Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/21/2018 στις 2:23 ΠΜ, mcrae13 είπε

Μπα,τα ίδια και χωρίς AB ,έφαγα crash. Να κάνει conflict και το hwinfo? μόνο αυτο είχα ανοιχτό

Στο μεταξύ έχω τελειώσει το main story και κάνω μερικά side επειδή το γουσταρώ ακόμα,στο 77% είμαι και θα με κάνει να το πετάξω..

Έχεις μήπως team viewer? Γιατί και μένα δεν ξεκινάει σε full screen και μόλις κλείσω το teamviewer είναι οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, greg4 είπε

Έχεις μήπως team viewer? Γιατί και μένα δεν ξεκινάει σε full screen και μόλις κλείσω το teamviewer είναι οκ

Όχι αδερφέ τίποτα ανοιχτό.  Έβαλα και τα πάντα στοκ και πάλι τα ίδια. Μέχρι και drivers ξαναεβαλα με ddu. 

Χθες επαιξα καμιά ωρα και λέω οκ,θα εστρωσε..αλλα δεν,κρασαρε παλι.Ουτε παγώνει ουτε κολλάει το σύστημα. Κλείνει το game και βγαζει επιλογη για crash report.

Μετά το update γίνεται αυτό. Σε άλλα games μια χαρά παίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greg4 είπε

Έχεις μήπως team viewer? Γιατί και μένα δεν ξεκινάει σε full screen και μόλις κλείσω το teamviewer είναι οκ

Αυτο ελυσε το δικο μου προβλημα σε ολα τα παιχνιδια που δεν επαιζαν full screen απ την αλλη:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κατεβαίνει το DLC επιτέλους.

 

Μολις το εβαλα και εγω και ξεκιναει κατευθειαν νυχτα απο οτι ειδα αλλα δεν προλαβαινω να παιξω. Δινει και το calamity blade και κατι ασπιδες/τοξα/οπλα/outfit εξτρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαιξα λιγο ξεκινας Sinai που εχει 4 περιφερειες. 

Αυτο που παρατηρησα εξ αρχης ειναι οτι γενικως θα υπαρξουν ρωμαικα φρουρια που θα ειναι αρκετα μεγαλυτερα απο το κυριως παιχνιδι (πλην δυο τριων που ηταν τεραστια) και ειναι λογικο καθοτι η ιστορια εχει αμεση σχεση με αυτους. 

Φαινεται οτι θα ειναι αρκετα καλο και αυτο θα δειξει μονο μια αποστολη εβγαλα και οι εχθροι ειναι αρκετα balanced αν και ειμαι οριακα καλυτερος τις περισσοτερες φορες. Υπαρχει ομως επιλογη να ειναι παντα balanced οι εχθροι. Επισης δεν ξερω αν δεν το ειχα παρατηρησει αλλα εχει προστεθει και επιπεδο δυσκολιας nightmare. Προς το παρον παιζω στο hard και ειναι αρκετα καλο.. 

Επισης ειδα και μια κοκκινη περικεφαλαια οπως πεταγα με το senu μαλλον πρεπει να ειναι κατι σαν νεους phylakes; Θα δειξει ηταν αρκετα μακρια και δεν επιχειρησα να τον αντιμετωπισω ημουν σε μια αποστολη. 

Τελος περα απο το level cap αυξηθηκε και το ranged/melee damage, health/hidden blade και λοιπα οποτε δινει και εξτρα κινητρο να τον ανεβασεις ακομη σαν χαρακτηρα. Αρκετες side missions ειδα και ακομη δεν ξεκινησα, μαλλον τιμιο θα ειναι σαν DLC θα δειξει..

 

Δυο τρεις φωτο απο αρχη ..

 

201801232249454.jpg

20180123225505.jpg

20180123224944.jpg

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παλικάρια θέλω πληροφορίες..

πόση ώρα διαρκεί το hidden ones?

 

ρωτάω γιατί βλέπω ότι το season pass στο ps4 που τυγχάνει να παίζω το παιχνίδι κάνει 40 ευρώ και το συγκεκριμένο dlc (το hidden ones) κάνει μόλις 10

 

αν είναι το season pass  να έχει σκουπιδαριό (πανοπλίες κτλ..) προφανώς και ψήνομαι να πάρω 10 το κάθε dlc, αρκεί βεβαίως να έχει κάποια αξιόλογη διάρκεια και όχι να βγάζει κάνα 2ωρο.. 

διαρκεί κάνα 8ωρο έστω να πούμε ότι κάτι γίνεται; 

 

εδιτ διάβασα σε ένα ξένο forum για 6ωρο, επιβεβαιώνει κάνεις; 6 ώρες είναι οριακά καλές για 10αρικο (πιο πολύ προς το όχι καλές, αλλά ίσως και να το δεχτώ)

αλλιώς περιμένω sale δεν έχω θέμα 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Damachi είπε

Περιμένεις ....

 

Ε ναι προχθες βγηκε 6-7 main missions διαβασα οτι εχει αλλα εχει πολυ extra side mission απο οτι ειδα και μπορεις να κανεις ακομη leveling στον χαρακτηρα. Σιγουρα αν δεν κανεις rush να τελειωσεις το main story κανα 10ωρο content το εχει το καθε dlc χαλαρα.. Αν και το ξεκινησα δεν εχω χρονο να το παιξω αρκετα και δεν θελω ξεπετα θελω να το χαρω οπως το main game.

Tωρα αν αξιζει ή οχι αυτο ειναι αλλη υποθεση για τον καθενα που δεν μπορω να απαντησω εγω για τους αλλους-

Για εμενα το Origins αξιζε μεχρι και την τελευταια δεκαρα που εδωσα και σαφεστατα θα επερνα το dlc. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το origins σαν βασικό παιχνίδι αδιαμφισβήτητα αξίζει, είναι από τα καλύτερα παιχνίδια του '17 και αν δεν το είχε βγάλει η "μισητή" Ubisoft να είστε βέβαιοι ότι θα το εκθείαζε όλος ο κόσμος όπως το zero dawn.

 

Αυτό δεν το συζητάμε, συζητάμε το έξτρα προερχόμενο

 

Γενικά δεν είμαι και πολύ φίλος των dlc, σπάνια αγοράζω και πρακτικά μέχρι τώρα μόνο στο witcher ένιωσα ότι άξιζαν τα χρήματα που ξόδεψα. Εδώ όμως το ψάχνω ακόμα. 

Προφανώς ενδιαφέρομαι επειδή μου άρεσε πολύ το βασικό παιχνίδι

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Το origins σαν βασικό παιχνίδι αδιαμφισβήτητα αξίζει, είναι από τα καλύτερα παιχνίδια του '17 και αν δεν το είχε βγάλει η "μισητή" Ubisoft να είστε βέβαιοι ότι θα το εκθείαζε όλος ο κόσμος όπως το zero dawn.

Αυτό δεν το συζητάμε, συζητάμε το έξτρα προερχόμενο

Γενικά δεν είμαι και πολύ φίλος των dlc, σπάνια αγοράζω και πρακτικά μέχρι τώρα μόνο στο witcher ένιωσα ότι άξιζαν τα χρήματα που ξόδεψα. Εδώ όμως το ψάχνω ακόμα. 

Προφανώς ενδιαφέρομαι επειδή μου άρεσε πολύ το βασικό παιχνίδι

 

Συμφωνω απολυτα σε αυτο. Κοιτα επειδη εχω ξαναγορασει dlc σε AC οκ ειναι αναλογικα τιμια παντα.. Στο syndicate ας πουμε το Jack the Ripper ηταν αρκετα καλο και ξεχωριστο σε σχεση με το main game. Μπορεις λοιπον να περιμενεις λιγο και το περνεις μετα και ολο σαν season pass πιο φθηνα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πήρα το παιχνιδάκι σε πολύ καλή τιμή (25 ευρώ απο γνωστό κλειδάδικο μεσω γνωστού)

με γραφικα ultra high χωρις να πειραξω κατι, το benchmark εδειξε 67 fps. Επαιξα κανα 3ωρο παει καλά,  ενα μείον που δεν έχει Mini map με τους εχθρούς.... :)

θα μου κρατήσει συντροφία κανα 3-4 μηνο (το πάω πολυυ χαλαρά) μεχρι το αγαπημένο far cry 5 :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, LEFteriz είπε

το πήρα το παιχνιδάκι σε πολύ καλή τιμή (25 ευρώ απο γνωστό κλειδάδικο μεσω γνωστού)

με γραφικα ultra high χωρις να πειραξω κατι, το benchmark εδειξε 67 fps. Επαιξα κανα 3ωρο παει καλά,  ενα μείον που δεν έχει Mini map με τους εχθρούς.... :)

θα μου κρατήσει συντροφία κανα 3-4 μηνο (το πάω πολυυ χαλαρά) μεχρι το αγαπημένο far cry 5 :D

 

Αν ειχε mini map δεν θα ειχε νοημα το eagle vision του senu.. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να αγοράσω το origins είπα να παίξω.. όλα τα assassin! Μετά το πρώτο που με κούρασε λίγο λόγω της επαναληπτικότητας του, βρίσκομαι στο δεύτερο το οποίο βρίσκω καταπληκτικό. Έχω πολύ μέλλον κ όταν φτάσω στο καλύτερο όπως λέτε όλοι, η τιμή του θα είναι κ χώμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...