Προς το περιεχόμενο

Ori and the Will of the Wisps


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, xavier είπε

Ναι το ability που παίρνεις στο wellspring... Να σου πω, τώρα που το σκέφτομαι βλέπω ποσά abilities , έχει στα μενού και δεν τα έχω πάρει ακόμα, οπότε μάλλον έχω πολλά να δω ακόμα....

το καλυτερο τιπ που εχω να σου δωσω ειναι οτι οταν πας για αποστολες κλπ, ανοιγε τον χαρτη και παιρνε ολα πραματακια που εχει τριγυρο, οσα μπορεις τουλαχιστον.

Τα aillities που εχεις στο LT θα στα δεινει το παιχνιδι, τα αλλα τα αγοραζεις/αναβαθμιζεις εσυ. Και οι πετρες ειναι σημαντικες

Παντως ναι εχει πολυ πραμα, δες το με την υσηχια σου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το σκεφτομουν και εγω για πλατινα αλλα ειδα μετα το achievement που εχει να μην ψοφησεις ποτε ή να το βγαλεις σε λιγοτερο απο 4ωρες και το ξεχασα με την μια :P

 

Το δικο μου παραπονο απο το παιχνιδι ειναι τα side quest που εχει που τα βρηκα τερμα αδιαφορα και οτι δεν ταιριαζουν και πολυ στο παιχνιδι μιας και ειναι τα κλασσικα του τυπου αγγαρείας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Sabeas said:

παιδια εξηγηστε λιγο, επειδη το ειχα δει απο το πρωτο game οτι εχει διθυραμβικές κριτικες το franchise, ειναι φαση hollow knight? 

αν με το "φάση hollow knights" εννοείς metroidvania, η απάντηση είναι ναι... στο λίγο πιο χαρούμενο ίσως...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, firepc είπε

Τελος το game, σκετη μαγεία

Πωαααα, μετα απο 25 ωρες Ori αντε να μαθεις τα κουμπια του Nier παλι 🤪

σε πηγε 25 ωρες 1 playthrough ή εκανες και 2ο? 

η αραχνουλα το 1ο σημειο του παιχνιδιου που με  δυσκολεψε λιγο αλλα τη περασα...τωρα αναψα τις φωτιτσες μετα την αρκουδα και προχωραω...κανω και λιγο backtracking για να βγαλω τα sidequest και να μαζεψω τις πετρες. Δεν το πολυτρεχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xavier είπε

σε πηγε 25 ωρες 1 playthrough ή εκανες και 2ο? 

η αραχνουλα το 1ο σημειο του παιχνιδιου που με  δυσκολεψε λιγο αλλα τη περασα...τωρα αναψα τις φωτιτσες μετα την αρκουδα και προχωραω...κανω και λιγο backtracking για να βγαλω τα sidequest και να μαζεψω τις πετρες. Δεν το πολυτρεχω...

1 Playthrough

Αρκετες περιοχες τις εφτασα κοντα στο 100%
Θα το αφησω ακομα στο pc για οταν εχω ορεξη να κανω και οτι αλλο εχει μεινει

*να πω επισης οτι ετρεξε αψογα σε αναλυση 3440x1440 και 100fps 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαγεία όντως. Όπως και το πρώτο. Το έβαλαν και στο game pass και επωφελήθηκα χωρίς δεύτερη σκέψη. Στο 25% είμαι, δεν έχω κανένα Wisp ακόμα. Έφτασα στο σημείο που μπαίνεις για να μαζέψεις ένα, αλλά πρέπει πρώτα να βρω άλλα 4 μου λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελικο boss δεν ειναι και τοσο δυσκολο

Οσο πιο τουμπανοι ειστε τοσο πιο ευκολη πορεια θα εχετε

Γι αυτο λεω, οτι βλεπετε, το παιρνετε

*και φυσικα το skill θα παιξει και αυτο ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια πραγματα που δεν μαρεσουν απο το παρα πολυ ωραιο γενικα sequel

  • Time trial.Τα βρηκα τερμα αδιαφορα και ουτε ειναι να πεις οτι σου δινουν και κανενα reward της προκοπης.
  • Side quests.Τα περισσοτερα ειναι τα κλασσικα fetch missions ''φερε μου αυτο'',''πηγαινε εκει'',κοινως ψιλο αδιαφορα και το tracking τους δεν ειναι οτι το καλυτερο.
  • Καποιες περιοχες στο platforming τους οπως η περιοχη με τους παγους,την ερημο και το σκοταδι. πανεμορφες οπτικα,απλα καποια platform κομματια τους ειναι πιο ενοχλητικα απο οσο χρειαζεται.
  • Επειδη δεν ειναι πολυ ξεκαθαρο που να πας για να παρεις το χ νεο ability που θα σε βολεψει περισσοτερο στο explore,υπαρχει περισσοτερο backtracking απο το πρωτο Ori.
  • τεχνικα μικρο θεματα οπως stuttering,καποια npc που εξαφανιζονται(διορθωνεται με restart).

Σιγουρα στα θετικα του παιχνιδιου ειναι το συστημα μαχης που οπως ανεφερε και ενας συμφορουμιτης πιο πισω δανειζεται μερικα στοιχεια και απο το Hollow Knight.

Μουσικη,οπτικος τομεας και μπολικο explore επισης πολυ δυνατα οπως και στο πρωτο παιχνιδι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε
  • Side quests.Τα περισσοτερα ειναι τα κλασσικα fetch missions ''φερε μου αυτο'',''πηγαινε εκει'',κοινως ψιλο αδιαφορα.
  • Επειδη δεν ειναι πολυ ξεκαθαρο που να πας για να παρεις το χ νεο ability που θα σε βολεψει περισσοτερο στο explore,υπαρχει περισσοτερο backtracking απο το πρωτο Ori.


Και για μένα αυτά τα 2 μου έχουν κάνει αρνητική εντύπωση σε ένα κατα τ' άλλα απίστευτο sequel. 

Το πάω σιγά σιγά και σήμερα πέρασα το πρώτο μεγάλο "κυνηγητό" απο boss... δεν έχω λόγια.. ήταν πολύ όμορφα φτιαγμένο και η μουσική που το συνόδευε ήταν τρομερή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...