Προς το περιεχόμενο

Αγενεις Αγοραστες - Πωλητες ;


Salvation81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηθελα εδω και καιρο να ανοιξω αυτο το θεμα για να δω ποσοι εχετε αντιμετωπισει ειτε αγενεις αγοραστες ειτε πωλητες εδω μεσα.

 

Εχω πεσει σε αρκετους αγοραστες πχ που οχι μονο δεν ψαχνουν πραγματικα να δουν ποσο κοστιζει κατι πριν σου στειλουν μηνυμα και στην "πουν" (τελευταιο κρουσμα ενα πληκτρολογιο που ενω κοστιζε 133ε τελικη σωνει και καλα ο αγοραστης ηθελε να περασει οτι κοστιζε 105ε - μεχρι που με τις 3 φορες καταλαβε το λαθος του και εσβυσε το μηνυμα που μου ειχε στειλει) αλλα θελουν και τιμες οπως τις θελουν επειδη "ετσι" (ο ιδιος αγοραστης εφτασε σε σημειο να πει μαλακες οσους εχουν ανα καιρους αγορασει απο μενα κατι).

 

Φυσικα για ευνοητους λογους δεν λεμε ονοματα αλλα θα ηθελα να μου παραθεσετε τι εχετε συναντησει απλα απο περιεργεια (και για να σιγουρεψω πως δεν ειμαι εγω ο παραλογος).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποτέ κανένα πρόβλημα και έχω κάνει μέχρι τώρα 5 δοσοληψίες.

αλλά αυτό δεν έχει να κάνει. 

Όπως η ευρύτερη κοινωνία που ζούμε έτσι και το insomnia όπως και κάθε άλλο site-forum έχει από όλες τις κατηγορίες ανθρώπων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ κανένα πρόβλημα και έχω κάνει μέχρι τώρα 5 δοσοληψίες.

αλλά αυτό δεν έχει να κάνει. 

Όπως η ευρύτερη κοινωνία που ζούμε έτσι και το insomnia όπως και κάθε άλλο site-forum έχει από όλες τις κατηγορίες ανθρώπων.

 

Εννοειται αλλα αν ειμαι ο μονος που εχει αντιμετωπισει τετοιους ανθρωπους θα ειναι παραξενο αυτο ειναι ολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται αλλα αν ειμαι ο μονος που εχει αντιμετωπισει τετοιους ανθρωπους θα ειναι παραξενο αυτο ειναι ολο.

χαχαχαχα

ε...φαντάζομαι δεν θα είσαι ο μόνος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπονα στον υπευθυνο .Αν τυχει παλι ,μην ψωνισεις.

 

Δεν ψωνιζω εγω, αλλοι θελουν να ψωνισουν απο εμενα και γινονται αγενεις. Ο αλλος πχ ηθελε εκπτωση κοντα 70% απο την αρχικη τιμη και τσατιστηκε που του ειπα οχι. Ενας αλλος θεωρησε πως πρεπει να αρχισει τις βρισιες επειδη απλα δεν του αρεσε το οτι δεν δεχομαι ανταλλαγες. Και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχουν πάρει διάφοροι που την έχουν δει ειδήμονες της διαπραγμάτευσης και λένε κάτι του στιλ: "αυτό που πουλάς 500 το παίρνω σήμερα με 300 κι άμα θες γιατί τόσο αξίζει". Δεν μου έχει τύχει να νευριάσουν, απλά είναι κάπως ειρωνικοί όταν δεν δέχομαι λες και θα μου έκαναν χάρη να το πάρουν.

Μου έχουν τύχει ανώμαλοι όμως, να πουλάω παπούτσια και να ρωτάνε αμα πουλάω και φορεμένα εσώρουχα κλπ.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιο απλο απο το να τους αγνοησεις;

Και φυσικα μη δοκιμασεις ποτε στη ζωη σου να ασκησεις επαγγελμα που εχει να κανει με πελατες/πωλησεις, αν ολα αυτα που διηγεισαι σου φαινονται οντως αξια σχολιασμου αντι απλως να τα αγνοεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως εδω μεσα ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας,μονο που ειναι ακομα χειροτερη γτ πισω απο την οθονη ειναι πιο <<μαγκες>>.

Ατομα με πολλες συναλλαγες θα σας πουν πολλες ιστοριες.

Χωρις παρεξηγηση,αλλα ατομα με 5 και 10 συναλλαγες δε μπορουν να εχουν σφαιρικη αποψη.

Εγω προσπαθω να υποχωρω σε μυστηριους,οσο εριστικοι και ειρωνικοι και να ειναι,γτ υπαρχουν πολλοι που βαζουν κατι κοκκινες ενω δεν εχει γινει καμια συναλλαγη,και μπορει να με βρει κανενα εγκεφαλικο απο τα νευρα,και ας σβηστει μετα η αξιολογηση.

δυστυχως με εχουν μεχρι απειλησει και  καποιοι που μου πουλησαν  κλειδωμενη συσκευη.

καλως η κακως δε μπορω να βαζω κοκκινες σε καθε κακη συναλλαγη,γτ ετσι θα βρωμισει και το δικο μου προφιλ απο τον καθε καθυστερημενο.

καλυτερο παραδειγμα η μια αρνητικη που εχω,απο αγορα που εκανα και δεν εβγαλα ακρη με τον πωλητη,οποτε και μετα απο 2-3 μηνες που τον παρακαλουσα να διορθωσει την κατασταση και μου ελεγε ψεμματα εριξα την κοκκινη και φυσικα εισεπραξα και εγω μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχουν πάρει διάφοροι που την έχουν δει ειδήμονες της διαπραγμάτευσης και λένε κάτι του στιλ: "αυτό που πουλάς 500 το παίρνω σήμερα με 300 κι άμα θες γιατί τόσο αξίζει". Δεν μου έχει τύχει να νευριάσουν, απλά είναι κάπως ειρωνικοί όταν δεν δέχομαι λες και θα μου έκαναν χάρη να το πάρουν.

Μου έχουν τύχει ανώμαλοι όμως, να πουλάω παπούτσια και να ρωτάνε αμα πουλάω και φορεμένα εσώρουχα κλπ.

Οτιδήοποτε κι αν απαντησες, η σωστή απάντηση ειναι «πόσα δίνεις;»

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χω πει αλλα τσατιστικα οταν εβαλα για πουλημα ενα καινουριο κινητο σφραγισμενο ,χωρις να χει ανοιχτει,και ολοι μου καναν τρελα παζαρια.οταν ελεγα οχι παζαρια.και παντα να λενε για το σκρουτζ τοτε ρε μαγκα ηθελα να του πω παρτο απο κει.τι μου πριζεις τα δικα μου α$#$3

πλεον δεν ασχολουμαι,αν ποτε μου ξαναβαλω αγγελια για κατι εδω <χλωμο> απλα δεν θα απανταω οταν δηλ λεω τιμη τελικη.και αν του αρεσει του αλλου.

Ολα γινονται πισω απο ενα πληκτρολογιο στα κρυφα δηλ και ο καθενας μπορει να γραψει οτι θελει.Απλα δεν ασχολεισαι.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιο απλο απο το να τους αγνοησεις;

Και φυσικα μη δοκιμασεις ποτε στη ζωη σου να ασκησεις επαγγελμα που εχει να κανει με πελατες/πωλησεις, αν ολα αυτα που διηγεισαι σου φαινονται οντως αξια σχολιασμου αντι απλως να τα αγνοεις.

 

Φιλε αγνοεις καποιον που θα δεις οτι εξαρχης ειναι μακακας, οταν καποιος ομως στο παει λαου λαου και σιγα σιγα κανει πως δεν καταλαβαινει απο Ελληνικα (πολλοι πχ εδω μεσα συγκρινουν τιμες απο το Αμαζον Αμερικης με τις τιμες που δινει καποιος κατι χωρις να βαζουν μεσα μεταφορικα και τελωνειο, ειναι να τρελενεσαι) τοτε δεν γινεται να μην σου καθεται καπως, ειδικα αν γινεται συχνα.

 

Οπως και να εχει ανοιξα αυτο το θεμα γιατι ο τελευταιος ειχε το θρασσος να πει πως βρισκουμε μαλακες εδω μεσα και τους τα δινουμε σε αυτες τις τιμες, τραγικα δλδ πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ο αλλος μου θύμωσε επειδή τόλμησα να του πω ότι επειδή μου εστειλε 3ος για μια αγγελία,υπάρχουν αλλοι 2 πριν απο αυτόν,και αν τυχον δεν ξεκαθαρίσει η κατασταση αμεσα με τους 2 πρωτους,θα τον ενημερώσω.
Αρχισε να μου λεει οτι δεν αναγνωρίζει προτεραιότητες(lel) και οτι πλέον δεν ενδιαφέρεται.
Παντως,σε ολες τις συναλλαγες που έχω κάνει τελικά και απο εδω μέσα,αλλα και τόσα χρόνια απο αλλα site,ολοι ήταν ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ ευγενικοι και συννενοήσιμοι,διχως ουτε μία εξαίρεση.
Προφανώς ημουν ιδιαίτερα τυχερός.

Παντως,οι αγενείς ειναι συνηθως αυτοι που θέλουν να σκοτώσουν κάτι και δεν τους κάνεις το χατήρι.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...