Προς το περιεχόμενο

[Ηχεία] GEMBIRD SPK631 2.1 13.90 € @e-shop


xristoslet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και όμως παίζουν μόνο τα ηχειακια όμως όχι το woofer

 

Συνδεεις το μαύρο καλώδιο 3.5mm που βγάζουν τα 2 ηχεία,στο κινητό σου και παίζουν από εκεί ότι βάλεις.

 

Σε χαμηλή ένταση όμως παίζουν,το δοκίμασα με το δικό μου κινητό το απόγευμα ;)

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις!

Το woofer δε θα το έβαζα έτσι κι αλλιώς, μόνο τα ηχεία, δε βολεύει να το μετακινείς και να το κουβαλάς αριστερά και δεξιά...

Αν είναι πολύ χαμηλά όμως δε με εξυπηρετούν μάλλον έτσι κι αλλιώς, άφηνα και του λάπτοπ τα χαζοηχεία αν ήταν...

Όσο για το θέμα με μητρική και τροφοδοσία θεωρώ ότι δεν υφίσταται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι παίζουν χαμηλά

 

Με τερμα την ένταση στο κινητό και ήταν σαν να το είχα στο χαλαρό.

 

Και εγώ αυτό πιστεύω για μητρική και τροφοδοσία κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα δύο σετ και μάλλον το ένα που προοριζόταν για τον αδερφο δεν το θέλει. Από το να το επιστρέψω στο e-shop να πάρω τα λεφτά πίσω, μπορώ να το δώσω αν το θέλει κάποιος από εδώ και δεν πρόλαβε. Εννοείται στην τιμή αγοράς με την προσφορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτα καλα για αυτη την τιμη ! - δινουν ρεστα στο spotify του ΜοtoG  και καλυτεροι δορυφοροι απο τα PER.584616.jpg

που δεν χω καταφερει να τα ρυθμισω ακομα και μου τριζουν αλλα τους αλλαξα καλωδια και τα συνδεσα στο PC .

 

Γενικα τα σνομπαρα γιατι εχω και πολυ ακριβοτερα αλλα ειναι φοβερά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πηρα κι εγω.

Εντυπωσιακο τι αγοραζεις με 14 ευρω. Τα δικα μου εχουν ενα θεματακι. Το αριστερο παιζει αρκετα πιο δυνατα απ το δεξι. Συμβαινει και σε εσας; Η εχουν κουσουρι τα δικα μου;

Το παραπανω προβλημα το κανει μονο στο λαπτοπ μου. Τα εβαλα σε κινητο και παιζουν καλα. Ξερουμε τι σημαινει αυτο για το λαπτοπ; Απ τα δικα του ηχεια, η εντασει ειναι ιδια κ στα 2 ηχεια.  Αρα εχει προβλημα το 3.5mm;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα και δυστυχώς έπεσα σε χαλασμένο κομμάτι  :mad:

Το φωτάκι του ρυθμιστή έντασης πρέπει να είναι αναμμένο, σωστά; Ε, το δικό μου δεν ανάβει. Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι ότι δεν παίρνει ρεύμα το woofer. Όταν πατάω το on/off δεν κάνει καθόλου ήχο.

Τη Δευτέρα πάει πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα όλα καλά. Μου έκανε εντύπωση ο πολύ καθαρός ήχος και το έντονο μπάσο. Άσε που επιτέλους δεν έχω βουητό όταν είναι ανοιχτά τα ηχεία. Μιλάμε σε σχέση με αυτά που είχα για την νύχτα με την μέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω για ένα πρόβλημα, μήπως το είχε κ κάποιος άλλος: όταν συνδέω τα δύο ηχειάκια στο woofer, δεν παίζει το ένα από τα δύο. Το κάνει σε κάποιον άλλο; Αν το βύσμα το αφήσω λιγάκι πιο έξω, τότε παίζουν κ τα δύο. Το παράξενο είναι ότι είτε το βύσμα μπει κανονικά είτε το αφήσω λίγο πιο έξω (μία "θέση" πριν), ο ήχος ακούγεται το ίδιο ακριβώς σε ένταση..

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο με την ευκαιρία, επειδή είναι λίγο κ άσχετος με ηχεία γενικά αλλά μου φαίνεται περίεργο: αν χρησιμοποιήσω μόνο τα ηχειάκια, είναι φυσιολογικό να μην ακούγονται σχεδόν καθόλου στο φουλ; Οκ, εννοείται ότι χάνουν πααααάρα πολύ, αλλά σαν μα μην υπάρχουν; Ακούγονται όσο ακούγεται κ το woofer να "παίζει μουσική" μόνο του, χωρίς τα ηχειάκια αυτά.

Επίσης, στην ίδια ένταση είτε τα έχω στο λαπτοπ είτε τα βγάλω κ χρησιμοποιούνται τα του λαπτοπ, που δεν είναι κάτι φοβερό (δυστυχώς δε βρίσκω τα χαρακτηριστικά του), είναι φυσιολογικό είναι σαν ένα κ το αυτό; Μόνο στο 100% σαν να βγάζει ελάχιστα πιο δυνατό ήχο από το αντίστοιχο (100%) του λαπτοπ.

Είναι φυσιολογικά αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανε και σ' εμένα κάνα 2 φορές στην αρχή και μετά έστρωσε.

Για να είμαι σίγουρος τα απο-σύνδεσα μόλις τώρα 2-3 φορές και όλα μια χαρά.

 

Τώρα όσον αφορά το 2ο σκέλος, εγώ προσωπικά το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό, αν και ειπώθηκε κάποια ποστς πιο πάνω ότι σε κινητό που δοκιμάστηκαν είχαν μια κάποια ένταση.

Στα δικά μου κινητά (Cubot Note S - Doogee X7 PRO) παίζουν επίσης χαμηλά, ενώ στην αρχαιολογία (Alcatel Pop C9) παίζουν δυνατότερα. Τώρα τι να σου πω, λογικά δε συστήνεται να παίζουν αυτόνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πηρα κ εγω κ φυσικα ειναι οτι πιο vfm υπαρχει. φυσικα δεν κανουν για καποιον που εχει απαιτησεις αλλα για εναν που χρησιμοποιει τον υπολογιστη για ιντερνετ, κανα βιντεακι, social media κλπ θα ειναι παραπανω απο ικανοποιημενος. καθαρος ηχος ακομα κ σε φουλ ενταση ( ελπιζω με την παροδο του χρονου να μην αλλαξει αυτο) κ παραδοξως καλο μπασο (ειχα κ επωνυμα ηχεια τετοιας κατηγοριας κ το μπασο ηταν αστειο, ουτε επιπεδου κινητου)

 

η μονη μου ανησυχια σε τετοιες αγορες ειναι η αντοχη στο χρονο. αν βγαλουν κανα 2 χρονια θα ειναι τελεια! ελπιζω να μη τα φτυσουν στο 6μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...