Προς το περιεχόμενο

Οι χρήστες iOS 11 δεν θα χρειάζεται να θυμούνται το password του WiFi τους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...φίλοι έρχονται και τους δίνετε guest accounts; Μόνο εγώ έχω δώσει τον κωδικό μου και στους γείτονες; Σιγά, ίντερνετ θα πάρουν πια, όχι την ψυχή μας. Κι έβαλα και password εύκολο για να το δίνω κι εύκολα. Λες και οι φίλοι που θα έρθουν στο σπίτι θα κάθονται απέξω να μας τρώνε το bandwidth..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και που το πηρε ακλαφτο πηγε ... Ας αραξει στο ανδροιδες και στη νουγκατινα γιατι ειναι βλασφημια να πας απο iPhone σε Android ... Σκεψου ποσο ανιδεος παιζει να ειναι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μεχρι τωρα δεν μπορουσες να κανεις share το wifi pass απο iphone? χαχαχαχχαχαχα. Μετα ρωτανε τα fanboys της απλ γιατι λεω οτι το ios ειναι κουτσουρεμενο/αναπηρο λογισμικο.
Ειχα μια λιστα με καμια 30αρια πραγματα που δεν μπορουσες να κανεις με iphone/ios και μπορουσες με android αλλα αυτο μου ειχε διαφυγει.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει κανέναν να μοιράζει τον κωδικό μέσω εφαρμογής, ούτε έχω ακούσει/διαβάσει ποτέ ότι "εμείς οι πολιτισμένοι Android users έχουμε αυτή τη δυνατότητα ενώ εσείς (οι εν αγνοία iOS χρήστες) δεν την έχετε". Μήπως η συντριπτική πλειοψηφία των κατόχων Android συσκευής έχουν κ αυτοί άγνοια; Έχω δε την υποψία, ότι το ποσοστό των χρηστών iOS 11 που θα γνωρίζουν τη δυνατότητα αυτή (αλλιώς τι νόημα έχει να υπάρχει), θα είναι αρκετά υψηλότερο, συγκριτικά με των Android χρηστών, οι οποίοι μέσω Apple θα μάθουν ότι είχαν κι αυτοί εφαρμογή που το κάνει αυτό. Άσε που κάποιοι απ' αυτούς θα μείνουν και με την εντύπωση ότι η Apple το έκανε πρώτη!

 

Φυσικά και δεν μπορούν όλοι να τα ξέρουν όλα. Πόσο μάλλον για μια κωλοεφαρμογούλα. Αν αυτό το θεωρείς άγνοια και αισθάνεσαι καλύτερα που εσύ έχεις τη γνώση, οκ. Με γεια σου.

Ναι φιλε μου.

Συμφωνω εδω. Με τη μονη διαφορα φυσικα οτι η apple (και για να χρησιμοποιησω και το trendy λεξιλογιο του ποστ) ξαναανακαλυπτει τον τροχο και το διαφημιζει, ενω το android, απλα το βαζει στη λιστα των δυνατοτητων του μαζι με αλλα τοσα που κανει.

 

Αν αρχισουμε να λεμε πχ:

Ας υποθεσουμε οτι κατι που εχει η apple το βαζει και το android. Αςςς... 

(Δεν ξερω καν αν το εχει το iphone αυτο που θα αναφερω. Αλλα γιατι οχι. Ειναι λογικο να το εχει.)

 

Τωρα πλεον, με την καινουρια αναβαθμιση του Android, ο χρηστης θα εχει την επιλογη να μπορει να "κοβει" το μπλε χρωμα, σε ενα μεγαλο ποσοστο, ωστε να μην βλαπτει τα ματια οταν υπαρχει πολυ σκοταδι στο χωρο που λειτουργει το κινητο κτλ κτλ.

 

Στη συνεχεια του ποστ, θα μας εξηγει τι ειναι το RGB και τις ερευνες που εχουν γινει ωστε να υλοποιηθει κατι τετοιο σε συνεργασια με καποιο νοσοκομειο/ινστιτουτο κτλ κτλ.

 

Εαν καποιος χρηστης iphone δεν τσατιζονταν με το τροπο που το android θα "λανσαρε" αυτη του την "εφαρμογη" και δεν θα ακολουθουσε ενα ποστ που θα εκραζε το android, θεωρω πως ειτε θα ειχε βαρεθει να το κανει, οπως οι περισσοτεροι εδω μεσα, η δεν θα σεβονταν τον εαυτο του και θα συνεχιζε να ζει σε ενα κοσμο που αγοραζει καθρεφτακια εναντι χρησου.

 

PS. κατι που γελασα σε google search:

"Dear iphone 7 user, Welcome to 2014. If you have trouble with your "new" device, ask an android user for help. We ve been having these stuff for years!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο μπράβο στην Apple. Είναι πολύ πρωτότυπο και εύκολο αυτό που ανακάλυψε αρκεί όλοι οι καλεσμένοι σας να μεταβούν στο κοντινότερο κατάστημα να αγοράσουν με 700 € το iPhone 7 ή να το κερδίσουν αφού αγοράσουν μια κρέμα με χαβιάρι από την εκπομπή του σιχαμένιου Εμένα γιατί έχει εδώ και χρόνια αυτή τη δυνατότητα το κινητό των 130€? Σε λίγα χρόνια θα ανακαλύψουν το dual Sim το Bluetooth τα ringtones το ραδιόφωνο και άλλες απίθανες πρωτοποριακες λειτουργίες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο μπράβο στην Apple. Είναι πολύ πρωτότυπο και εύκολο αυτό που ανακάλυψε αρκεί όλοι οι καλεσμένοι σας να μεταβούν στο κοντινότερο κατάστημα να αγοράσουν με 700 € το iPhone 7 ή να το κερδίσουν αφού αγοράσουν μια κρέμα με χαβιάρι από την εκπομπή του σιχαμένιου Εμένα γιατί έχει εδώ και χρόνια αυτή τη δυνατότητα το κινητό των 130€? Σε λίγα χρόνια θα ανακαλύψουν το dual Sim το Bluetooth τα ringtones το ραδιόφωνο και άλλες απίθανες πρωτοποριακες λειτουργίες

Iphone dual sim!!!!!

 

FUTUREPROOF!!!!

 

Κλαιω!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξυ μας αυτο δε θα το ανακαλυψουν ποτε 

Οσοι θελουν 2 γραμμες απλα δινουν αλλο ενα 800αρι

Κατι, που επισης μεταξυ μας, το κανει ακομα και η cosmote, vodafone κτλ, σε μια καρτα με 15 ευρω!

Η apple βεβαια, μιας και ειναι στο λεξιλογιο της, θα το ονομασει FUSION Sim!!!!!

 

Και συνεχιζοντας το ποστ...

 

%CE%88%CE%BD%CE%B1-%CE%BB%CE%AC%CE%B8%CE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι ? Σε ξερω κι απο χθες ? Τα ξαναλεμε οταν μαθεις τι ειναι το Jailbreak και ποσο μακρια μπορεις να φτασεις με αυτο ... BB man !

Το πιο πιθανόν να ο ήξερα πριν από σένα, ακόμα στην 9,3 είσαι:)

Ε παλικαρι, πως εβαλες ξεχωριστο κωδικο guest?και ρυθμισες και το broadwith? Με ενδιαφερει!

Εύκολο είναι αν το υποστηρίζει το ρουτερ σου,μπες στο μενού να δεις

Μπα δεν νομίζω, εμένα όσοι με επισκέπτονται έχουν iPhone, και όσοι δεν έχουν...τους βγάζω έξω. :P

:)σωστό σε βρίσκω

ΠΗΡΕΣ ΟΜΩΣ IPHONE 6S!

Πήρα το3, 3s,4,4s,5,5s,6,6s που το κράτησα 3 μήνες και ουσιώδες διαφορά από το 6 δεν είχε και εκεί μου γύρισε και πίστεψε με ούτε δευτερόλεπτο δεν το μετάνιωσα αλλιώς θα γυρνούσα κατευθείαν και δεν θα ξεφορτωνομουν και τα υπόλοιπα apple προϊόντα που ειχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 σχολια και η αλληλομαλακια των αντροιντ χρηστών σε ενα θεμα για το iOS καλα κρατεί. Εχει ανεβεί μεχρι και ρητό του Μαχατμα Γκάντι για να πληγούν ακομα περισσοτερο τα αισθήματα ημων των κοινών θνητών. Μηπως το παρατραβάτε λιγο; Λεω εγω τωρα.. ποσο κομπλεξ πια;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 σχολια και η αλληλομαλακια των αντροιντ χρηστών σε ενα θεμα για το iOS καλα κρατεί. Εχει ανεβεί μεχρι και ρητό του Μαχατμα Γκάντι για να πληγούν ακομα περισσοτερο τα αισθήματα ημων των κοινών θνητών. Μηπως το παρατραβάτε λιγο; Λεω εγω τωρα.. ποσο κομπλεξ πια;

Μετοχες εχεις και σκας; Ασε να γελασουμε. Εγω απολαμβανω τη συζητηση. Μεσα απο αυτο το τοπικ θα βγαλω τα συμπερασματα μου ποιο θα ειναι το επομενο μου κινητο. Η ζυγαρια εως τωρα γερνει για android παντως  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετοχες εχεις και σκας; Ασε να γελασουμε. Εγω απολαμβανω τη συζητηση. Μεσα απο αυτο το τοπικ θα βγαλω τα συμπερασματα μου ποιο θα ειναι το επομενο μου κινητο. Η ζυγαρια εως τωρα γερνει για android παντως  :-D

 

Ρε φιλε και μενα να μου έδινες πχ το 7 plus η το s8, το δευτερο θα έπαιρνα. Μου αρεσουν εξίσου και τα 2 λειτουργικα αφου το καθένα εχει τα δικα του θετικά και αρνητικά, απο την αλλη ομως το να βλεπεις ολους αυτους να τσακώνονται για κινητα και να φτάνουν σε τετοιο επιπεδο ελιτισμού ωστε να ποστάρουν quotes ειρωνευομενοι την ευφυΐα του αντιπάλου τους επειδη κατέληξαν να αγοράσουν την χ συσκευη δεν ειναι λιγο τραγικό; Κινητο αγόρασες φιλε, δεν έλυσες καποιο προβλημα αστροφυσικης! Να ηταν mac vs pc θα ελεγα ενταξει, λογικο, υπαρχουν χαώδεις διάφορες στα χαρακτηριστικά τους, ειναι εργαλεία δουλειάς κτλ Αλλα οταν το 95% του κόσμου κανει τα ίδια πραγματα στο κινητο του, ειτε αυτο τρεχει iOS ειτε android που ειναι το νοημα σε αυτη τη διαμάχη; Απο ολα αυτα τα σχολια τα 2 δικα μου σε πείραξαν και μιλας για μετοχές; Αν εγω εχω απλως μερικές μετοχές οι αλλοι θα επρεπε να ειναι οι ιδιοι οι CEOs τοτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου.

Συμφωνω εδω. Με τη μονη διαφορα φυσικα οτι η apple (και για να χρησιμοποιησω και το trendy λεξιλογιο του ποστ) ξαναανακαλυπτει τον τροχο και το διαφημιζει, ενω το android, απλα το βαζει στη λιστα των δυνατοτητων του μαζι με αλλα τοσα που κανει.

 

Αν αρχισουμε να λεμε πχ:

Ας υποθεσουμε οτι κατι που εχει η apple το βαζει και το android. Αςςς... 

(Δεν ξερω καν αν το εχει το iphone αυτο που θα αναφερω. Αλλα γιατι οχι. Ειναι λογικο να το εχει.)

 

Τωρα πλεον, με την καινουρια αναβαθμιση του Android, ο χρηστης θα εχει την επιλογη να μπορει να "κοβει" το μπλε χρωμα, σε ενα μεγαλο ποσοστο, ωστε να μην βλαπτει τα ματια οταν υπαρχει πολυ σκοταδι στο χωρο που λειτουργει το κινητο κτλ κτλ.

 

Στη συνεχεια του ποστ, θα μας εξηγει τι ειναι το RGB και τις ερευνες που εχουν γινει ωστε να υλοποιηθει κατι τετοιο σε συνεργασια με καποιο νοσοκομειο/ινστιτουτο κτλ κτλ.

 

Εαν καποιος χρηστης iphone δεν τσατιζονταν με το τροπο που το android θα "λανσαρε" αυτη του την "εφαρμογη" και δεν θα ακολουθουσε ενα ποστ που θα εκραζε το android, θεωρω πως ειτε θα ειχε βαρεθει να το κανει, οπως οι περισσοτεροι εδω μεσα, η δεν θα σεβονταν τον εαυτο του και θα συνεχιζε να ζει σε ενα κοσμο που αγοραζει καθρεφτακια εναντι χρησου.

 

PS. κατι που γελασα σε google search:

"Dear iphone 7 user, Welcome to 2014. If you have trouble with your "new" device, ask an android user for help. We ve been having these stuff for years!"

Η γνώση κρίνεται απ' το αν ξέρει κάποιος τι εφαρμογές κυκλοφορούν και ποια εταιρεία τις λάνσαρε πρώτη.

Ο αυτοσεβασμός κρίνεται απ' το αν κάποιος χρήστης θα κράξει την "αντίπαλη" εταιρεία, που διαφημίζει κάποιο προϊόν της ή θα το αφήσει να περάσει.

Πάτε καλά ρε σεις; Αυτές είναι οι αξίες σας; Μήπως το έχετε χάσει τελείως;

Και για πες, ποιος είναι ο τρόπος που η Apple λάνσαρε την εν λόγω δυνατότητα και συ που σέβεσαι τον εαυτό σου, ήρθες να βάλεις τα πράγματα στη θέση τους; Για πες.

Θα ητα ενημερωση αν συμπεριλαμβανονταν σε μια λιστα με τα νεα features του ios 11 και γινοταν και μια αναφορα σε αυτο για να τραβιξει την προσοχη.

Οταν γινεται ξεχωριστω thread για κατι τετοιο και καθε τι τετοιο λογο apple επειδη τραβαει τα κλικ τετοιες συμπρτιφορες και ειρωνιες θα εισπρατει το αρθρο γιατι τετοια του αξιζουν.Αξιζουν τετοιες ειρωνιες προς αυτα τα αρθρα γιατι ειναι clickbait και μονο, οι χρηστες την εισπρατουν μονο οταν απαντανε και αυτοι ειρωνικα και προσωπικα για μενα και δεν χρειαζεται και δεν πρεπει γιατι η επιλογη OS ειναι προσωπικο θεμα.

Έχεις μπερδέψει την Apple με το Insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...