Προς το περιεχόμενο

[Ηχεία] GEMBIRD SPK631 2.1 13.90 € @e-shop


xristoslet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Ναι κολλα παω λιγο ταινια (ζελοτειπ) στο κεντρο και τραβα και θα βγει το twiter εξω

 

 

Θολος λεγεται, tweeter ονομαζονται τα μεγαφωνα που ειναι για τις υψηλες. Εδω εχουμε woofer που ειναι για τις χαμηλες φυσικα.

 

Και να το ανοιξεις ourdas δεν θα βρεις ευκολοτερο δρομο προς τον θολο, ο θολος ειναι προσβασιμος μονο εξωτερικα. Αν εχει φαει γερο χτυπημα, θα εχει επηρεαστει/παραμορφωθει ελαφρως το πηνιο με το τουμπο του, και πιθανον βρισκει οριακα στο μαγνητη περα απο το διακενο και τριζει.

 

Επεστρεψε το χωρις να το ακουμπησεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Επειδή μόλις τα πήρα και εγώ τα συγκεκριμένα και επειδή πρώτη φορά παίρνω έτσι ηχειάκια με woofer, υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος "στησίματος"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Επειδή μόλις τα πήρα και εγώ τα συγκεκριμένα και επειδή πρώτη φορά παίρνω έτσι ηχειάκια με woofer, υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος "στησίματος"?

 

Δορυφόροι στο γραφείο και subwoofer στο πάτωμα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να προσέξεις το δεξί να να δεξιά και το αριστερό αριστερά μην τα βάλεις ανάποδα

Επεξ/σία από ziaba
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δορυφόροι στο γραφείο και subwoofer στο πάτωμα :)

Παλια ειχα ενα μεγαλο sub στο πατωμα και ο αποκατω ηρθε μια μερα και μ ειπε ρε στελλαρα ελεος με τα μπασα σου :P

 

Και απο τοτε το εβαλα πανω στο γραφειο και αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ τα έβαλα. Θέλω να πιστεύω χαχα.

Ε δεν θα το έχω και τερμα σε δύναμη το μπάσο. Οπότε ελπίζω να αποφύγω ατυχή συμβάντα χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια ειχα ενα μεγαλο sub στο πατωμα και ο αποκατω ηρθε μια μερα και μ ειπε ρε στελλαρα ελεος με τα μπασα σου :P

 

Και απο τοτε το εβαλα πανω στο γραφειο και αυτο.

 

Και έτσι ουσιαστικά έφτιαξες ακόμα μεγαλύτερο subwoofer :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σύνδεσα χθες,αρκετές μέρες μετά την αγορά τους.Αρκετά ικανοποιητικά για την τιμή τους αλλα με χάλασε πολύ το ότι το διακοπτάκι on-off βρίσκεται πίσω από το γουφερ και όχι στο χειριστήριο,με αποτέλεσμα αν θες να τα κλείσεις,να πρέπει να σκύβεις :-(

Καθάρισα τα παλιά μου logitech λοιπόν και τα gembird ξαναμπήκαν στο κουτι τους.Κάποια στιγμή λογικά,θα χρειαστουν κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αν ξέρει καποιος να με βοηθήσει εχω παρει τα ηχεια αυτα αλλα οπως και με τα Logitech που εχω όταν αλλαζω την εισοδο στην τηλεόραση απο HDMI σε TV, η αλλο HDMI κλπ κάνει κάποιους ήχους σαν κλικ κλικ αλλα ακούγεται αρκετά, προφανώς ειναι απο την τηλεόραση μπορω με κάποιον τροπο να το φτιάξω αυτο; με κάτι που θα βαλω ενδιάμεσα στο καλώδιο και την υποδοχή στην τηλεόραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρει καποιος να με βοηθήσει εχω παρει τα ηχεια αυτα αλλα οπως και με τα Logitech που εχω όταν αλλαζω την εισοδο στην τηλεόραση απο HDMI σε TV, η αλλο HDMI κλπ κάνει κάποιους ήχους σαν κλικ κλικ αλλα ακούγεται αρκετά, προφανώς ειναι απο την τηλεόραση μπορω με κάποιον τροπο να το φτιάξω αυτο; με κάτι που θα βαλω ενδιάμεσα στο καλώδιο και την υποδοχή στην τηλεόραση;

 

Δύσκολο, θα κλεινεις τα ηχεία ή θα τα χαμηλώνεις πριν από κάθε αλλαγή. Αν κάποιος ξέρει κάτι θα μας το πει βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...