Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω διαβάσει καθόλου τα βιβλία και έχω παίξει μόνο το witcher 2 & 3. Από μία φορά το καθένα. Δεν είμαι δηλαδή κανένας hardcore fan. Τι αηδία είναι αυτήν ρε παιδιά μέχρι το 5ο επεισόδιο που είδα? Στην 1η και 2η σεζόν κρατούσαν ένα ελάχιστο στάνταρ...εδώ τίποτα. Δεν ξέρω για εσάς αλλά ένοιωσα λες και έβλεπα μεξικάνικη σαπουνόπερα. Καλά για τη σχέση Jaskier-Radovid δεν θα σχολιάσω καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή δεν μου καίγεται καρφί για την σειρά και δεν κάθομαι να ψάχνω στο δίκτυο, γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί η πλειοψηφία των χαρακτήρων έχουν Βρετανική καταγωγή; έτσι για να μου φύγει η απορία 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Επειδή δεν μου καίγεται καρφί για την σειρά και δεν κάθομαι να ψάχνω στο δίκτυο, γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί η πλειοψηφία των χαρακτήρων έχουν Βρετανική καταγωγή; έτσι για να μου φύγει η απορία 😊

Από όσο ξέρω αυτό γίνετε για να δώσει κάποιου είδους ρεαλισμού, καθώς ο μεσαίωνας, ιππότες, κτλ είναι συνδεμένος με ευρώπη και από το να έχουν γερμανικές, γαλλικές προφορές προτιμάν τις αγγλικές που ακούγονται και πιο "ευγενείς" και πιο "peasant" και γενικότερα η αγγλία φημίζεται για εκείνη την εποχή στην μάζα, λόγο ταινιών και σειρών. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakinen είπε

@{TDi}Dj2k..infc

Το ότι μοιάζουν με σαλιγκάρια που έχουν κάνει ρεκτιφιέ δεν τους νοιάζει, ο ρεαλισμός στην προφορά τους μάρανε 😎

Καλά μιλάω γενικά έτσι? Όχι μονο για αυτή την σειρά. Προφανώς ακούγονται έτσι γιατί δεν είναι άγγλοι?! Στο GOT έκαναν πολύ καλή δουλειά με τις προφορές imho, αλλα φυσικά εκεί οι μισοί ήταν όντως άγγλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καλά μιλάω γενικά έτσι? Όχι μονο για αυτή την σειρά. Προφανώς ακούγονται έτσι γιατί δεν είναι άγγλοι?! Στο GOT έκαναν πολύ καλή δουλειά με τις προφορές imho, αλλα φυσικά εκεί οι μισοί ήταν όντως άγγλοι.

Μα και στο Witcher η πλειοψηφία νομίζω είναι made in UK. Αν θέλανε ρεαλισμό θα πήγαιναν σε Σλάβους απλά δεν έχουν πέραση. Οπότε η επόμενη επιλογή ήταν οι Άγγλοι για λόγους τι; Μεσαίωνα και Ευρώπης; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/6/2023 στις 5:08 ΜΜ, noFEARgr είπε

Την έκανε πριν αναγκαστεί να βρεθεί στο κρεβάτι με την Φριντζιλα στην Toussaint😅

Να δειχνεις οτι με την μαγεία μπορείς να αλλάξεις την εμφανιση σου και να διαλέγεις να είσαι έτσι.  

Edit : Ρε φίλε scary movie να ήταν,  λιγότερο παρωδία θα έδειχνε,  κάθε σεζόν λέω , φτάσαμε στον πάτο και ο πάτος παει και πιο κάτω ακόμα 

 

RDT_20230630_1725555179212559856256315.jpg

Ωραιο το συγκροτημα, δεν λεω. Τι μουσικη παιζουν οι κυριοι? 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, liakinen είπε

Μα και στο Witcher η πλειοψηφία νομίζω είναι made in UK. Αν θέλανε ρεαλισμό θα πήγαιναν σε Σλάβους απλά δεν έχουν πέραση. Οπότε η επόμενη επιλογή ήταν οι Άγγλοι για λόγους τι; Μεσαίωνα και Ευρώπης;

ciri-the-witcher.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...