Προς το περιεχόμενο

Οι χρήστες iOS 11 δεν θα χρειάζεται να θυμούνται το password του WiFi τους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Σας έχει τύχει να σας επισκεφτεί στο σπίτι σας κάποιος φίλος, και την πρώτη μισή ώρα από χρόνο σας να την ξοδέψετε προσπαθώντας να μαντέψετε ή να βρείτε το password για το WiFi;"

Σοβαρά τώρα; Σοβαρά;

Λογικά αναφερεται στους αμπαλους, που δεν εχουν βαλει κωδικο της προτιμησης τους, γιατι δεν ξερουν και ειναι ο εργοστασιακος του router στυλ: Α75DDG278BAC3 Κτλπ.

Που και παλι τον γραφεις σε χαρτακι ή τον εχεις φωτογραφια στο κινητο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε MIUI δηλαδή που λέει password share μάλλον έχει iOS ;)

Εντάξει καλοδεχουμενο δεν λέω αλλά μην το κάνουμε και πρώτο θέμα, πόσο μάλλον να το παρουσιάζουμε σαν πρωτοποριακή ιδέα/λύση!!!

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο everythingapplepro που δοκιμασε ολα τα μοντελα που θα τα παρουν,σε συγκριση με 10.3.2 ειναι πιο αργα : (

Το iOS 11 είναι ακόμα σε στάδιο Developer Beta 1 τι σύγκριση θέλει να κάνει με ένα λειτουργικό που είναι ακόμα σε Developer στάδιο;

 

Στο θέμα μας τώρα, το παραπάνω Feature είναι χρήσιμο δεν λέω, αλλά κυρίως για αυτούς που δεν γνωρίζουν που πάνε τα 4 και χρησιμοποιούν ακόμα τον Default κωδικό του Router. Διαφορετικά άμα έχεις δικό σου κωδικό τον βάζεις στο κινητό του φίλου και είναι μισό λεπτό δουλειά. Αλλά όπως είπαμε κάθε καινούργιο Feature είναι δεκτό. Επίσης δεν είναι και κάποιο Innovation που δεν υπήρχε με παρόμοια λύση στο παρελθόν απλά το απλοποίησαν ανάμεσα σε Apple συσκευές.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σας έχει τύχει να σας επισκεφτεί στο σπίτι σας κάποιος φίλος, και την πρώτη μισή ώρα από χρόνο σας να την ξοδέψετε προσπαθώντας να μαντέψετε ή να βρείτε το password για το WiFi;"


 


πολλές φορές άλλωστε πάμε ο ένας στο σπίτι του άλλου για το ίντερνετς και μετά που θα φύγουν μιλάμε στο τηλέφωνο μεταξύ μας για να πούμε τα νέα μας!!! :P


  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ξέρω τι λέτε οι υπόλοιποι, σε εμένα έχει τύχει πολλές φορές να πάω σε σπίτι και μόλις ζητάω τον κωδικό για να μπω στο Wi-Fi να αρχίζουν τα "ναι, κάπου εδώ τον έχω γραμμένο, σε ένα χαρτάκι, αλλά δεν το βρίσκω και τον έχει αλλάξει ο αδερφός μου, μισό λεπτό να τον πάρω τηλέφωνο, α, δε θυμάται τι έβαλε" κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια λειτουργία.

Το έκανα πριν 2 χρόνια με το Lenovo Κ3 Note που ειχα.

Επελεγες σε ποιο κινητο ηθελες να κανεις share τον κωδικο του wifi.

Η apple οπως παντα το εξελιξε με pop up !!!!

Με βάση το άρθρο και μόνο δεν είναι το ίδιο μιας και η διαφορά είναι η παρακάτω.

 

 

 

 αφού θα ειδοποιεί τους χρήστες iOS 11 για το πότε κάποιος από τους καλεσμένους τους θέλει να χρησιμοποιήσει το ασύρματο δίκτυο.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικη δυνατοτητα και αναμενομενο χαρακτηριστικο του ios 11, θα γλιτωσουμε χρονο και βαρετες,αβολες διαδικασιες .

Σου παίρνει και σένα μισή ώρα να βρεις το password ε;

"Σας έχει τύχει να σας επισκεφτεί στο σπίτι σας κάποιος φίλος, και την πρώτη μισή ώρα από χρόνο σας να την ξοδέψετε προσπαθώντας να μαντέψετε ή να βρείτε το password για το WiFi;"

Σοβαρά τώρα; Σοβαρά;

Σας έχει τύχει να σας επισκεφθεί σπίτι σας κάποιος φίλος, και την πρώτη μισή ώρα από το χρόνο σας να την ξοδέψετε προσπαθώντας να μαντέψετε ή να θυμηθείτε το όνομά του;

 

Voltmod for president!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε οι υπόλοιποι, σε εμένα έχει τύχει πολλές φορές να πάω σε σπίτι και μόλις ζητάω τον κωδικό για να μπω στο Wi-Fi να αρχίζουν τα "ναι, κάπου εδώ τον έχω γραμμένο, σε ένα χαρτάκι, αλλά δεν το βρίσκω και τον έχει αλλάξει ο αδερφός μου, μισό λεπτό να τον πάρω τηλέφωνο, α, δε θυμάται τι έβαλε" κτλ κτλ.

 

 

Σου παίρνει και σένα μισή ώρα να βρεις το password ε;

Ναι,

Εσενα δεν σου εχει τυχει ποτε ε ?

Η' εισαι αντικοινωνικος και δεν βγαινεις ποτε εξω απο το σπιτι σου   η' σε μαγαζια η' στο εξωτερικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,

Εσενα δεν σου εχει τυχει ποτε ε ?

Η' εισαι αντικοινωνικος και δεν βγαινεις ποτε εξω απο το σπιτι σου η' σε μαγαζια η' στο εξωτερικο ?

Όχι!

Στα μαγαζιά έχει portal, λες να αγοράσουν iphones τωρα;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σας έχει τύχει να σας επισκεφτεί στο σπίτι σας κάποιος φίλος, και την πρώτη μισή ώρα από χρόνο σας να την ξοδέψετε προσπαθώντας να μαντέψετε ή να βρείτε το password για το WiFi;"

Σοβαρά τώρα; Σοβαρά;

δε μου έχει τύχει ποτέ γιατί έχω το 4g μου

 

μόνο σε υπόγεια ζητάω wifi 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μου έχει τύχει ποτέ γιατί έχω το 4g μου

 

μόνο σε υπόγεια ζητάω wifi 

Δεν ειναι ετσι και εγω εχω 2+ gb καθε μηνα .

Μπορει να μην πιανει ,μπορει να θες να δεις ενα video, να σηκωσεις 10 φωτος  μπορει να εισαι στο εξωτερικο,1000 διαφορετικες περιπτωσεις μπορει  συν το παραδειγμα το manuel .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...