Προς το περιεχόμενο

Ζευγάρι καπνιστή με αντί καπνιστή Πως τα βρισκετε !


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς αυτό. Δύσκολη η σχέση μεταξύ των δυο εκτός και αν ο έρωτας είναι μεγάλος. Η μυρωδιά δεν παλεύεται και αν είσαι καπνίστρια πίστεψε με ο μη καπνιστής θα σε μυρίζει από χιλιόμετρα γιατί η μυρωδιά είναι συνεχόμενη. Ειδικά όσο πλησιάζεις στο στόμα αισθάνεσαι ότι μυρίζει ο άλλος σαν τασάκι. Είναι εντελώς απωθητική η μυρωδιά όσο καλή στοματική υγιεινή και αν έχεις. Είναι σαν τους παππούδες που βρωμοκοπάνε σκορδίλα όσο και να πλένουν το στόμα τους, όσες μαστίχες και αν μασάνε. 

 

Προσωπικά είναι σοβαρός λόγος να μην γίνει τίποτε σοβαρό με την εκάστοτε κοπέλα. Ακόμα και μια απλή σεξουαλική περιπέτεια καθίσταται πολύ δύσκολη λόγο μυρωδιάς. 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Θεία μου καπνίστρια για 30 χρόνια (ευτυχώς το έκοψε), θυμάμαι κάπνιζε στην βεράντα έξω από το σπίτι, έμπαινε μέσα μετά από 1 λεπτό αφού τελείωνε και έβγαινε μυρωδιά καπνού από το στόμα και τις ανάσες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρχικά ο ts γράφει στον τίτλο "Ζευγάρι καπνιστή με αντί καπνιστή" δεν γράφει "μη καπνιστής", και η διάφορα είναι τεράστια, ο αντί καπνιστής είναι πολέμιος και καταγγέλλων των καπνιστων, οπότε δεν υπάρχει συνύπαρξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ καπνίζω,η γυναίκα μου όχι.Ποτέ της δεν μου έκανε σκηνικά τύπου ή το τσιγάρο ή εγώ.
Αλλά και ποτέ μου δεν θα τα ανεχόμουνα αν τυχόν τα έκανε.Βέβαια συμβουλές ή συζητήσεις υπάρχουν,αλλά μέχρι εκεί.Ποτέ απειλές. 

Δηλαδή όμορφα και ωραία.Είμαι αυτός που είμαι,το ίδιο και εσύ.Δεν έκανα,δεν έκανες κάτι κακό.Με δέχεσαι έτσι;Καλώς.Δεν με δέχεσαι έτσι;Άντε γεια!!
Και δεν καπνίζω παντού στο σπίτι.Έχω το δωμάτιό μου

Επεξ/σία από palawiaris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, θα συμφωνήσω με τον YourTrueLegend ότι το κάπνισμα δεν είναι απλά μια συνήθεια. Αν της έκανε τα ίδια σκηνικά επειδή παίζει μπεγλέρι ξέρω γω, να τον ρίξουμε στην πυρά τον άνθρωπο. Αλλά το κάπνισμα απλά δεν είναι το ίδιο.

 

kathytherion, να σου δώσω μια άλλη οπτική, γιατί οι περισσότεροι κράζουν τον σύντροφό σου. Σκέψου ότι μπορεί η συμπεριφορά να οφείλεται στο ότι βλέπει τη σχέση σας σοβαρά. Αν σε βλέπει ως πιθανή σύντροφο για το υπόλοιπο της ζωής του και μελλοντική μητέρα των παιδιών του, είναι λογικό να φρικάρει αν καπνίζεις. Ο καπνιστής έχει 10 χρόνια κατά μέσο όρο μικρότερο προσδόκιμο ζωής από τον μη καπνιστή, χειρότερη υγεία, γερνάει πιο γρήγορα. Επίσης, αν σε σκέφτεται ως μητέρα των παιδιών του, υπολογίζει το κακό που θα κάνεις στο έμβρυο και το μωρό σου καπνίζοντας. Για να μην μπούμε και σε κουβέντες σχετικά με το τι πρότυπο θα είσαι για τα παιδιά σου κτλ. Σκέψου τα αυτά και πες μου. Αν αυτός είχε μια αυτοκαταστροφική συμπεριφορά που ενδεχομένως να επηρέαζε αρνητικά και την μελλοντική σας οικογένεια, θα το αντιμετώπιζες με χαλαρότητα εσύ;

 

Αυτά τα λέω ως μια πιθανή ερμηνεία. Μπορεί απλά να τον αηδιάζει η μυρωδιά, το οποίο κι εγώ το βρίσκω εντελώς φυσιολογικό. Κι εμένα μου προκαλεί αηδία και σίγουρα δεν είναι αυτό που θα ήθελα να νιώθω με την σύντροφό μου.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε γαμώτο, πως μπορείτε και καπνίζετε εν έτη 2017; Ακόμη δε πέρασε αυτή η μόδα; Βρωμερές εταιρίες των εβραίων σιωνιστών που εθίζουν τον κοσμάκη. Μετανοείτε! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καπνιζω αλλα και ο πρωην μου καπνιζε κ οι περισσοτερες φιλες μου καπνιζουν.

Δυστυχως ειναι αναγκαιο κακο που ανεχεσαι...

 

Βεβαια μεχρι ενας σημειου. Πχ οταν πηγαμε διακοπες χριστουγεννα δεν επαιζε να καπνισει μεσα στο δωματιο. Κι επειδη εξω ειχε 2-3 βαθμους δε καπνιζε καθολου σχεδον :P

 

Φιλες μου καποιες φορες ακομα κι οταν εχει κρυο καθονται εξω σε μαγαζια που δεν επιτρεπεται το καπνισμα μεσα. Ε ειναι ο λογος που τοτε δε βγαινω μαζι τους γιατι δεν εχω καμια ορεξη να πουντιασω για ν αναπνεω καπνο.

 

Νομιζω οτι καπου θα υποχωρησει ο ενας καπου ο αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kathytherion, να σου δώσω μια άλλη οπτική, γιατί οι περισσότεροι κράζουν τον σύντροφό σου. 

Να βγουν οσοι κραζουν και ΔΕΝ  ειναι καπνιστες και να το συζητησουμε.

πιστευω οτι 10 στους 10 που κραξαν ειναι καπνιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθεια εννοεις το οτι προσπαθει να μην του το δειχνει?

γιατι οκ,βλεπουμε και εμεις τη μια πλευρα,αλλα δε μπορουμε να ξερουμε ουτε τι κρυβεται απο πισω απο την πλευρα της κοπελας,ουτε φυσικα και του φιλου της.

ξερουμε μονο αυτα που μας ειπε η κοπελα,που αν το σκεφτεις τον παρουσιαζει σχετικα κακο.

Αν ηταν ετσι οπως τα λεει δε θα καθοταν παραπερα μαζι του.

Το να προσπαθησει να το κοψει αντι να το κρυψει δε θα ηταν καλυτερο?

Όχι, εννοώ πως μείωσε το κάπνισμα στο ελάχιστο που την ικανοποιεί και δεν αποκλείει το γεγονός να το κόψει, απλώς δηλώνει ότι τώρα της είναι πολύ δύσκολο καθώς ακολουθεί κάποια δίαιτα (άλλο ευαγγέλιο, δεν το πιάνω) και ήδη νιώθει περιορισμένη. Αυτό το λες προσπάθεια. 

 

Φυσικά θεωρώ όσα λέει πως είναι ειλικρινή, δεν θα κάτσω να την κρίνω γιατί και πώς, δεν έκρινα ούτε τον σύντροφό της, απλώς είπα ότι θα προβληματιζόμουν από μια χειριστική συμπεριφορά και τι προεκτάσεις θα μπορούσε να πάρει. Αυτά αν σε ενοχλούν τόσο τα λες από την αρχή. Κορίτσι μου σε γουστάρω, αλλά εγώ εσύ και το τσιγάρο δεν. Δεν πας να τα κόψεις στον άλλον ενώ είσαι καιρό μαζί του και συγκατοικείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να βγουν οσοι κραζουν και ΔΕΝ  ειναι καπνιστες και να το συζητησουμε.

πιστευω οτι 10 στους 10 που κραξαν ειναι καπνιστες.

 

 

εγώ βλέπω ότι κράζουν οι αντικαπνιστές (όχι οι μη καπνιστές) , που είδες να κράζουν οι καπνιστές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδια περίπτωση TS. Εγώ βέβαια είμαι στην πλευρά που πρέπει να "ανεχτεί"¨.

Θέλει το καλό σου, και γι'αυτο ενοχλείται τόσο. Το παίρνει προσωπικά.

Πολύ περισσότερο απ'τη γ@μημένη βρώμα στον αέρα, είναι η στάση των καπνιστών που ενοχλεί.

Και ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θυμαμαι

συνήθως σε τέτοια θέματα πριν καν τα διαβάσεις ξέρεις ότι θα ξεσπαθώσουν οι αντικαπντιστές 

 

τέσπα είναι ζόρι να συνυπάρχουν άτομο που καπνίζει με άτομο που δε καπνίζει (οι αντικαπνιστές γενικά έχουν άλλα προβλήματα οπότε καλό είναι να μη συνυπάρχουν καν ), αλλά κάπως μπορεί να βρεθεί η μόντα και να ενοχληθούν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ όπως είναι και το δίκαιο 

 

το να προσπαθεί ο οποιοσδήποτε σε μια σχέση να αλλάξει τον άλλον φυσικά και δεν έχει νόημα (δεν έβλεπε τι έπαιρνε; ) αλλά είναι γενικά προβληματικό από την άποψη ότι τη μία θα τα κάνει μπαλόνια για το ένα και την άλλη για κάτι άλλο το οποίο μπορεί να είναι ακόμα πιο ασήμαντο

 

δεν είναι ενδιαφέρον να κάνεις σαν υστερικός. κι εμένα η δικιά μου το έκοψε πρακτικά (αν και δε κάπνιζε ποτέ ιδιαίτερα) και όταν μου ζητάει την αγριοκοιτάω (γιατί τη νοιάζομαι και χαίρομαι που το έχει ουσιαστικά καταφέρει), αλλά δε θα κάνω σαν τρελός αν βγούμε ένα σάββατο και μου ζητήσει να κάνει κανένα με το ποτό της.. απλά την αγριοκοιτάω για να μην ξεχνιόμαστε

 

κι εγώ από την άλλη που κακώς συνεχίζω και καπνίζω προσπαθώ να μην τη ντουμανιάζω ή βγαίνω έξω στα μπαλκόνια, αλλά πού και πού τρώει τον καπνό μου αλλά τελοσπάντων σαν πρώην καπνίστρια δε μιλάει 

 

αυτό που περιγράφει η ts είναι τελείως γελοία περίπτωση δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεται αυτός ο τσακωμός , ο τύπος είναι υστέρω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτας > Τσιγαρο .............

Αμα γουσταρει η κοπελλα το κοβει

Αμα γουσταρει το αγορι το ανεχεται

Αμα γουσταρουν και οι δυο ακομα καλυτερα, θα βρεθει μια μεση λυση που θα ικανοποιει και τους δυο.

 

Υπαρχουν σοβαροτερα πραματα να ασχοληθει ενα ζευγαρι για το μελλον του απο το τσιγαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτας > Τσιγαρο .............

 

 

φυσικά, αλλά όταν παίρνεις κάποιον το παίρνεις και με τα θετικά του και τα αρνητικά του

 

για τα αρνητικά του συμβιβάζεσαι, αλλιώς καλύτερα μην τον πάρεις καν 

 

η νοοτροπία του "θα τον/την αλλάξω" είναι πλήρως αποτυχημένη, για αυτό άλλωστε πλέον που ο κόσμος χωρίζει πιο εύκολα δε βλέπεις κανέναν να στεριώνει πουθενά, γιατί δεν έχουν μάθει ότι πρέπει να συμβιβάζονται (εκτός από τη δουλειά ίσως που εκεί σούζα στη παράνοια) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "αντικαπνιστής" ακούγεται σαν το άλλο που είχα ακούσει κάποτε το "αντιολυμπιακός" που έλεγαν κάποιοι όταν τους ρώταγες τι ομάδα είναι, και σου έλεγαν πως δεν ασχολούνται αλλά μισούν τον ολυμπιακό και πάντα θα υποστηρίζουν την αντίπαλή ομάδα όταν παίζει ο ολυμπιακός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...