Προς το περιεχόμενο

Σε εξέλιξη μεγάλη επίθεση ransomware σε πολλές χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκεί στο νοσοκομείο να κοιτάξουν λίγο ποιοι δούλευαν εκείνη την ημέρα στους υπολογισμούς και να τους στείλουν πακέτο στα σπίτια τους χωρίς αποζημίωση, δεν γίνετε οι άλλοι να πεθαίνουν στις κλίνες και αυτοί να μπαινοβγαίνουν στο Facebook!

 

Εκεί στο νοσοκομείο να κοιτάξουν λίγο ποιοι δούλευαν εκείνη την ημέρα στους υπολογιστές και να τους στείλουν πακέτο στα σπίτια τους χωρίς αποζημίωση, δεν γίνετε οι άλλοι να πεθαίνουν στις κλίνες και αυτοί να μπαινοβγαίνουν στο Facebook!

αδερφέ, βγες απο το ίντερνετ και πέσε για ύπνο

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η τιμή του όσο πάει και μεγαλώνει, και μέχρι στιγμής θεωρείται το πιο σταθερό και αξιόπιστο νόμισμα του κόσμου. Δε νομίζω να κάνει μπαμ, όχι σύντομα τουλάχιστον.

Σταθερό και αξιόπιστο σίγουρα δεν είναι. Δες τι διακυμάνσεις είχε από τότε που βγήκε. Απλά αυτή τη στιγμή έχει υψηλή αξία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζουμε τι συστηματα, με τι λειτουργικο εννοω, εχει πληξει η επιθεση? Windows λογικα.

αραξε συ, κανε και ενα -Syu καλου κακου :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Syu -Tsiu που ειναι ο σφακιανακης να καθαρισει ? :P επεσε το συστημα που λεγανε και στις ουρες στις εφοριες .....

παω να κανω backup τις vintage τσοντες στο NAS μη μου τις απαγαγουν .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μάτσο ξεφτιλισμένα πλάσματα που παίζουν με τις δουλειές του κόσμου για να βγάλουν φράγκα, τι να κάνεις, οι βαριές ασθένειες δεν πάνε εκεί που πρέπει δυστυχώς!

 

Κρατάτε Backup πάντα ώστε αν έρθει η ώρα να πάρουν τα @@ σας

Φαντάζομαι ναι αφού έχει σαν γλώσσα Ελληνικά (αν η φωτο είναι αληθινή φυσικά)

Acronis True Image σε 2 εξωτερικούς και ας έρθει όποιος θέλει ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άργησε λίγο, αλλά χτύπησε άγρια! Αυτά γίνονται όταν δε δίνεις αρκετή σημασία στην ασφάλεια του συστήματος σου και χρησιμοποιείς Faildows...

Ενώ εσύ δίνεις καλύτερη σημασία στην ασφάλεια κάνοντας login σε ενα forum με clear text password. Connection to www.insomnia.gr is not secure.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υποθέσουμε πως υπάρχουν κυβερνοεπιθέσεις που έχουν ως αφετηρία τα exploits του λειτουργικού,

και η μόνη ελπίδα είναι κανένα update patch

 

όλοι αυτοί ανάθεμα που απενεργοποιούν τα updates επ' άπειρον

που γκρινιάζουν επειδή δε μπορούν να αναβάλλουν πάνω από ένα μήνα (!) updates,

και κομπάζουν εξυπνακίστικα για το πόσο κάνουν καλά

 

...πού είναι; :D

Έλα με φώναξες? :D εγω τα έχω κλειστά (και ούτε πρόκειται να τα ανοίξω φυσικά) και είμαι να φανταστείς σε Windows 10 Home, Έκδοση 1511 αλλά έχω καλυμμένο το ___ο μου φίλτατε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζουμε τι συστηματα, με τι λειτουργικο εννοω, εχει πληξει η επιθεση? Windows λογικα.

Μου αρέσει που εχεις και απορίες, εννοείται !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...