Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Εμένα ο ενθουσιασμός σταμάτησε κάπου στο Brotherhood (προχωρημένο σημείο προς το τέλος, βαριέμαι να το κάνω pick up). 

Έπαιξα λίγο και από Revelations και Black Flag, με αρκετούς τίτλους της σειράς να κάθονται εδώ και καιρό ανέγγιχτοι στο backlog -- σε κάποια φάση θέλω τουλάχιστον να δω τις 2.5d απόπειρες China - Russia - India. 

Μεγάλο μειονέκτημα να έχεις OCD σε αυτά τα παιχνίδια. Με κάθε επανάληψη του checkpoint race ή buggy-semi-stealth κομματιού που δεν έχεις 100% synch πεθαίνεις και λιγο μέσα σου.

Διαβάζω ότι το Origins βελτιώνει την ποικιλία στα sidequests οπότε τουλάχιστον έχω κάτι να ελπίζω όταν έρθει η ώρα να δοκιμάσω ακόμα ένα Assassins Creed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Praetorian είπε

Εμένα ο ενθουσιασμός σταμάτησε κάπου στο Brotherhood (προχωρημένο σημείο προς το τέλος, βαριέμαι να το κάνω pick up). 

Έπαιξα λίγο και από Revelations και Black Flag, με αρκετούς τίτλους της σειράς να κάθονται εδώ και καιρό ανέγγιχτοι στο backlog -- σε κάποια φάση θέλω τουλάχιστον να δω τις 2.5d απόπειρες China - Russia - India. 

Μεγάλο μειονέκτημα να έχεις OCD σε αυτά τα παιχνίδια. Με κάθε επανάληψη του checkpoint race ή buggy-semi-stealth κομματιού που δεν έχεις 100% synch πεθαίνεις και λιγο μέσα σου.

Διαβάζω ότι το Origins βελτιώνει την ποικιλία στα sidequests οπότε τουλάχιστον έχω κάτι να ελπίζω όταν έρθει η ώρα να δοκιμάσω ακόμα ένα Assassins Creed.

Τo origins ΔΕΝ είναι assassin's Creed όπως το ξέραμε μέχρι τώρα

 

Πιο πολύ μοιάζει σε witcher/zero dawn παρά σε προηγούμενο ac

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mastixas είπε

Μέχρι να αγοράσω το origins είπα να παίξω.. όλα τα assassin! Μετά το πρώτο που με κούρασε λίγο λόγω της επαναληπτικότητας του, βρίσκομαι στο δεύτερο το οποίο βρίσκω καταπληκτικό. Έχω πολύ μέλλον κ όταν φτάσω στο καλύτερο όπως λέτε όλοι, η τιμή του θα είναι κ χώμα :)

Στο καλυτερο μολις εφτασες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Πολύ καλό το DLC μέχρι στιγμής. Πράγματι αν δεν ήταν η Ubisoft από πίσω θα είχε πέσει τρελό hype.

 

Μολις το τελειωσα.. Δεν υπαρχει το παιχνιδι απλα.. Ο καλυτερος μου ηρωας πλεον ο Bayek το λεω γιατι μεχρι πριν το DLC ειχα ενδοιασμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

138 quests completed συν το Bayek's Promise(Το οποίο βαριέμαι να κάνω) που δεν έχω κάνει, 139 συνολικά τα quests(Μαζί με του DLC). Άντε να βγει και το 2ο DLC τον Μάρτη. Σίγουρα είναι το Assassin's Creed με το καλύτερο gameplay, σε θέμα story προτιμώ του Ezio.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βάλουν New Game+ μάλλον..Πάντως ρε γαμώτο δεν χρησιμοποιούν PoM + AF και το texture filtering στο έδαφος είναι άθλιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εκεί που έχω φτάξει τη καφεδάρα και λέω να παίξω καμια ωρίτσα-δυο, dlc κλπ..να σου λέει το update 8.93gb παρακαλώ...τι διάλα?? 

 

Edit: Εντάξει λέω δε μαμιέται θα παίξω λίγο bf1 που είχα να πάιξω καιρό,άλλο update και εκεί ! αχαχαχαχαχ άστα διάλα τον ήπια μονορούφι τον καφέ :P 

Επεξ/σία από mcrae13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...