Προς το περιεχόμενο

Αγενεις Αγοραστες - Πωλητες ;


Salvation81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε πωλητή ειδών περιποίησης αυτοκινήτου,ζητάω clay bar,πλαστελίνη.ρωταει τι είναι αυτά.τι του λες;;;πουλάω ιντερκουλερ οχήματος,με ρωτάει ο άλλος ποσά άλογα δίνει.του λέω το κουλερ δεν δίνει αλογα.μα μου κλπ,δεν γνωρίζεις,μου λέει ο ασχετος....τι του λες του λακαμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γενικά, έχω χοντρικά 110 αξιολογήσεις, κάτι που πρακτικά σημαίνει ότι έχω πάνω από 300-400 μηνύματα επαφές.

Μέχρι πρόσφατα, εκτός από 2 τσογλάνια που με εστησαν σε ραντεβού, και εναν που δεν παρελαβε αντικαταβολη, είχα να λέω, ότι εχω εξαιρετικό επίπεδο αγοραστών (ή πωλητών), χωρίς ειρωνείες, χωρίς τρελλά παζάρια (εκτός ελαχίστων εξαιρέσων).

Τελευταία, λες και κάποιος με σπαμάρει, εμφανίστηκαν τύποι που προτεινουν, μείωση τιμής 30%, και αν δεν την κανεις, σε βρίζουν, τύποι που προτείνουν ανταλλαγές με κλεμμένα ρολόγια, με ρεπλικες ρολόγια, επιθετικοί...

Μπορεί να έχω ξαφνικά και 10 τετοιες περιπτώσεις. Ως επι το πλείστον, τύποι χωρίς αξιολογήσεις.

Ειδικά ένας, θεούλης, ζητούσε εκπτωση στο ipad, και επειδή του εδωσα τη μιση εκπτωση απο οση ζητούσε, αρχισε να με βριζει, κλπ.

Του εξηγησα ηρεμα, ότι δε με ενδιαφέρει να συνδιαλλαγώ μαζί του, και εσβησα το μήνυμα. 
Μου ξαναεστειλε, παλι ζητώντας την ίδια τιμή, αρνηθηκα, εσβησα.

Ξανα, 3η φορά.

Την 4η φορά, του εξηγησα, ότι η τιμή θα πεσει για όλους, εκτός από αυτόν. Για αυτόν η τιμή ειναι αυτή, και μόνο με κατάθεση.
Μετά το πούλησα, οπότε σταματησε να μου τα πρηζει!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί έχουν 5-6 προφίλ που σε παζαρευουν με το καθένα ξεχωριστά... Μου έχει τύχει μερικές φορές μιας και έχω κάνει αρκετές αγοραπωλησίες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά, έχω χοντρικά 110 αξιολογήσεις, κάτι που πρακτικά σημαίνει ότι έχω πάνω από 300-400 μηνύματα επαφές.

Μέχρι πρόσφατα, εκτός από 2 τσογλάνια που με εστησαν σε ραντεβού, και εναν που δεν παρελαβε αντικαταβολη, είχα να λέω, ότι εχω εξαιρετικό επίπεδο αγοραστών (ή πωλητών), χωρίς ειρωνείες, χωρίς τρελλά παζάρια (εκτός ελαχίστων εξαιρέσων).

Τελευταία, λες και κάποιος με σπαμάρει, εμφανίστηκαν τύποι που προτεινουν, μείωση τιμής 30%, και αν δεν την κανεις, σε βρίζουν, τύποι που προτείνουν ανταλλαγές με κλεμμένα ρολόγια, με ρεπλικες ρολόγια, επιθετικοί...

Μπορεί να έχω ξαφνικά και 10 τετοιες περιπτώσεις. Ως επι το πλείστον, τύποι χωρίς αξιολογήσεις.

Ειδικά ένας, θεούλης, ζητούσε εκπτωση στο ipad, και επειδή του εδωσα τη μιση εκπτωση απο οση ζητούσε, αρχισε να με βριζει, κλπ.

Του εξηγησα ηρεμα, ότι δε με ενδιαφέρει να συνδιαλλαγώ μαζί του, και εσβησα το μήνυμα. 

Μου ξαναεστειλε, παλι ζητώντας την ίδια τιμή, αρνηθηκα, εσβησα.

Ξανα, 3η φορά.

Την 4η φορά, του εξηγησα, ότι η τιμή θα πεσει για όλους, εκτός από αυτόν. Για αυτόν η τιμή ειναι αυτή, και μόνο με κατάθεση.

Μετά το πούλησα, οπότε σταματησε να μου τα πρηζει!

 

Εμενα καποιος ηθελε να του δωσω κατι που κοστιζει 500ε στα μαγαζια και ζητημα να το εχω δουλεμενο 5-6 ωρες και να μου δωσει κατι που κοστιζει 300ε και χρησιμοποιημενο ενα 7μηνο.......Εχει ξεφυγει ο κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος κρινει οτι εγινα χειροτερος?αυτος που του πουλησαν παιδικη πλαστελινη για clay bar?;η αυτος που πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες?ή αυτος που ειναι εξω απο τον χορο και λεει πολλα τραγουδια?η γνωμη-κριση και των τριων,ειναι για τους ομοιους τους.περασα απο αυτο το σταδιο,οταν ημανε πιτσιρικι..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί έχουν 5-6 προφίλ που σε παζαρευουν με το καθένα ξεχωριστά... Μου έχει τύχει μερικές φορές μιας και έχω κάνει αρκετές αγοραπωλησίες

 

καντε αναφορα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

reply or thought incoming:

 

"δεν θα γίνουμε και ρουφιάνοι"

 

:P

Μοναδικός λόγος αυτός. Μιας και μου το είχαν κάνει παλιά που είχα μόνο προς πώληση 3 ακαουντ με πολλές αξιολογήσεις όλα, και όχι να τρολαρω σε μνήματα και υποφορουμ, δεν θέλω να το κάνω σε άλλον όσο αγενής και να είναι. Όπως πχ περισυ το καλοκαίρι ήταν ένας αγενεστατος και υβριστικος πωλητής με 100+ αξιολογήσεις και είχε και δεύτερο με ολόιδιες φωτό και λόγια,μέρος κλπ με 50+ αξιολογήσεις. Συγκρατηθηκα και δεν τον "κάρφωσα"

 

Γι'αυτό ένα και καλό :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοναδικός λόγος αυτός. Μιας και μου το είχαν κάνει παλιά που είχα μόνο προς πώληση 3 ακαουντ με πολλές αξιολογήσεις όλα, και όχι να τρολαρω σε μνήματα και υποφορουμ, δεν θέλω να το κάνω σε άλλον όσο αγενής και να είναι. Όπως πχ περισυ το καλοκαίρι ήταν ένας αγενεστατος και υβριστικος πωλητής με 100+ αξιολογήσεις και είχε και δεύτερο με ολόιδιες φωτό και λόγια,μέρος κλπ με 50+ αξιολογήσεις. Συγκρατηθηκα και δεν τον "κάρφωσα"

 

Γι'αυτό ένα και καλό :-)

 

Οκ εγω μπερδευτηκα λιγο, πουλας accounts που εχεις εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παζάρια εγώ βρήκα λύση όποιος θέλει παζάρι θα έρθει κάτω απο το σπίτι μου αν αρέσει.

Απο περίεργες καταστάσεις ένας ήθελε ανταλλαγή με 0 αξιολογησεις να ρου στείλω εγώ πρώτα να δει οτι είναι οκ η συσκευη και την επομένη να το έστελνε αυτός φυσικά ακόμα περιμένει.

Όπως και με έναν τρελο μα$#ακα όπου μου έστειλε χαλασμένη συσκευη χιλιογρατζουνισμενη και μετά έκανε τον κοκοβιό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πολυ παλια μια φορα που εστειλα νομιμο software σε καποιον εκτος Αθηνων και δεν μου εστειλε τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχουν τύχει ανώμαλοι όμως, να πουλάω παπούτσια και να ρωτάνε αμα πουλάω και φορεμένα εσώρουχα κλπ.

 

Πες τους οτι πουλάς του κουτιού αλλά αμα θέλουν να είναι φορεμένα θα πληρώσουν παραπάνω.

 

Η μυρωδιά και η σκατίλα πληρώνονται, δεν είναι τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...