Προς το περιεχόμενο

[Ηχεία] GEMBIRD SPK631 2.1 13.90 € @e-shop


xristoslet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες παρέλαβα και εγώ και οφείλω να πω για τα 14€ που ζητάει είναι αρκετά καλό.

Εντάξει όχι και πανηγυρισμούς για απόλυτο deal αλλά σίγουρα μία καλή αγορά ;)

Το κακό είναι ότι και η δικιά μου τηλεόραση δεν έχει υποδοχή 3.5 jack και έτσι μπήκε επάνω στο ράφι για internet radio με το κινητό....

Σκέφτομαι για αγορά ακόμα ένα σετ για το παραθαλάσσιο .....

Ευχαριστώ τον ts :)

 

Αυτό με την τηλεόραση υπάρχει κάποια παντεντα για την σύνδεση χωρίς jack ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει 3,5mm jack....

 

Θα κάνω τη χαζή παρατήρηση πως δεν είναι πράσινη η θύρα όπως στο PC, λέει "headphones" και δεν της φαίνεται καν πως είναι για 3,5mm jack και στην LG και στην Samsung μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει αυτό: http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-Coaxial-Toslink-Optical-to-Analog-L-R-RCA-Audio-Converter-Adapter-3-5mm-/321989415184 αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει τον κόπο να μπεις σε όλη αυτή τη διαδικασία.

Κι αυτοί οι κατασκευαστές ρε φίλε.....τηλεόραση χωρίς υποδοχή ακουστικών;

Ο εκμοντερνισμός μας έφαγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα και δυστυχώς έπεσα σε χαλασμένο κομμάτι  :mad:

Το φωτάκι του ρυθμιστή έντασης πρέπει να είναι αναμμένο, σωστά; Ε, το δικό μου δεν ανάβει. Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι ότι δεν παίρνει ρεύμα το woofer. Όταν πατάω το on/off δεν κάνει καθόλου ήχο.

Τη Δευτέρα πάει πίσω...

 

Μου έτυχε το προβληματικό, δευτέρα το πήγα πίσω το δέχτηκαν χωρίς μα μου, την τρίτη έρχεται sms από service ότι είναι σε αναμονή αντικατάστασης, σήμερα τετάρτη πάλι sms από service ότι το προϊόν αντικαταστάθηκε και να περιμένω ενημέρωση από το κατάστημα. Όπως την κόβω την δουλειά αύριο θα είναι εδώ. Κανένα πρόβλημα υποστήριξης κ εξυπηρέτησης όπως ποτέ δεν είχα τέτοια προβλήματα, και πρώτη φορά που έτυχε ελαττωματικό προϊόν.

 

Μόλις παρέλαβα και όλα κομπλέ. Ντάξει πολύ μέτρια αλλά δεν περίμενα και τίποτα το ιδιαίτερο, για τα λεφτά τους μια χαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει αυτό: http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-Coaxial-Toslink-Optical-to-Analog-L-R-RCA-Audio-Converter-Adapter-3-5mm-/321989415184 αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει τον κόπο να μπεις σε όλη αυτή τη διαδικασία.

Κι αυτοί οι κατασκευαστές ρε φίλε.....τηλεόραση χωρίς υποδοχή ακουστικών;

Ο εκμοντερνισμός μας έφαγε...

Εγώ έχω Samsung που δεν έχει. 3,5 έξοδο και με ένα τέτοιο μαραφέτι από έξοδο οπτική κάνω τη δουλειά μου άψογα. Αν έχετε οπτική έξοδο παιδιά αυτό είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μας πεις μάρκα/μοντέλο tv ή τουλάχιστον τι εξόδους έχει, ίσως βρούμε λύση.

Μια samsung LE40B530P7W +7 ετών αν θυμάμαι καλά ,αλλά δουλεύει άψογα....

 

Edit:Βλέπω κάτι εδώ https://edigital.hu/led-televizio/samsung-le40b530p7wxxh-lcd-televizio-p43851

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παλικάρια αναρωτιέμαι τι απόθεμα έχει το eshop απ'το συγκεκριμένο σετάκι.

Όλοι παίρνουν και δε λέει να τελειώσει, τι φάση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές τηλεοράσεις έχουν κλασσική έξοδο ήχου με L και R, οπότε δείτε αυτό

http://www.ebay.com/itm/131884715332

Τουλάχιστον η δικιά μου γριά ;) έχει την έξοδο L R και μάλλον θα κάνω δοκιμάσω φίλε μου.Λογικα μέσα στο ντουλάπι του sport billy :) κάτι θα έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τουλάχιστον η δικιά μου γριά ;) έχει την έξοδο L R και μάλλον θα κάνω δοκιμάσω φίλε μου.Λογικα μέσα στο ντουλάπι του sport billy :) κάτι θα έχω

 

Δεν θα εχεις ρυθμιση εντασης ομως απο το remote της τηλεορασης, υποψιν. Η ιδια εξοδος ηχου που υπαρχει σε RCA υποδοχες, υπαρχει και στα scart.

 

Νομιζω παντως και κυριως γι' αυτο κανω την παρεμβαση με αυτο το ποστ, οτι η κουβεντα μπορει να μεινει στο θεμα της προσφορας και σε θεματα αποψεων και παραλαβων και οχι στο αν η τηλεοραση του καθενος εχει εξοδο ακουστικων ή οχι. Υπερκαλυφθηκε αυτη η παραμετρος πιστευω, καλο ηταν για να ψιλιαστει καποιος οτι μπορει να μην εχει δυνατοτητα να τα ριξει σε μια τηλεοραση του, αλλα οχι να εχουμε 2 σελιδες ποστς "η δικη μου εχει", "η δικη μου δεν εχει" κλπ.

 

:)

 

Καλημερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...