεις. Μην τρως οτι να νε και μη τρως χωρις λογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να πάρω χάπια η σκόνη ;

Ποιο δουλεύει καλύτερα και πιο γρήγορα;

ποια ειναι η ενεργή ουσία που περιέχουν και τους καθιστά λιποδιαλυτες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα απο τα δυο.... διατροφη κανε και θα τα χασεις. Μην τρως οτι να νε και μη τρως χωρις λογο.

 

Οκ παιδιά θα σας ακούσω και δεν θα πάρω γιατί λογικά είναι για πιο μικρούς σε ηλικία από εμένα, τα παιδιά που λέω είναι 23 ετών.

 

Λοιπόν αμινοξεα και βιταμίνες να πάρω;

 

Δεν τρώω καθόλου σαλάτες, λαχανικά.

ποια ειναι η ενεργή ουσία που περιέχουν και τους καθιστά λιποδιαλυτες ?

Φίλε δνε έχω ιδέα δεν έχω δει καν το κουτάκι...

 

Για λόγους ιστορίας πριν 2 χρόνια πριν πάθω τενοντίτιδα και σταματήσω εντελώς έπαιρνα 100αρα πρωτεΐνη 2 φορές την ημέρα και αμινοξεα χάπι για πολύ καιρό, δεν είχα παρενέργειες και είχα χάσει πολλά κιλά σε συνδυασμό με γυμναστική 3 ώρες την ημέρα.

Εξετάσεις ήταν καθαρές.

 

Τεσπα θα δοκιμάσω πάλι με φυσικό τρόπο αλλά νιώθω πτώμα μετά την δουλειά, δώστε ιδέες για κάνα συμπλήρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φίλε δνε έχω ιδέα δεν έχω δει καν το κουτάκι...

 

 

αν το βρεις πες μου τι λέει να σου πω αν δουλεύουν κ αν ειναι ασφαλές ή όχι 

νόμιμο που να δουλεύει πάντως θα βρεις κάτι που θα κοστίζει 10 φορές πάνω απο το κόστος για να φτιαχτεί (marketing) και θα βοηθήσει 5% αν έχεις άψογη διατροφή και γυμνάζεσαι , αν δεν τα έχεις αυτά δεν θα δεις κανένα αποτέλεσμα.

 

το μόνο που μπορώ να σκεφτώ που μπορεί να σου εξαφανίσει το λίπος τρώγοντας στην τύχη κ χωρίς ιδιαίτερη γυμναστική μπορεί να σε σκοτώσει με μια λάθος δοσολογία και δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για την δοσολογία μιας κ δεν ειναι κάτι νόμιμο οπότε πας στα τυφλά. Ειναι ανθυγιεινό όσο δεν πάει και ειναι κ πανάκριβο. 

 

οπότε δεν αξίζει σε καμία περίπτωση , αν θες να δώσεις χρήματα κ να έχεις αποτέλεσμα βρες ένα καλό διατροφολόγο αθλητών , γράψου σε ένα καλό γυμναστήριο (ή άλλη δραστηριότητα) και σε 2-3 μήνες θα έχεις κάποιο αποτέλεσμα , ανάλογα την τωρινή σου κατάσταση. 

 

ειναι το top που μπορείς να κάνεις για αποτέλεσμα + ασφάλεια χωρίς να ανησυχείς και πάνω απόλα νιώθεις και θα είσαι υγιής μιας κ το βάρος π θα χάσεις θα ειναι λίπος και όχι μυς. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το βρεις πες μου τι λέει να σου πω αν δουλεύουν κ αν ειναι ασφαλές ή όχι

νόμιμο που να δουλεύει πάντως θα βρεις κάτι που θα κοστίζει 10 φορές πάνω απο το κόστος για να φτιαχτεί (marketing) και θα βοηθήσει 5% αν έχεις άψογη διατροφή και γυμνάζεσαι , αν δεν τα έχεις αυτά δεν θα δεις κανένα αποτέλεσμα.

 

το μόνο που μπορώ να σκεφτώ που μπορεί να σου εξαφανίσει το λίπος τρώγοντας στην τύχη κ χωρίς ιδιαίτερη γυμναστική μπορεί να σε σκοτώσει με μια λάθος δοσολογία και δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για την δοσολογία μιας κ δεν ειναι κάτι νόμιμο οπότε πας στα τυφλά. Ειναι ανθυγιεινό όσο δεν πάει και ειναι κ πανάκριβο.

 

οπότε δεν αξίζει σε καμία περίπτωση , αν θες να δώσεις χρήματα κ να έχεις αποτέλεσμα βρες ένα καλό διατροφολόγο αθλητών , γράψου σε ένα καλό γυμναστήριο (ή άλλη δραστηριότητα) και σε 2-3 μήνες θα έχεις κάποιο αποτέλεσμα , ανάλογα την τωρινή σου κατάσταση.

 

ειναι το top που μπορείς να κάνεις για αποτέλεσμα + ασφάλεια χωρίς να ανησυχείς και πάνω απόλα νιώθεις και θα είσαι υγιής μιας κ το βάρος π θα χάσεις θα ειναι λίπος και όχι μυς.

 

Δεν θα πάρω δεν αξίζει όχι λόγο χρημάτων γενικά.

 

Θα αρχίσω πάλι σιγά σιγά και ότι γίνει..

 

Το θέμα είναι ότι δεν τρώω καλά τρώω Μαλακιες γιατί δεν μπορώ σαλάτες και λαχανικά,γιαυτό τι κάνω; βιταμίνες κλπ; επιτρέπονται;

 

Λοιπόν όποιος θέλει να βοηθήσει πραγματικά και πάει στο LIFE Χαρίλαου ας έρθει πριβε, εκεί σκέφτομαι να αρχίσω αλλά θέλω βοήθεια γενικώς με διατροφή και ασκήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πάρω δεν αξίζει όχι λόγο χρημάτων γενικά.

 

Θα αρχίσω πάλι σιγά σιγά και ότι γίνει..

 

Το θέμα είναι ότι δεν τρώω καλά τρώω Μαλακιες γιατί δεν μπορώ σαλάτες και λαχανικά,γιαυτό τι κάνω; βιταμίνες κλπ; επιτρέπονται;

καλό θα ήταν να επιλέξεις κάποια λαχανικά που σου αρέσουν. Δε θα σου πω να φας μαρούλια με το ζόρι αλλα αν πχ σ αρέσει η ντομάτα, το λάχανο , τα φρούτα κλπ καλό θα ηταν να τα τρως με μέτρο 

το να πάρεις βιταμίνες σε συμπλήρωμα δεν έχει κάτι κακό για την υγεία σου απλά ειναι λίγο κορόνα γράμματα το κατα πόσο τις απορροφάει ο οργανισμός σου ή απλά τις κατουράς. Πέρα απο αυτό χρειάζεσαι φυτικές ίνες, τα λαχανικά δεν μας δίνουν μόνο βιταμίνες. Χωρίς ισορροπημένη διατροφή σίγουρα θα έχεις ελλείψεις κ αν θες να χάσεις βάρος δεν ειναι κ ότι καλύτερο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό θα ήταν να επιλέξεις κάποια λαχανικά που σου αρέσουν. Δε θα σου πω να φας μαρούλια με το ζόρι αλλα αν πχ σ αρέσει η ντομάτα, το λάχανο , τα φρούτα κλπ καλό θα ηταν να τα τρως με μέτρο

το να πάρεις βιταμίνες σε συμπλήρωμα δεν έχει κάτι κακό απλά ειναι λίγο κορόνα γράμματα το κατα πόσο τις απορροφάει ο οργανισμός σου ή απλά τις κατουράς.

Δεν τρώω τίποτα από αυτά... Αμινοξεα αξίζει να πάρω; Έπαιρνα χάπι παλιά.

 

Θέλω να χάσω βάρος λόγο υγείας, όπως έγραψα πιο πάνω με αγχώνει η ζέστη, όσο πλησιάζει το καλοκαίρι τόσο με πιάνουν τα νεύρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vairass

 

(απορια) Τα παιδια σου ειναι 23 ετων?..

 

-----

 

Κοιταξε το θεμα διατροφη δεν ειναι καθολου απλο αλλα και ουτε ευκολο. Οι πειρασμοι ειναι πολλοι και ειναι παντου. Ειδικα αν εχεις γυναικα στο σπιτι η οποια φτιαχνει οτι της κατεβει στο κεφαλι, εκεινη δεν τα τρωει και καθεσε τα τρως ολα εσυ.

Επισης ο καθενας εχει την δικη του εκδοχη σωστης διατροφης. Εγω μπορω να σου πω τη δικη μου.

Επισης καθε οργανισμος ειναι λιγο διαφορετικος.

 

Τι δεν τρως

 

Ψευτικα φρουτα και λαχανικα (αυτα που δεν εχουν οσμη και γευση, δεν χαλανε ποτε και ειναι παντα ομορφα, σαν ψευτικα).

Ζαχαρη

Λαδια

Βουτηρα

Γαλακτοκομικα

Εμπεξεργασμενες μαλακιες απο σουπερ μαρκετ

Ψωμη, κεικ και τα παρομοια

Αποφευγεις ζυμαρικα, ειδικα αν ειναι να φας και να κατσεις στον καναπε/υπολογιστη

Κοβεις αλατι οσο μπορεις

 

Τι τρως

 

Αληθινα φρουτα και λαχανικα (δυσκολα βρισκεις πλεον)

Βραστα οπως, αυγο, πατατα, πατζαρι (φαρμαρκο τροφη) κτλ κτλ.

Πρασιναδα (ανηθο, μαιδανο κτλ)

Θαλασσινα

Ξηρους καρπους

και πολλα αλλα που δεν μου ερχονται τωρα.

 

Οσο λιγοτερο και σωστα οσο πιο σωστα τρως τοσο καλυτερα νοιωθεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vairass

 

(απορια) Τα παιδια σου ειναι 23 ετων?..

 

-----

 

Κοιταξε το θεμα διατροφη δεν ειναι καθολου απλο αλλα και ουτε ευκολο. Οι πειρασμοι ειναι πολλοι και ειναι παντου. Ειδικα αν εχεις γυναικα στο σπιτι η οποια φτιαχνει οτι της κατεβει στο κεφαλι, εκεινη δεν τα τρωει και καθεσε τα τρως ολα εσυ.

Επισης ο καθενας εχει την δικη του εκδοχη σωστης διατροφης. Εγω μπορω να σου πω τη δικη μου.

Επισης καθε οργανισμος ειναι λιγο διαφορετικος.

 

Τι δεν τρως

 

Ψευτικα φρουτα και λαχανικα (αυτα που δεν εχουν οσμη και γευση, δεν χαλανε ποτε και ειναι παντα ομορφα, σαν ψευτικα).

Ζαχαρη

Λαδια

Βουτηρα

Γαλακτοκομικα

Εμπεξεργασμενες μαλακιες απο σουπερ μαρκετ

Ψωμη, κεικ και τα παρομοια

Αποφευγεις ζυμαρικα, ειδικα αν ειναι να φας και να κατσεις στον καναπε/υπολογιστη

Κοβεις αλατι οσο μπορεις

 

Τι τρως

 

Αληθινα φρουτα και λαχανικα (δυσκολα βρισκεις πλεον)

Βραστα οπως, αυγο, πατατα, πατζαρι (φαρμαρκο τροφη) κτλ κτλ.

Πρασιναδα (ανηθο, μαιδανο κτλ)

Θαλασσινα

Ξηρους καρπους

και πολλα αλλα που δεν μου ερχονται τωρα.

 

Οσο λιγοτερο και σωστα οσο πιο σωστα τρως τοσο καλυτερα νοιωθεις.

Μικρά είναι και τα προσέχω κάποιες ημέρες εγώ, 4.5 και 1.5 ετών.

 

Καλά θα πάω σε διαιτολόγο και θα μου βγάλει τι να τρώω..

 

Το θέμα μου είναι να χάσω 5 κιλά αρχικά μέχρι τέλη Μαΐου. Για μερικούς φαίνεται αστείο για εμένα σημαντικό :)

 

 

Διαιτολόγος η διατροφολόγος; τι να διαλέξω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρά είναι και τα προσέχω κάποιες ημέρες εγώ, 4.5 και 1.5 ετών.

 

Καλά θα πάω σε διαιτολόγο και θα μου βγάλει τι να τρώω..

 

Το θέμα μου είναι να χάσω 5 κιλά αρχικά μέχρι τέλη Μαΐου. Για μερικούς φαίνεται αστείο για εμένα σημαντικό :)

 

Φίλος,το βλέπεις απο λάθος μεριά.

Η λύση δεν είναι να πληρώσεις διατροφολόγο η να καταναλώσεις υποπροιόντα,

το θέμα είναι να'χεις θέληση να κόψεις το αλάτι και να κρατάς καθημερινά σε αερόβια 1ώρα σε min 120 παλμούς για αρχή.

 

Μη το κοιτάς σε 5 κιλά μόνο,κοίτα το σε βάθος χρόνου για καρδιαγγειακά η διαβήτη λχ που οι περισσότεροι παθόντες σήμερα

αν είχαν 2η ευκαιρία δεν θα ήταν σκλάβοι απο χαπάκια και ενέσεις.

 

Και επειδή εφημερεύουμε σήμερα ,αν γίνεται ανέβασε μια αιματολογική να μαστε σίγουροι. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vairass μέτρα τις θερμίδες που καταναλώνεις και μην κάνεις κάτι άλλο. Για τα κιλά σου περιορίσου στις 2000kcal και θα είσαι οκ. Προσπάθησε να μοιράσεις τα γεύματα σου σε 5 την ημέρα (δλδ μην δεν τρως τπτ όλη την ημέρα και πεις το βράδυ οκ θα φάω δυο σουβλάκια και είμαι μεσα στις 2000). 

Το παραπάνω είναι για να χάσες κιλά. ΟΧΙ ότι αποτελεί ισορροπημένη διατροφή. Σωστή διατροφή θα κάνεις αν σε αυτές τις 2000 μοιράσεις γεύματα και με αυτά που λες ότι δεν τρως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...