Προς το περιεχόμενο

Λιποδιαλιτες, χάπια Η σκόνη;


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλος,το βλέπεις απο λάθος μεριά.

Η λύση δεν είναι να πληρώσεις διαιτολόγο η να καταναλώσεις υποπροιόντα,

το θέμα είναι να'χεις θέληση να κόψεις το αλάτι και να κρατάς καθημερινά σε αερόβια 1ώρα σε min 120 παλμούς για αρχή.

 

Μη το κοιτάς σε 5 κιλά μόνο,κοίτα το σε βάθος χρόνου για καρδιαγγειακά η διαβήτη λχ που οι περισσότεροι παθόντες σήμερα

αν είχαν 2η ευκαιρία δεν θα ήταν σκλάβοι απο χαπάκια και ενέσεις.

 

Και επειδή εφημερεύουμε σήμερα ,αν γίνεται ανέβασε μια αιματολογική να μαστε σίγουροι. :-)

Ναι φίλε οκ δεν θα πάρω χάπια τελικά, αιματολογικες έχω να κάνω από τότε που σταμάτησα το γυμναστήριο δηλαδή 2 χρόνια, άδικα θα κάνω αφού ξέρω όλα ανεβασμένα θα είναι γιαυτό ψάχνω λύση.

 

Κάθε μέρα σκέφτομαι μόνο αερόβιο, η διάδρομο η ελλειπτικό η κ τα δύο εναλλάξ( αυτό έκανα παλιά)

 

Καρδιακά έκανα τεστ κοποσεως πέρυσι, μια χαρά μου είπε αφού δνε καπνίζω όλα πάνε καλά, αλλά πρέπει να χαθούν κιλά ( τότε ήμουν 103- τώρα είμαι 110).

 

Εβγαλα 14 λεπτά νομίζω στον διάδρομο.

Διαβήτη δεν ξέρω αν έχω να σου πω την αλήθεια, δεν ψάχνομαι τόσο με ιατρικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μικρά είναι και τα προσέχω κάποιες ημέρες εγώ, 4.5 και 1.5 ετών.

 

Καλά θα πάω σε διαιτολόγο και θα μου βγάλει τι να τρώω..

 

Το θέμα μου είναι να χάσω 5 κιλά αρχικά μέχρι τέλη Μαΐου. Για μερικούς φαίνεται αστείο για εμένα σημαντικό :)

 

 

Διαιτολόγος η διατροφολόγος; τι να διαλέξω;

Αθλητικό διατροφολόγο.

Τρόπος για τοπική μείωση λίπους δεν υπάρχει σύμφωνα με πρακτικές έρευνες επί του θέματος.

Η πρωτείνη και η κρεατίνη καμία σχέση δεν έχουν με την απώλεια βάρους.

Η κρεατίνη θα σε βαρύνει αφού οι μύες θα μαζέψουν νερό και αν δεν πας γυμναστήριο δεν έχει νόημα να την πάρεις.

Η πρωτείνη μπορεί να σε βοηθήσει με την ρύθμιση της γλυκόζης στο αίμα, συζήτα το με τον διατροφολόγο.

Σε 2 μήνες μπορείς να χάσεις 6-7 κιλά χωρίς σημαντική απώλεια μυικής μάζας.

 

Υ.Γ.

Οι τεφατζηδες φιλοι σου που βαρανε σαν τα τζανκια ενεσεις ακουγονται σαν τυποι που θα κυλησουν στα στεροειδη.

Η πρωτεινη/κρεατινη κλπ. ειναι συμπληρωματα, ετυμολογικα δες το.

 

οπου κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vairass μέτρα τις θερμίδες που καταναλώνεις και μην κάνεις κάτι άλλο. Για τα κιλά σου περιορίσου στις 2000kcal και θα είσαι οκ. Προσπάθησε να μοιράσεις τα γεύματα σου σε 5 την ημέρα (δλδ μην δεν τρως τπτ όλη την ημέρα και πεις το βράδυ οκ θα φάω δυο σουβλάκια και είμαι μεσα στις 2000).

Το παραπάνω είναι για να χάσες κιλά. ΟΧΙ ότι αποτελεί ισορροπημένη διατροφή. Σωστή διατροφή θα κάνεις αν σε αυτές τις 2000 μοιράσεις γεύματα και με αυτά που λες ότι δεν τρως.

Να το κάνω αλλά πρέπει να πάω σε ειδικό, δεν έχω χρόνο να πάω τουαλέτα πλέον,σιγα μην κάθομαι Ν μετράω, προς το παρόν σκέφτομαι να βρω διαιτολόγο η διατροφολόγο κ να ξεκινήσω άμεσα αερόβιο και κοιλιακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθλητικό διατροφολόγο.

Τρόπος για τοπική μείωση λίπους δεν υπάρχει σύμφωνα με πρακτικές έρευνες επί του θέματος.

Η πρωτείνη και η κρεατίνη καμία σχέση δεν έχουν με την απώλεια βάρους.

Η κρεατίνη θα σε βαρύνει αφού οι μύες θα μαζέψουν νερό και αν δεν πας γυμναστήριο δεν έχει νόημα να την πάρεις.

Η πρωτείνη μπορεί να σε βοηθήσει με την ρύθμιση της γλυκόζης στο αίμα, συζήτα το με τον διατροφολόγο.

Σε 2 μήνες μπορείς να χάσεις 6-7 κιλά χωρίς σημαντική απώλεια μυικής μάζας.

 

Υ.Γ.

Οι τεφατζηδες φιλοι σου που βαρανε σαν τα τζανκια ενεσεις ακουγονται σαν τυποι που θα κυλησουν στα στεροειδη.

Η πρωτεινη/κρεατινη κλπ. ειναι συμπληρωματα, ετυμολογικα δες το.

 

οπου κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

Ενέσεις ; ρρ συ τους ξέρω χρόνια, δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που λες, από μωρά τα ξέρω τα παιδάκια έλεος.

Πρωτεΐνη παίρνουν, Κρεατινη και λιποδιαλυτες πριν την άσκηση.

Σε εμένα σου λέω δούλεψε η Κρεατινη πάρα πολύ και η πρωτεΐνη.

Ενταξει φτασαμε 3 σελιδες.

 

Υπαρχει φιτνες θρεντ και αυτο είναι το 2ο θρεντ για λιποδιαλυτες.

Αχ κ έλεγα δεν θα γίνει φασαρία :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρδια ; είπαμε είναι σε μορφή σκόνης και παίρνει αυτός πάνω από 2 χρόνια το συγκεκριμένο.

 

Επειδή το λες ειρωνικά, ποιους να ακούω;

 

 

large.png

 

Εγώ πως έκαψα λίπος με πρωτεΐνη τότε πριν 4 χρόνια τοπικά; αβέρτα κοιλιακούς στο γυμναστήριο και done. Τώρα όμως θέλω κάτι πιο γρήγορο.

Ανάλογα το γρήγορα... Σε 2 μήνες τότε μόνο με πρωτεΐνη είχαν φανεί οι κοιλιακοι.

Το γρήγορα πως το λες εσύ;

 

Δηλαδή με ένα scoop την ημέρα πριν το γυμναστήριο παίζει να πάθω έμφραγμα αυτό λέτε; αυτοί παίρνουν 3 φορές την ημέρα επί χρόνια.

 

10392849.jpg

 

 

 

Και ο καφες σκονη ειναι,για βαλε 5 κουταλιες της σουπας στον καφε σου και ελα να μας πεις...Ο λογος που σου το ανεφερε ειναι επειδη οι λιποδιαλυτες κατα κυριο λογο περιεχουν καφεινη και αλλα διεγερτικά..

 

 

Για να "ειχαν φανει" οι κοιλιακοι σου εντος 2 μηνων πολυ απλα ησουν σε χαμηλα κοιλα

 

Δεν θα παθεις κανενα εμφραγμα οσα scoop και να παρεις,φαγητο ειναι η πρωτεινη δεν θα σε σκοτωσει.Αυτο που θα σκοτωσει ειναι τα χρηματα της τσεπης σου και τις ελπιδες σου ως προς την βελτιωση της εικονας του σωματος σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

large.png

 

 

10392849.jpg

 

 

 

Και ο καφες σκονη ειναι,για βαλε 5 κουταλιες της σουπας στον καφε σου και ελα να μας πεις...Ο λογος που σου το ανεφερε ειναι επειδη οι λιποδιαλυτες κατα κυριο λογο περιεχουν καφεινη και αλλα διεγερτικά..

 

 

Για να "ειχαν φανει" οι κοιλιακοι σου εντος 2 μηνων πολυ απλα ησουν σε χαμηλα κοιλα

 

Δεν θα παθεις κανενα εμφραγμα οσα scoop και να παρεις,φαγητο ειναι η πρωτεινη δεν θα σε σκοτωσει.Αυτο που θα σκοτωσει ειναι τα χρηματα της τσεπης σου και τις ελπιδες σου ως προς την βελτιωση της εικονας του σωματος σου...

Από Το κινητό πως ανεβάζω φώτο; μερικοί δηλαδή λέτε ότι σας κατέβει...

 

Ήμουν στα 38 περίπου πριν γεννηθεί ο μεγάλος γιος μου 105 κιλά, σε 2-3 μήνες με τα βοηθήματα και άσκηση κατέβηκα 93 με γράμμωση.

 

Ορίστε φώτο

post-425322-0-69114500-1493755592_thumb.jpg

post-425322-0-75005400-1493755618_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρώω τίποτα από αυτά... Αμινοξεα αξίζει να πάρω; Έπαιρνα χάπι παλιά.

 

Θέλω να χάσω βάρος λόγο υγείας, όπως έγραψα πιο πάνω με αγχώνει η ζέστη, όσο πλησιάζει το καλοκαίρι τόσο με πιάνουν τα νεύρα μου.

τι να σου πω , εγώ δεν παίρνω , δεν βρήκα το λόγο να πάρω , αλλα γενικά το χειμώνα τρώω 3500-4000 θερμίδες οπότε δεν έχω ελλείψεις

καλά θα κάνεις , θα νιώσεις πολύ καλύτερα κ θα περάσει ευχάριστα το καλοκαίρι. Παλιά μια εποχή είχα παχύνει πολύ κ υπέφερα τα καλοκαίρια , τώρα δεν καταλαβαίνω τίποτα  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

παιδιά η πρωτεΐνη σαν μακροσυστατικό σε τεράστιες ποσότητες κάνει κακό . Δεν έχει σημασία αν προέρχεται απο συμπλήρωμα σκόνης ή τροφή απλά με τα συμπληρώματα είναι εύκολο να ξεφύγεις. Αν πχ τρως όση σου χρειάζεται απ το φαγητό σου και προσθέσεις και 4-5 σκουπ τη μέρα(έξτρα) μπορεί να επιβαρίνει τον οργανισμό long term. 

αν για παράδειγμα εγώ που χρειάζομαι 180γρ σε μια διατροφή 2000 θερμίδων φάω 500γρ τη μέρα πάλι σε διατροφή 2000 θερμίδων , απλά μη τρώγοντας τίποτα άλλο παρα μόνο στεγνό κρέας πέρα απο όλα τα γαστρεντερολογικά προβλήματα κ ότι άλλο πάθω θα ζορίζω τα νεφρά μου στα όρια τους. 

 

ναι δεν έχει λογική να φάω 500γρ πρωτεΐνης απλά δίνω ένα παράδειγμα. 

Επίσης αν πλακωθώ κ πίνω 2 λίτρα νερό κάθε μισή ώρα θα διαλύσω το αίμα μου και θα πεθάνω . Γενικά καλό ειναι να υπάρχει ένα μέτρο σε όλα , δεν έχει ουσία ούτε λογική να υπερβάλουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω , εγώ δεν παίρνω , δεν βρήκα το λόγο να πάρω , αλλα γενικά το χειμώνα τρώω 3500-4000 θερμίδες οπότε δεν έχω ελλείψεις

καλά θα κάνεις , θα νιώσεις πολύ καλύτερα κ θα περάσει ευχάριστα το καλοκαίρι. Παλιά μια εποχή είχα παχύνει πολύ κ υπέφερα τα καλοκαίρια , τώρα δεν καταλαβαίνω τίποτα

Βρε συ μην συγκρίνεις εμένα με εσένα.. Εσύ πόσο ετών είσαι; φαντάσου ότι εγώ έχω κιλά στην κοιλιά πολλά τώρα οπότε αυτό δυσκολεύει γενικώς την ζωή μου :)

 

Επίσης φαντάσου δεν έχω σηκώσει βαράκι για 2 χρόνια σίγουρα ίσως και παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υπάρχει εκτενέστατο νήμα για fitness με συμμετοχή πολλών και αξιόλογων μελών. Συνεχίστε εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...