Προς το περιεχόμενο

Αναβολή Στρατού


johnmetsis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

 

Ψάχνω τρόπο αναβολής από τον στρατό εφόσον έχω ορκιστεί και είμαι ίδη στην μονάδα μου από τον Νοέμβρη εφόσον είμαι στην αεροπορία είμαι 12μηνο έχω κλίσει ιδη 6 μήνες εδώ μέσα δεν αντιλέω ωραία εμπειρία συγκεκριμένα είμαι στο Πεντάγωνο (πολλά αγήματα )  οι περισσότεροι θα μου πείτε ότι μπήκα που μπήκα να το τελιοσω το ρημάδι αλλά υπάρχει σοβαρός λόγος που θέλω να πάρω αναβολή ... Λοιπόν το έχω μετανιώσει πολύ αυτό που έχω κάνει παλιότερα ή βασικά αυτό που δεν έκανα .. δεν έχω απολυτίριο λυκείου ( δεν έχω πάει τρίτη λυκείου  έχω τελιώσει την δευτέρα και μετά το παράτισα ... λόγω κακων παρεών ) .... θέλω να μάθω με ποιους τρόπους θα μου δώσουν αναβολή μακροχρόνια ενοωντας 1 χρόνο 

Ξέρω οτι μπορω να το παιξω τρελος για Ι5 αλλα δεν θελω απαλαγη ... αναβολη θελω ενος χρονου .. αυτα .. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις εγώ θα σου έλεγα να τελειώσεις γιατί 1)Είσαι Αεροπορία 2)Έχεις ολοκληρώσει την μισή σου θητεία και το σημαντικότερο 3)Είσαι σε καραβυσματική θέση και μπορεί να μην είσαι όταν ξαναμπεις μετά την αναβολή.

 

Αν επιμένεις πάντως νομίζω μπορείς να επικαλεστείς ψυχολογικούς λόγους (άγχος, κατάθλιψη κτλ.) για να πάρεις μια αναβολή. Δεν ξέρω την διάρκεια της όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα

 

 

Ψάχνω τρόπο αναβολής από τον στρατό εφόσον έχω ορκιστεί και είμαι ίδη στην μονάδα μου από τον Νοέμβρη εφόσον είμαι στην αεροπορία είμαι 12μηνο έχω κλίσει ιδη 6 μήνες εδώ μέσα δεν αντιλέω ωραία εμπειρία συγκεκριμένα είμαι στο Πεντάγωνο (πολλά αγήματα )  οι περισσότεροι θα μου πείτε ότι μπήκα που μπήκα να το τελιοσω το ρημάδι αλλά υπάρχει σοβαρός λόγος που θέλω να πάρω αναβολή ... Λοιπόν το έχω μετανιώσει πολύ αυτό που έχω κάνει παλιότερα ή βασικά αυτό που δεν έκανα .. δεν έχω απολυτίριο λυκείου ( δεν έχω πάει τρίτη λυκείου  έχω τελιώσει την δευτέρα και μετά το παράτισα ... λόγω κακων παρεών ) .... θέλω να μάθω με ποιους τρόπους θα μου δώσουν αναβολή μακροχρόνια ενοωντας 1 χρόνο 

Ξέρω οτι μπορω να το παιξω τρελος για Ι5 αλλα δεν θελω απαλαγη ... αναβολη θελω ενος χρονου .. αυτα .. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

 

 

Δεν σε πολυκατάλαβα. Θες να φύγεις από τον στρατό επειδή δεν τελείωσες το λύκειο και θες να το τελειώσεις τώρα ή απλά δεν σου αρέσει ο στρατός γενικότερα όπως σε πάρα πολύ κόσμο;

 

Πάντως για περίπτωση να φύγεις με αναβολή έτσι ενώ υπηρετείς δεν έχω ξανακούσει, πρέπει να υπάρχει λόγος, ο συνηθέστερος είναι υγείας. Δεν ξέρω αν μπορείς να επικαλεστείς οικονομικούς λόγους π.χ να σε διώξουν για να πας να δουλέψεις και μετά να ξαναπας. Τέλος πάντων, εγώ θα σου έλεγα μιας και μπήκες και ήδη πέρασαν 6 μήνες, βάλε τα δυνατά σου να τελειώσεις και να ξεμπερδέψεις μια και καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν έχω ακούσει για αναβολή στην μέση της Θητείας σου.

Σίγουρα γίνεται στο πρώτο μήνα πάνω στο ΚΕΝ και μάλιστα σχετικά εύκολα.

 

Αλλά φαντάζομαι ότι αν επικαλεστείς ψυχολογικούς λόγους όπως είπα και πριν δεν μπορώ να βρω κάποιο λόγο να σε κρατήσουν με το ζόρι.

 

Υ.Γ Αν θες να πάρεις αναβολή για να τελειώσεις το Λυκειο δεν είναι σοβαρός λόγος. Πρώτα τελείωσε το Στρατό και μετά τελειώνεις άνετος και το Λυκειο σου. 

Τέλος πάντων, εγώ θα σου έλεγα μιας και μπήκες και ήδη πέρασαν 6 μήνες, βάλε τα δυνατά σου να τελειώσεις και να ξεμπερδέψεις μια και καλή.

Ποια δυνατά του; Στο πεντάγωνο υπηρετεί :P

 

Το σωστό είναι "ξύστα λίγο ακόμα να τελειώνεις και να ξεμπερδέψεις μια και καλή"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά πραγματικά έχω απορίες...

1) πως μπήκες στην αεροπορία χωρίς καν απολυτήριο λυκείου; πχ βύσμα; αν ναι τότε το βύσμα δεν ξέρει να σου πει για την αναβολή;

2)πως μπήκες στον στρατό γενικά προτού τελειώσεις το λύκειο; εθελοντικά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σου ειπανε και οι αλλοι μ@λακια να φυγεις τωρα, θα ελεγα κι εγω κατσε να τελειωνεις και μετα

πας σχολειο.

 

Παντως αν θες να την κανεις αναβολη χτυπας και μια μερα πριν αποληθεις. Επικαλεσου ψυχολογικη πιεση,

σοβαρα οικογενειακα προβληματα κλπ. Θα την παρεις ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλησπέρα

 

Ψάχνω τρόπο αναβολής από τον στρατό εφόσον έχω ορκιστεί και είμαι ίδη στην μονάδα μου από τον Νοέμβρη εφόσον είμαι στην αεροπορία είμαι 12μηνο έχω κλίσει ιδη 6 μήνες εδώ μέσα δεν αντιλέω ωραία εμπειρία συγκεκριμένα είμαι στο Πεντάγωνο (πολλά αγήματα ) οι περισσότεροι θα μου πείτε ότι μπήκα που μπήκα να το τελιοσω το ρημάδι αλλά υπάρχει σοβαρός λόγος που θέλω να πάρω αναβολή ... Λοιπόν το έχω μετανιώσει πολύ αυτό που έχω κάνει παλιότερα ή βασικά αυτό που δεν έκανα .. δεν έχω απολυτίριο λυκείου ( δεν έχω πάει τρίτη λυκείου έχω τελιώσει την δευτέρα και μετά το παράτισα ... λόγω κακων παρεών ) .... θέλω να μάθω με ποιους τρόπους θα μου δώσουν αναβολή μακροχρόνια ενοωντας 1 χρόνο

Ξέρω οτι μπορω να το παιξω τρελος για Ι5 αλλα δεν θελω απαλαγη ... αναβολη θελω ενος χρονου .. αυτα .. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

Επειδή θα ήσουν γιος μου... Γράψε μου τον λόγο αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά πραγματικά έχω απορίες...

 

1) πως μπήκες στην αεροπορία χωρίς καν απολυτήριο λυκείου; πχ βύσμα; αν ναι τότε το βύσμα δεν ξέρει να σου πει για την αναβολή;

 

2)πως μπήκες στον στρατό γενικά προτού τελειώσεις το λύκειο; εθελοντικά ;

Δεν θυμάμαι να παίζει ρόλο αν έχεις βγάλει Λύκειο για να μπεις αεροπορία.

 

Πάντως ο τύπος είναι καθαρό βύσμα αφού υπηρετεί και στο Πεντάγωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι να παίζει ρόλο αν έχεις βγάλει Λύκειο για να μπεις αεροπορία.

 

Πάντως ο τύπος είναι καθαρό βύσμα αφού υπηρετεί και στο Πεντάγωνο.

Παίζει με την έννοια ότι για να μπεις αεροπορία πας μέσα απο σχετική σχολή και οι υπόλοιποι "5" που μπαίνουν κάθε χρόνο φαντάζομαι θα πρέπει να έχουν βγάλει και ένα λύκειο για να μπορεί το βύσμα να τους σμπρωξει πιο άνετα :P

 

Δηλαδή φαντάσου εκτελεί χρέη "γραμματέα" στο υπουργείο ΕΑ ένας σμηνίτης που δεν έβγαλε λύκειο... πραγματικά μόνο ο τσίπρας θα μπορούσε να είναι το βύσμα για αυτή την περίπτωση :P

 

Επίσης γιατι το λέμε πεντάγωνο; μειώνουμε τον εαυτό μας πεντάγωνο έχει η Αμερική... και ειναι κτίριο με 5 γωνίες σε σχήμα πενταγώνου ... το δικό υπουργείο δεν έχει καμία σχέση με πεντάγωνο ούτε σε σχήμα ούτε γενικά σε χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει λέει σοβαρός λόγος που θέλει να πάρει αναβολή.Όχι για να τελειώσει το λύκειο.Το λύκειο που δεν τελείωσε το αναφέρει ως χαζομάρα λόγω κακών παρεών.Απλά τα είπε όλα μαζί σαν αυτόν πως τον λένε της Καλαμαριάς-εδώ τον έμαθα κι αυτόν-και έχουμε μπερδευτεί η υποθέτουμε.Πάντως ts Αεροπορία-Πεντάγωνο και 12 μήνες θητεία,ήταν λόττο για μας τους ποιο παλιούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο, αεροπορια δεν σε παει 14 μεσα14 εξω? Πρακτικα δηλαδη ταυτοχρονα με τη θητεια μπορεις να κανεις πολλα

πραγματα δεν εισαι αποκλεισμενος.

 

Ξαναλεω οτι αναβολη χτυπας οποτεδηποτε θελεις κατα τη διαρκεια της θητειας σου. Υποψιαζομαι οτι ο πονηρουλης

θελει οταν ξαναπαρουσιαστει να δηλωσει παραμεθωριο να κανει ενα 3μηνο ακομη και να αποληθει. Ας το κανει

νομιμο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο, αεροπορια δεν σε παει 14 μεσα14 εξω? Πρακτικα δηλαδη ταυτοχρονα με τη θητεια μπορεις να κανεις πολλα

πραγματα δεν εισαι αποκλεισμενος.

 

Ξαναλεω οτι αναβολη χτυπας οποτεδηποτε θελεις κατα τη διαρκεια της θητειας σου. Υποψιαζομαι οτι ο πονηρουλης

θελει οταν ξαναπαρουσιαστει να δηλωσει παραμεθωριο να κανει ενα 3μηνο ακομη και να αποληθει. Ας το κανει

νομιμο ειναι.

Οχι δεν υσχιει πια αυτο εμενα συγκεκριμενα με παει 1 μεσα 2 εξω 

Δεν θυμάμαι να παίζει ρόλο αν έχεις βγάλει Λύκειο για να μπεις αεροπορία.

 

Πάντως ο τύπος είναι καθαρό βύσμα αφού υπηρετεί και στο Πεντάγωνο.

Φιλε μου καθολου βυσμα στο συγκεκριμενο λοχο που ειμαι .. κοιτα να δεις το Πενταγωνο εχει την Μοιρα ΓΕΑ οι οποια κανουν 2-3 υπιρεσιες τον μηνα , ταγμα γεσ , γεν παρομιως 2-3 υπιρεσιες αυτοι ειναι βυσματα ( τρελα βυσματα ειναι αυτοι που ειναι πανω στα επιτελια...και ο λοχος μεταφορων .. εγω φιλε μου να σου εξιγισω οτι ειμαι στον Μοικτο Λοχο Φθρουσισης και αποσοδεις τιμων .. δλδ εχουμαι ολες τις σκοπιες του πενταγωνου εχουμαι αγηματα καθε τρεις και λιγο και που δεν παμε να αποδοσουμαι τιμες μιτροπολη ,αγνωστο στρατιωτη τατοι ελευσινα ,μεσολογγι ...κτλ , εκπαιδευση καθημερινη ( εκτος αν εισαι πολυ παλιος ).. εκει που ειμαι ειμαστε ολοι μαζι δλδ και πεζικο και ναυτικο και αεροπορια εξου και ο (μοικτος λοχος) αποσοσεως τιμων ... ειναι μπουρδελο και καθολου βυσματικη θεση .. 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά πραγματικά έχω απορίες...

 

1) πως μπήκες στην αεροπορία χωρίς καν απολυτήριο λυκείου; πχ βύσμα; αν ναι τότε το βύσμα δεν ξέρει να σου πει για την αναβολή;

 

2)πως μπήκες στον στρατό γενικά προτού τελειώσεις το λύκειο; εθελοντικά ;

λοιπον πως μπηκα στρατο.. πηγα Ρουφ και εκοψα την αναβολη πουχα παρει.. το βυσμα μου ειναι Αντισυνταχματαρχης και με βοηθισε για να παω αεροπορια  δεν θα με πειραζε τουπα πενταγωνο γιατι ξερω ειναι ζωαρα ,αλλα εμαθα οτι μεσα στο πενταγωνο υπαρχει και ενας λοχος που ειναι γ@μισι και βρισκομαι σε εκεινον, οχι δεν μπορει να με βοηθισει επιδι εφυγε προσφατα απο τουτην την ζωη :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνω απο την ορθογραφία σου μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσεις απο το γυμνάσιο.

Καλύτερα να ξεμπερδεύεις με τη δύσκολη θητεία σου και μετά έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου. Δεν έχει νόημα να μπείς ξανά στη διαδικασία θητείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οχι δεν υσχιει πια αυτο εμενα συγκεκριμενα με παει 1 μεσα 2 εξω 

Φιλε μου καθολου βυσμα στο συγκεκριμενο λοχο που ειμαι .. κοιτα να δεις το Πενταγωνο εχει την Μοιρα ΓΕΑ οι οποια κανουν 2-3 υπιρεσιες τον μηνα , ταγμα γεσ , γεν παρομιως 2-3 υπιρεσιες αυτοι ειναι βυσματα ( τρελα βυσματα ειναι αυτοι που ειναι πανω στα επιτελια...και ο λοχος μεταφορων .. εγω φιλε μου να σου εξιγισω οτι ειμαι στον Μοικτο Λοχο Φθρουσισης και αποσοδεις τιμων .. δλδ εχουμαι ολες τις σκοπιες του πενταγωνου εχουμαι αγηματα καθε τρεις και λιγο και που δεν παμε να αποδοσουμαι τιμες μιτροπολη ,αγνωστο στρατιωτη τατοι ελευσινα ,μεσολογγι ...κτλ , εκπαιδευση καθημερινη ( εκτος αν εισαι πολυ παλιος ).. εκει που ειμαι ειμαστε ολοι μαζι δλδ και πεζικο και ναυτικο και αεροπορια εξου και ο (μοικτος λοχος) αποσοσεως τιμων ... ειναι μπουρδελο και καθολου βυσματικη θεση .. 

λοιπον πως μπηκα στρατο.. πηγα Ρουφ και εκοψα την αναβολη πουχα παρει.. το βυσμα μου ειναι Αντισυνταχματαρχης και με βοηθισε για να παω αεροπορια , οχι δεν μπορει να με βοηθισει επιδι εφυγε προσφατα απο τουτην την ζωη :(

 

..........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...