Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, 2_petr_9 είπε

Καμια σχεση με Κινα, Ιαπωνια...το Origins θα ειναι τριλογια.

Το επομενο setting θα ειναι Ρωμη/Ρωμαικη αυτοκαρατορια

 

Εχει ανακοινωσει κατι η Ubi; Δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα θυμαμαι πριν κανα 5μηνο υπηρχαν φημες και για αυτο που λες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Εχει ανακοινωσει κατι η Ubi; Δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα θυμαμαι πριν κανα 5μηνο υπηρχαν φημες και για αυτο που λες..

οχι ρε ...προς το παρον ολα φημες ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το For Honor δεν έχει να κάνει με κίνα dude...εγώ πάλι λέω Feudal Japan ή Wild West βάση του Unity που είχε details στα email. Το καινούργιο Total War θα πάει κίνα. Το game είναι φτιαγμένο για Samurai/Ninjas αλλα από την στιγμή που λογικά βγαίνει Tenchu από From Software im good.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CyBeR_RaBBiT είπε

Το εγκατέστησα και γω .φοβερό το game αλλά παράξενο .Είτε στα high είτε στα ultra ίδια απόδοση στα framerate έχει .Γιατί?

Πoια καρτα γραφικων εχεις? Αν ειναι 8giga και πανω λογικο ειναι να μην fullαρει ακομα και στα Ultra settings, οποτε την οποιαδηποτε διαφορα την κανει ο επεξεργαστης απο ενα σημειο και πανω.

Αν απενεργοποιησεις το adaptive resolution του antilising η αυξησεις το resolution modifier στο 120 αν εισαι σε HD (αν εισαι ηδη σε 4Κ δεν θα δεις καμια διαφορα στην εικονα), δεν πεφτει αρκετα το framerate?

Μηπως εχεις ενεργοποιημενο το vsync η καποια αλλη ρυθμιση που σου κραταει το framerate σταθερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, atsddd είπε

Πoια καρτα γραφικων εχεις? Αν ειναι 8giga και πανω λογικο ειναι να μην fullαρει ακομα και στα Ultra settings, οποτε την οποιαδηποτε διαφορα την κανει ο επεξεργαστης απο ενα σημειο και πανω.

Αν απενεργοποιησεις το adaptive resolution του antilising η αυξησεις το resolution modifier στο 120 αν εισαι σε HD (αν εισαι ηδη σε 4Κ δεν θα δεις καμια διαφορα στην εικονα), δεν πεφτει αρκετα το framerate?

Μηπως εχεις ενεργοποιημενο το vsync η καποια αλλη ρυθμιση που σου κραταει το framerate σταθερο?

ryzen 5 1400 επεξεργαστή έχω

και κάρτα γραφικών rx 580 8 gb

 

"Αν απενεργοποιησεις το adaptive resolution του antilising" Αν το απενεργοποιήσω θα πέσει το framerate? δεν κατάλαβα τι εννοείς.

η αυξησεις το resolution modifier στο 120 αν εισαι σε HD (αν εισαι ηδη σε 4Κ δεν θα δεις καμια διαφορα στην εικονα), δεν πεφτει αρκετα το framerate? Αν αυξήσω το resolution modifier στο 120 ,θα πέσει το framerate ?δεν κάταλαβα ουτε εδω τι εννοείς

Μηπως εχεις ενεργοποιημενο το vsync η καποια αλλη ρυθμιση που σου κραταει το framerate σταθερο?

ενεργοποιημενο το έχω το vsync

Επεξ/σία από CyBeR_RaBBiT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CyBeR_RaBBiT είπε

ryzen 5 1400 επεξεργαστή έχω

και κάρτα γραφικών rx 580 8 gb

Και στα ποσα frames τρεχεις κατα μεσω ορο? Αν εφτασες αλεξανδρεια ειναι το πιο αντικειμενικο benchmark του παιχνιδιου:)

Αν εισαι στα 30 και θες ν ανεβεις, δοκιμασε να ριξεις λιγο το resolution modifier και να ενεργοποιησεις το adaptive quality η resolution δεν θυμαμαι ακριβως πως το λεει.

Επισης βαλε τις σκιες medium. Δεν επηρεαζουν τοσο οπτοκα οσο αλλα γραφικα στοιχεια. Παρα πολλους πορους τρωνε τα volumetric συννεφα αλλα δεν νομιζω να χεις προβλημα με την καρτα και τον επεξεργαστη που εχεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

7700k 16gb ram , 480 8gb και πιάνει 45-50 fps avg χωρίς vsync το βρίσκετε λογικό? Η θέλει 1080 ti για να πιασει 60fps? :mad::mad:

Επεξ/σία από tntdynamite23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει υπερβολές...

Δεν χρειάζεται να έχεις τον τοπ επεξεργαστή.Απλά το παιχνίδι είναι ας πούμε unoptimized.

Έχει βάλει η ubi το χεράκι της...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο αυτα που διαβαζα περιμενα να τρεξει αρκετα χειροτερα. Τελικα τρεχει νερακι σε ultra high 1440p.  Ωρα για εξερευνηση :D:D

0UWU6DQ.jpg

Επεξ/σία από Jimys2008
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Jimys2008 είπε

Απο αυτα που διαβαζα περιμενα να τρεξει αρκετα χειροτερα. Τελικα τρεχει νερακι σε ultra high 1440p.  Ωρα για εξερευνηση :D:D

0UWU6DQ.jpg

Με τέτοιο φόλα /μαπα επεξεργαστή που έχεις και σου τρέχει νεράκι?Μωρε μπράβο ...Και εμένα με πιο καινουργιο σύστημα απο σένα σέρνεται

Επεξ/σία από CyBeR_RaBBiT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το φαγατε το παιχνιδι ενω τρεχει πολυ καλυτερα απο τα παλιοτερα syndicate και unity

 

ACOrigins_2017_12_01_19_10_55_118.png
ACOrigins_2017_12_01_19_11_02_024.png
ACOrigins_2017_12_03_18_15_49_154.png
 

 

Και καμια 250εικονες απο το ταξιδι μου στη διαρκεια του παιχνιδιου μεχρι το τελος

 

https://postimg.org/gallery/2srq76mu4/

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Heybro είπε

Το φαγατε το παιχνιδι ενω τρεχει πολυ καλυτερα απο τα παλιοτερα syndicate και unity

ACOrigins_2017_12_01_19_10_55_118.png
ACOrigins_2017_12_01_19_11_02_024.png
ACOrigins_2017_12_03_18_15_49_154.png
 

Και καμια 250εικονες απο το ταξιδι μου στη διαρκεια του παιχνιδιου μεχρι το τελος

https://postimg.org/gallery/2srq76mu4/

Καλά και εγώ αμα κάτσω σε ψηλό μέρος και βγάλω screenshot 60fps θα μου δείξει.Για πήγαινε βγάλε μία σε πυκνοκατοικημενη περιοχή και στο έδαφος και τα λέμε μετα.

Επεξ/σία από CyBeR_RaBBiT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...