Προς το περιεχόμενο

Κίνημα επίπεδης γης (flat earth)


hellojim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πριν λίγες μέρες σκεφτόμουν να ανοίξω παρόμοιο θέμα, αλλά γενικά για τους παραλογισμούς. Αφορμή στάθηκε το εξής περιστατικό. Κουβεντιάζω με γνωστή μου, μέλος ΔΕΠ σε βαρβάτη σχολή ελληνικού πανεπιστημίου. Για να μην τα πολυλογώ, μου είπε τα εξής:

 

"Η βασίλισσα Ελισάβετ (του Ηνωμένου Βασιλείου) δεν πεθαίνει γιατί είναι αρχηγός των Ιλουμινάτι στη γη. Οι Ιλουμινάτι είναι μια οργάνωση, στην οποία πολλοί μπαίνουν θέλωντας να κερδίσουν εξουσία, αλλά στην πραγματικότητα πέφτουν θύματα εκμετάλλευσης. Πρόσφατο παράδειγμα η Γουίτνεϊ Χιούστον, η οποία και καλά "πέθανε". Στην πραγματικότητα, την θυσίασαν στον Σατανά, ώστε να επιμηκυνθεί η ζωή της βασίλισσας Ελισάβετ, η οποία έχει πουλήσει την ψυχή της στον διάβολο."

 

Μιλάμε έμεινα άγαλμα. Ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαίνει με τους ανθρώπους!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Newton βρηκε της εξισωσεις που περιγραφουν τις κινησεις των πλανητων τo 1600. Το ωραιο με την φυσικη και τους Νομους της φυσικης, ειναι οτι τα εξηγουν ολα ωραια και ομορφα. Για ποιο λογο οι πλανητες δεν "πεφτουν", για ποιο λογο κινουνται κτλ κτλ

 

Οταν βρεις καινουριους νομους φυσικης που τα ερμηνευουν αυτα τα ξαναλεμε. 

 

Ο Ισαακ Νιουτον ήταν εβραιομασωνος φίλε μου και ως γνωστόν αυτοι γράφουνε την ιστορία... Ολοι μεσα στο κόλπο ήταν όπως και ο Αινστάιν... Οι ΤΈΣΛΑ  που ήταν πραγματικη ιδιοφυια έλεγε οτι η γη λειτουργει σαν ενα ηλεκτρομαγνητικο πηνιο με θετικο στοιχειο τον ηλιο και αρνητικο στοιχειο το φεγγάρι...  Αλλο ενα καλό βιντεο ειναι το παρακάτω, όχι τοσο πλήρες σαν πληροφορία όπως το παραπάνω αλλα με κάποιους καλούς συλλογισμους για να ξεκολησει τους αρχάριους...

 

 https://www.youtube.com/results?search_query=under+the+dome+documentary

 

Οποιος πειστει να μπει στην ομαδα ΕΠΙΠΕΔΗ ΓΗ και να ανταλάξει αποψεις και με άλους για το θέμα... Καλή συνέχεια και καλή έρευνα.

 

Once you go flat you never go back...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την βαρυτητα τι κανετε; Πως την εξηγειτε;

 

2) αντε να πω εγω οτι η Νασα ειναι ολο conspiracy τι εχεις να πεις για τον Γαλιλαιο; Τον Βεσπουτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όταν βασίζεις όλη τη θεωρία σου πάνω στο ότι διάσημοι επιστήμονες ήταν μασώνοι/εβραίοι/illuminati κτλ πως περιμένετε να σας πάρουν στα σοβαρά;

Αυτό δεν είναι λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα τα άλλα ... ας πούμε ότι δεχόμαστε ότι η γη είναι επίπεδη η... Για λόγο λενε αυτοί ότι θέλουν να πείσουν τον κόσμο "οι κακοι" για το ότι είναι σφαιρική? Τι έχουν να κερδίσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειδα τα κανα λεπτο και μετα το εκλεισα οταν ειδα την αηδια οτι και καλα εφοσον κινειται το ηλιακο συστημα και ο γαλαξιας πως δεν αλλαζουν οι αστερισμοι...

 

Ναι ηταν εβραιος και ο Πυθαγορας εβραιος και μασονιστες. Ειναι πιο λογικο το να τελειωνει ο κοσμος μετα τα παγοβουνα..

Απο κατω τι εχει? Μπιφτεκι?

 

Επισης γιατι η γη δεν "πεφτει"?

 

Επισης αν ο ηλιος ειναι σαν λαμπα (και μονο που το λεω ανατριχιαζω), τοτε πως γινεται ρε κακομοιρη περα απο την δεσμη που ριχνει ας την πουμε Ελλειπτικη, γυρω γυρω να ειναι κατραμι (δλδ νυχτα)? Οταν πας σε εναν χωρο με απολυτο σκοταδι και ανοιξεις μια κυκλικη λαμπα που ριχνει φως σε ενα σημειο στο πατωμα, μονο στο σημειο στο πατωμα εχει φως? Πιο περα ειναι το απολυτο τιποτα?

 

Θελω να μου δειξεις μια φωτογραφια απο το διαστημα που να φαινεται ολο το επιπεδο της γης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος παρατηρήσει την παρακάτω φωτο της ΝΑΣΑ και πιστευει οτι ειναι αληθινή όπως και οτι πατήσαμε το φεγγάρι πριν 60 χρονια, ας μην το ψαξει παραπάνω...

post-347103-0-11428400-1494880760_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος παρατηρήσει την παρακάτω φωτο της ΝΑΣΑ και πιστευει οτι ειναι αληθινή όπως και οτι πατήσαμε το φεγγάρι πριν 60 χρονια, ας μην το ψαξει παραπάνω...

 

fake

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειδα τα κανα λεπτο και μετα το εκλεισα οταν ειδα την αηδια οτι και καλα εφοσον κινειται το ηλιακο συστημα και ο γαλαξιας πως δεν αλλαζουν οι αστερισμοι...

 

Ναι ηταν εβραιος και ο Πυθαγορας εβραιος και μασονιστες. Ειναι πιο λογικο το να τελειωνει ο κοσμος μετα τα παγοβουνα..

Απο κατω τι εχει? Μπιφτεκι?

 

Επισης γιατι η γη δεν "πεφτει"?

 

Επισης αν ο ηλιος ειναι σαν λαμπα (και μονο που το λεω ανατριχιαζω), τοτε πως γινεται ρε κακομοιρη περα απο την δεσμη που ριχνει ας την πουμε Ελλειπτικη, γυρω γυρω να ειναι κατραμι (δλδ νυχτα)? Οταν πας σε εναν χωρο με απολυτο σκοταδι και ανοιξεις μια κυκλικη λαμπα που ριχνει φως σε ενα σημειο στο πατωμα, μονο στο σημειο στο πατωμα εχει φως? Πιο περα ειναι το απολυτο τιποτα?

 

Θελω να μου δειξεις μια φωτογραφια απο το διαστημα που να φαινεται ολο το επιπεδο της γης!

 

Οσοι πειστηκαμε για την επίπεδη γη δεν είδαμε ενα βιντεακι και πειστήκαμε αλλα κάναμε ερευνα για μηνες... Αν απο ενα 6ωρο βιντεο ειδες 1 λεπτο το εκλεισες και περιμενεις να σου λυθουν ολες σου οι απορίες ρωτόντας και ΒΡΙΖΩΝΤΑΣ  κάποιον να σου απαντησει και να σε κάνεις να καταλάβεις πράγματα τα οποια δεν δίνεις ουτε ένα δυωρο να ερευνησεις τότε δεν μάλλον δεν σε πολυνοιάζει τι πιστευουμε και άλλοι ειναι οι λόγοι που ασχολείσαι... Σιγα μην κάτσω να ασχολειθω με έναν που λεει κάποιον που δεν ξέρει κακομοίρη....

 

Οι απαντησεις σας αντικατοπτρίζουν την ποιοτητα της παιδειας που τοσο καμαρώνετε... Καληνυχτα, 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η γεωγραφία σου πάσχει αν μπορείς να δεις την Νέα Υόρκη, το Τόκυο και το Λονδίνο σε αυτήν την φωτογραφία

Ναι με κάτι μήνες καταρρίπτεις έρευνες αιώνων u.u

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι πειστηκαμε για την επίπεδη γη δεν είδαμε ενα βιντεακι και πειστήκαμε αλλα κάναμε ερευνα για μηνες... Αν απο ενα 6ωρο βιντεο ειδες 1 λεπτο το εκλεισες και περιμενεις να σου λυθουν ολες σου οι απορίες ρωτόντας και ΒΡΙΖΩΝΤΑΣ  κάποιον να σου απαντησει και να σε κάνεις να καταλάβεις πράγματα τα οποια δεν δίνεις ουτε ένα δυωρο να ερευνησεις τότε δεν μάλλον δεν σε πολυνοιάζει τι πιστευουμε και άλλοι ειναι οι λόγοι που ασχολείσαι... Σιγα μην κάτσω να ασχολειθω με έναν που λεει κάποιον που δεν ξέρει κακομοίρη....

 

Οι απαντησεις σας αντικατοπτρίζουν την ποιοτητα της παιδειας που τοσο καμαρώνετε... Καληνυχτα, 

 

Η παιδεια μου υπαγεται στο επιπεδο του Master of Engineering, εσενα?!

 

Μπορεις να μου εξηγησεις πως γινεται η γη να ειναι επιπεδη οταν η βαρυτητα θα την ειχε κανει κομματια, μεχρι να ξανασχηματιστει σε σχημα μπαλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα που ρωτάτε απαντουνται στα 2 βιντεο που εστειλα τα οποια ειναι 8 ώρες συνολο... Καλή αρχη και να ειστε ευγενικοι όταν ρωτάτε ανθρώπους που δεν ξέρετε... 


Η παιδεια μου ειπαγεται στο επιπεδο του Master of Engineering, εσενα?!

την εχεις πιο μεγαλη μπράβο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερετε τι σας γινετε,εγω μια φορα στην ανταρκτικη εκει που περπατουσα αμεριμνος βλεπω μια ταμπελα που εγραφε αδιεξοδο.δεν κωλωσα ομως κ την περασα κ ξαφνικα βρεθηκα να κρεμομαι στο κενο

 

αληθινη ιστορια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...