Προς το περιεχόμενο

Μαθηματα Ελληνικων για αλλοδαπους


gbras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχουν νομίζω οι νομαρχίες/δήμοι κάποια τμήματα "δια βίου μάθησης" που διδάσκουν σε εξαιρετικά χαμηλές τιμές τα βασικά υποθέτω.

 

Βέβαια αν θέλει κάποιος να μάθει σχετικά καλά και γρήγορα υπάρχουν τμήματα στα μεγάλα φροντιστήρια ξένων γλωσσών .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΕΚΠΑ (Πανεπιστήμιο Αθηνών) υπάρχει διδασκαλείο της Ελληνικής ως ξένη γλώσσα. Είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) που μπορείς να βρεις:

http://www.greekcourses.uoa.gr/

 

Όλα τα άτομα που γνωρίζω που το έχουν κάνει (και γνωρίζω αρκετά), μιλούν με καλά λόγια και όλοι λένε ότι είναι value for money.

 

Απ' όσο ξέρω οι εγγραφές για τα θερινά τμήματα είναι αυτές τις ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πανεπιστήμιο, όπως αναφέρθηκε, είναι το καλύτερο option.

Στα υπέρ η πολύ καλή δουλειά που γίνεται.

Στα κατά το κόστος και οι ώρες (αρκετές κάθε μέρα). Αν και τελικά το vfm είναι πολύ καλό για κάποιον που αποφασίζει να μάθει ελληνικά χωρίς να έχει άλλες υποχρεώσεις, αν ο ενδιαφερόμενος είναι πχ εργαζόμενος, σίγουρα θα υπάρξει θέμα με το διάβασμα και την παρακολούθηση των μαθημάτων.

Εναλλακτικά υπήρχαν (έχω χρόνια να το κοιτάξω το θέμα και δεν γνωρίζω τι γίνεται τώρα με τα κονδύλια, κλπ) σχετικά μαθήματα σε αρκετούς δήμους, για πιο "επιδερμική" όμως γνωριμία με τη γλώσσα.

Επίσης η "Αποστολή" (οργάνωση της αρχιεπισκοπής Αθηνών) έχει τέτοια μαθήματα.

Και βέβαια μετά υπάρχουν σε διάφορα φροντιστήρια και εκπαιδευτικά ιδρύματα (πχ Ελληνοαμερικανική ένωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν νομίζω οι νομαρχίες/δήμοι κάποια τμήματα "δια βίου μάθησης" που διδάσκουν σε εξαιρετικά χαμηλές τιμές τα βασικά υποθέτω.

 

Βέβαια αν θέλει κάποιος να μάθει σχετικά καλά και γρήγορα υπάρχουν τμήματα στα μεγάλα φροντιστήρια ξένων γλωσσών .

οταν υπαρχει, ειναι δωρεαν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...