Προς το περιεχόμενο

Το iPad παραμένει “βασιλιάς” στην ολοένα μικρότερη αγορά των tablet


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Α βασιλιάς;μαλιστα.που στις πωλησεις;;τυφλα να'χουν οι σειρες Z της sony!! ο νοων νοητω!!

Και τα mls και τα turbo x!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α βασιλιάς;μαλιστα.που στις πωλησεις;;τυφλα να'χουν οι σειρες Z της sony!! ο νοων νοητω!!

Μήλα, πορτοκάλια, αγγούρια , ντομάτες , καρπούζια ,πεπόνια, από όλα έχει το μανάβικο insomnia....

O νοών νοείτο....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λέμε τα πράγματα όπως είναι,είτε μας αρέσει,είτε όχι,για καθαρά tablet χρήση το iPad(ios) ειναι μακράν το πιο ολοκληρωμένο και με την μεγαλύτερη υποστήριξη γι' αυτή την χρήση,σε σχέση με τα αλλα δυο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμια χρησιμοτητα τα tablet, πραγματικο marketing και τιποτα άλλο.

 

Οversized τηλεφωνα που εκ των πραγματων ειναι χειροτερα, γιατι δεν μπορεις να πληκτρολογησεις.

 

Προσπαθησα 2 φορες να δοκιμασω με tablet, δεν μου κανουν.

 

Για απλη θεαση youtube, για κανα παιχνιδακι κανουν και τιποτα άλλο.

 

Σιγα που θα παω να δωσω 300-400-500€ για τετοιο πραγμα.

 

Εχω 5.5" κινητο και πληκτρολογω και ανετα.

 

netbook ναι, υβριδικα ναι, tablet = απατη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμια χρησιμοτητα τα tablet, πραγματικο marketing και τιποτα άλλο.

 

Οversized τηλεφωνα που εκ των πραγματων ειναι χειροτερα, γιατι δεν μπορεις να πληκτρολογησεις.

 

Προσπαθησα 2 φορες να δοκιμασω με tablet, δεν μου κανουν.

 

Για απλη θεαση youtube, για κανα παιχνιδακι κανουν και τιποτα άλλο.

 

Σιγα που θα παω να δωσω 300-400-500€ για τετοιο πραγμα.

 

Εχω 5.5" κινητο και πληκτρολογω και ανετα.

 

netbook ναι, υβριδικα ναι, tablet = απατη

Από κινητό πληκτρολογείς τώρα?

ΥΓ. Στο υβριδικό πληκτρολογείς με το ένα χέρι ?

Συμπέρασμα από τα σχόλια στο θέμα: Apple = απάτη,marketing, ψέμα, για ηλίθιους , κτλ

Άντε καληνύχτα....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απλη θεαση youtube, για κανα παιχνιδακι κανουν και τιποτα άλλο.

 

Σιγα που θα παω να δωσω 300-400-500€ για τετοιο πραγμα.

 

Ε ναι γιατι ως γνωστον δεν υπαρχουν φθηνοτερα tablet για τοσο απλη χρηση οπως αναφερεις. Ολοι 300+ευρω δινουν για tablet... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#nikchris επειδη προφανως δεν το χεις κανει, δοκιμασε να πληκτρολογησεις με ipad ακομη και το mini σε landscape, η διαταξη των πληκτρων ειναι ιδανικη και χωρις το παραμικρο input lag. Το ios ειναι το καλυτερο mobile λογισμικο (αν και κλειστου κωδικα) στον κοσμο και αυτο το παραδεχονται και οι fan των open sources. Αυτο το παντρεμα του λογισμικου που ειναι κομμενο και ραμμενο στα μετρα του hardware ειναι ολη η ουσια και για πιο πολυχρονη υποστηριξη σε σχεση με τα android!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από κινητό πληκτρολογείς τώρα?

ΥΓ. Στο υβριδικό πληκτρολογείς με το ένα χέρι ?Συμπέρασμα από τα σχόλια στο θέμα: Apple = απάτη,marketing, ψέμα, για ηλίθιους , κτλ

Άντε καληνύχτα....

 

Στην πληκτρολόγηση εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί αλλά στα υπόλοιπα που αναφέρει ο nikchris και εγώ συμφωνώ. Ένα oversized iPod είναι τίποτα άλλο, οποιονδήποτε εργασία η οποία δεν είναι υπεραπλουστευμένη την κανείς γρηγορότερα και παραγωγικότερα με ένα laptop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πληκτρολόγηση εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί αλλά στα υπόλοιπα που αναφέρει ο nikchris και εγώ συμφωνώ. Ένα oversized iPod είναι τίποτα άλλο, οποιονδήποτε εργασία η οποία δεν είναι υπεραπλουστευμένη την κανείς γρηγορότερα και παραγωγικότερα με ένα laptop.

Πορτοκάλια ,μπανάνες,πατάτες , κεράσια κτλ.

Ευτυχώς δεν άκουσα ακόμα το κορυφαίο από όλα.... το android είναι πρώτο σε πωλήσεις από το iPad.....

Άντε καληνύχτα....

Τώρα είμαι από κινητό, πριν ήμουν σε υπολογιστή.

Σε ταμπλέτες απλά η πληκτρολογηση είναι δύσκολη.

Φαίνεται...η πληκτρολόγηση ....
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το appstore ειναι το δυνατο του οπλο,και δικαιως ειναι και θα παραμεινει πρωτο...

 

Το δυνατοτερο του οπλο ειναι γενικοτερα το λειτουργικο του και ο τροπος που αξιοποιει το hardware και φυσικα ειναι το πρωτο και οσοι εχουν αντιθετη γνωμη τοτε ας κανουν συνεχη χρηση του για να καταλαβουν τι σκουπιδια χρησιμοποιουσαν πριν (με lag, errors κτλπ και διαρκεια ζωης το πολυ 2 ετη) οπως εκανα κι εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πληκτρολόγηση εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί αλλά στα υπόλοιπα που αναφέρει ο nikchris και εγώ συμφωνώ. Ένα oversized iPod είναι τίποτα άλλο, οποιονδήποτε εργασία η οποία δεν είναι υπεραπλουστευμένη την κανείς γρηγορότερα και παραγωγικότερα με ένα laptop.

 

Wtf Συγκρινεις tablet με laptop, μαλλον εισαι στην κατηγορια αυτων που αγοραζουν smart tv και νομιζουν οτι πηραν υπολογιστη χαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wtf Συγκρινεις tablet με laptop, μαλλον εισαι στην κατηγορια αυτων που αγοραζουν smart tv και νομιζουν οτι πηραν υπολογιστη χαχαχα

Πολυ σωστος :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Fanboys παραπάνω θίχτηκαν και άρχισαν την ειρωνεία. Ναι είναι το καλύτερο Mobile λειτουργικό μάλιστα το ασφαλέστερο με το καλύτερο οικοσύστημα που υπάρχει αυτή τη στιγμή. Να μιλήσουμε για το διασπασμένο τρύπιο Android ή για τα W10 που το ποσοστό χρήσης είναι κάτω από το 1%; Τα W10 δεν λέω σαν PC λειτουργικό μετράει αλλά στον τομέα Mobile απέτυχε και ας ήταν σταθερότερο από το Android.

 

Πρέπει πλέον να το πάρετε απόφαση η Apple δεν κλείνει και τα iPad βάζουν κάτω οποιοδήποτε Android Mobile Tablet (μην παρεξηγηθώ δεν συμπεριλαμβάνω το Surface Pro της Microsoft γιατί στα μάτια μου δεν είναι "Mobile" αλλά full pc σε mobile form factor και δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης αφού προσφέρει περισσότερα με το full OS)

 

Χειρότερο ΛΣ από το Android στον τομέα Mobile δεν υπάρχει. Ασφάλεια αστεία, προστασία προσωπικών δεδομένων μην το σχολιάσω γιατί θα γελάσουν και οι πέτρες, οικοσύστημα; διασπασμένο μέχρι αηδίας, κατάστημα για να μπορέσουν να βγάλουν λεφτά οι προγραμματιστές; γελοίο και ανοργάνωτο. Απολαύστε εσείς λοιπόν το ΛΣ που πιστεύεται ότι είναι και ανοιχτό όπως λέτε και αφήστε εμάς τους υπόλοιπους να έχουμε κάτι σταθερό και ασφαλές.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...