Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε 2k ανάλυση με καρφωμένα 40αρια είμαι καλά για το σύστημα της υπογραφής μου ή να κατέβω σε 1080 για πιο smooth καταστάσεις? (siwa είμαι ακόμα, έχω δεν έχω 1 ώρα συνολικού gameplay)

Παιχνιδάρα btw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zus είπε

Σε 2k ανάλυση με καρφωμένα 40αρια είμαι καλά για το σύστημα της υπογραφής μου ή να κατέβω σε 1080 για πιο smooth καταστάσεις? (siwa είμαι ακόμα, έχω δεν έχω 1 ώρα συνολικού gameplay)

Παιχνιδάρα btw

Αν εισαι στην siwa στα 40, υπολογισε γυρω στα 30 σε Αλεξάνδρια και Μέμφιδα.

Αν το βαλεις σε HD η οθονη σου δεν στο θολώνει ελαφρώς σε σχέση με μια native hd? Αυτο το προσεξα στη δικη μου.

Για να έχεις καλυτερο framerate, αντι να κατεβασεις την αναλυση της οθόνης, μπορείς να βάλεις το resolution modifier στο 90%, η αν θελεις ίδια ποιότητα με hd στο 80%.

Επίσης το vsync στο συγκεκριμενο παιχνιδι προκαλει αρκετα framedrops τουλαχιστον σε μενα. Για να μην εχεις προβλημα να το απενεργοποιησεις, αντι να τρεχεις το παιχνιδι σε fullscreen, δοκιμασε να το τρεξεις σε borderless.

Πιο βαρια πολη απο αποψη γραφικων ειναι η Memphis. Αλλα οταν μπηκα στην πολη επαθα απλα πλακα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atsddd είπε

Αν εισαι στην siwa στα 40, υπολογισε γυρω στα 30 σε Αλεξάνδρια και Μέμφιδα.

Αν το βαλεις σε HD η οθονη σου δεν στο θολώνει ελαφρώς σε σχέση με μια native hd? Αυτο το προσεξα στη δικη μου.

Για να έχεις καλυτερο framerate, αντι να κατεβασεις την αναλυση της οθόνης, μπορείς να βάλεις το resolution modifier στο 90%, η αν θελεις ίδια ποιότητα με hd στο 80%.

Επίσης το vsync στο συγκεκριμενο παιχνιδι προκαλει αρκετα framedrops τουλαχιστον σε μενα. Για να μην εχεις προβλημα να το απενεργοποιησεις, αντι να τρεχεις το παιχνιδι σε fullscreen, δοκιμασε να το τρεξεις σε borderless.

Πιο βαρια πολη απο αποψη γραφικων ειναι η Memphis. Αλλα οταν μπηκα στην πολη επαθα απλα πλακα.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Δεν έχω κατεβάσει σε HD, γιατί θέλω, όσο αντέχει ακόμα το σύστημά μου, να τρέχω τα games σε 2k, καθότι με βλέπω να αργώ πολύ να ακολουθήσω τις εξελίξεις με τις τσέπες που έχω, αλλά θα κάνω μία δοκιμή και θα βάλω και κανένα screenshot.

Έχω την αίσθηση ότι το vsync το απενεργοποίησα εξαρχής και θα δοκιμάσω και την επιλογή borderless και θα ποστάρω αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, atsddd είπε

Αν εισαι στην siwa στα 40, υπολογισε γυρω στα 30 σε Αλεξάνδρια και Μέμφιδα.

Αν το βαλεις σε HD η οθονη σου δεν στο θολώνει ελαφρώς σε σχέση με μια native hd? Αυτο το προσεξα στη δικη μου.

Για να έχεις καλυτερο framerate, αντι να κατεβασεις την αναλυση της οθόνης, μπορείς να βάλεις το resolution modifier στο 90%, η αν θελεις ίδια ποιότητα με hd στο 80%.

Επίσης το vsync στο συγκεκριμενο παιχνιδι προκαλει αρκετα framedrops τουλαχιστον σε μενα. Για να μην εχεις προβλημα να το απενεργοποιησεις, αντι να τρεχεις το παιχνιδι σε fullscreen, δοκιμασε να το τρεξεις σε borderless.

Πιο βαρια πολη απο αποψη γραφικων ειναι η Memphis. Αλλα οταν μπηκα στην πολη επαθα απλα πλακα.

Μολις πηγα Αλεξάνδρεια κ τα fps ειναι με το ζόρι 50. Δεν ειναι κριμα με τον 7700κ  τοσο χαμηλα; . Η φταιει 480 8gb η θελουν ολους να μας κανουν να παρουμε nvidia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2018 στις 6:18 ΜΜ, mcrae13 είπε

Και εκεί που έχω φτάξει τη καφεδάρα και λέω να παίξω καμια ωρίτσα-δυο, dlc κλπ..να σου λέει το update 8.93gb παρακαλώ...τι διάλα?? 

Edit: Εντάξει λέω δε μαμιέται θα παίξω λίγο bf1 που είχα να πάιξω καιρό,άλλο update και εκεί ! αχαχαχαχαχ άστα διάλα τον ήπια μονορούφι τον καφέ :P 

σε εμένα πάντως το update ήταν μόλις 2,6gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπότε λογικό φαίνεται.

Thanks ! 

Edit: Το περίεργο πάντως είναι οτι ενώ είχα κατεβάσει ήδη το dlc,έσκασε αυτό το update 9gb. Τεσπά οκ..

Επεξ/σία από mcrae13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο τελειο ειναι το κυριως παιχνιδι αλλα τοσο απαραδεκτο ειναι το DLC.

1.Τρεχει χειροτερα απο το κανονικο παιχνιδι.

2.Η κυριως αποστολη κραταει κανα διωρο...βαλε και τα side quests να πω βαρια-βαρια 5 ωρες διαρκεια.

3.Οπτικα και γεωγραφικα η περιοχη του dlc ειναι χαλια...βραχια,βραχια,βραχια,βραχια...λες και ειμαστε στο grant Canyon να πουμε.

4.Ειναι φανερο οτι επροκειτο για κανονικο κομματι του παιχνιδιου...το οποιο αφαιρεθηκε για να δωθει μετα ωσ dlc. κοινως αρμεγμα δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/1/2018 στις 2:15 ΜΜ, atsddd είπε

 

Αν το βαλεις σε HD η οθονη σου δεν στο θολώνει ελαφρώς σε σχέση με μια native hd? Αυτο το προσεξα στη δικη μου.

Για να έχεις καλυτερο framerate, αντι να κατεβασεις την αναλυση της οθόνης, μπορείς να βάλεις το resolution modifier στο 90%, η αν θελεις ίδια ποιότητα με hd στο 80%.

Επίσης το vsync στο συγκεκριμενο παιχνιδι προκαλει αρκετα framedrops τουλαχιστον σε μενα. Για να μην εχεις προβλημα να το απενεργοποιησεις, αντι να τρεχεις το παιχνιδι σε fullscreen, δοκιμασε να το τρεξεις σε borderless.

 

Λοιπόν, έκανα κάποιες δοκιμές. Δεν το θολώνει ελαφρώς, του πετάει τα μάτια έξω στο θόλωμα και σε καμία περίπτωση δεν προτίθεμαι να το παίξω σε Full HD με τέτοια θολούρα, ακόμη κι αν χάνω 20 ολόκληρα FPS.

Έβαλα το res modifier στο 90% και βλέπουμε για τα FPS, μιας και τώρα πηγαίνω Αλεξάνδρεια.

Το Vsync το έχω βάλει σε adaptive mode και so far δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ενώ θα τρέξω και borderless και θα επανέλθω.

So far, so good πάντως από άποψη επιδόσεων.

Η Siwa πανέμορφη και η δουλειά στην απεικόνιση του νερού καταπληκτική, αλλά μου φάνηκε μικρή σαν περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...