Προς το περιεχόμενο

Και μόνο η παρουσία του smartphone μάς “αποβλακώνει”


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Επησεις ορισμενοι αρκετα χαζοι ανθρωποι μπερδεβουν το "συγκεντρωνωμαι" με το "αποβλακωνωμαι". Ισως γιατι τους συμφαιρει να βλεπουν αυτο, καπως.

Ειναι λεπτη η γραμμη αναμεσα τους.Οταν σε μια παρεα καποιος-οι στην 1 ωρα, τα 55 λεπτα ασχολουνται με το κινητο, ειναι εξαρτηση-αποβλακωμα.

Ειμαι φουλ στην τεχνολογια δεν μου λοιπη τιποτε απ οτο σπιτι-αυτοκινητο.Εχω τρελα με τον υπολογιστη-παιχνιδια, στο μονο που εμεινα πισω κατα καποιους, ειναι στα κινητα.Εχω σε αριστη κατασταση ενα sonyericsson future phone ελαφρυ και μικρο  για να με παιρνουν και να παιρνω.Τιποτε αλλο.Συνειδητη επιλογη οπισδοδρομισμου.Δεν ειναι δυνατον σε παραλιες-καφετεριες ολοι να ειναι εργασιομανεις.Πας σε σχολικη γιορτη και αντι ολοι να καμαρωνουν τα αγγελουδια τους, μαλακιζονται με το κινητα.Μιλας στον αλλον εχει ακουμπισμενο το κινητο στο τραπεζι και καθε 10 δευτερολεπτα το κοιταει.Και μιλαμε για εξαρτηση απο ανθρωπους και υλικιες που δεν εχουν καμια σχεση με υπολογιστη η τεχνολογια.Δεν ξερουν καν να ανοιξουν υπολογιστη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η παρουσια προκλητικων γυναικων στην εργασια σου μπορει να σε αποβλακωνει και να μην συγκεντρωνεσαι ,η ερευνα αυτη ειναι πραγματικα αστεια.

αλλα για το ποιο πανω ρωτηστε 9/10 αρσενικους που δουλευουν σε εργασιες με κοπελες οι οποιες ντυνονται ελαφρια πως αισθανονται συνηθως και ποσο συγκεντρωνεται ο καθενας τους.. το 1/10 αφορα τον ασταθμητο παραγοντα προτιμήσεων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει το Smartphone αλλά ο χρήστης του. Αυτές τις παπάρες περι έρευνας σε "Τεξανούς" να την βράσω, από όλη την Αμερική τους χειρότερους πήγαν και διάλεξαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω; Εκαναν έρευνα σε 800 ΤΕΞΑΝΟΥΣ και εβγαλαν συμπερασμα οτι οταν ειμαστε κοντά σε smartphone ειμαστε πιο βλάκες; Σε ΤΕΞΑΝΟΥΣ; Το ιδιο συμπερασμα θα βγάζανε αν η ερευνα ήταν σχετικά με το ποσο κανει 3-1. Το να κανεις ερευνα για εξυπναδα στο Τεξας ειναι το ιδιο legit με το να λες πως τα Τίρανα εχουν Αλβανούς

Με μια τέτοια απάντηση δεν φαινεται να καταλαβαίνεις  και πολλά, όπως και οι περισσότερες που διαβάζουμε εδώ μέσα !

 

Από τότε που βγήκαν τα κινητά διαβάζουμε για τις αρνητικές επιδράσεις που έχουν στην υγεία μας τα ραδιοκύματα και όχι η ραδιενέργεια όπως γράφετε οι περισσότεροι και παθαίνουμε ναυτία από την αμορφωσιά !!

 

Ο δείκτης SAR εξάλλου γι'αυτον τον λόγο υπάρχει . Ακτινοβολία ραδιοκυμάτων σαϊνια μου !      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια τέτοια απάντηση δεν φαινεται να καταλαβαίνεις  και πολλά, όπως και οι περισσότερες που διαβάζουμε εδώ μέσα !

 

Από τότε που βγήκαν τα κινητά διαβάζουμε για τις αρνητικές επιδράσεις που έχουν στην υγεία μας τα ραδιοκύματα και όχι η ραδιενέργεια όπως γράφετε οι περισσότεροι και παθαίνουμε ναυτία από την αμορφωσιά !!

 

Ο δείκτης SAR εξάλλου γι'αυτον τον λόγο υπάρχει . Ακτινοβολία ραδιοκυμάτων σαϊνια μου !      

trolling is an art ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τολμήσω να πω ότι πολλές φορές οι έρευνες είναι πολυ καλά δομημένες και στόχος είναι η παρατήρηση ενός και μόνο αποτελέσματος πχ διάσπαση προσοχής (ούτε πόσο, ούτε για πόση ώρα κοκ). Εκεί που μπερδεύεται ο απλός κοςμάκης είναι όταν εκλαικεύονται οι μέθοδοι και τα συμπεράσματα. Όσο για τον συμφορουμίτη που καταφέρεται ενάντια στην συμμετοχή Τεξανών, θεωρώ ότι αντικατοπτρίζει το μέσο Αμερικάνο, όπως ένας κάτοικος Περιστερίου το μέσο Έλληνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο η παρουσία του smartphone μάς “αποβλακώνει”

 

Kαι μόνο η παρουσία του "Facebook και Instagram" στα smartphone μας "αποβλακώνει" *fixed

 

Σκεφτείτε ότι οι περισσότεροι έξω στον δρόμο μπαίνουν συνέχεια facebook και instagram - δεν φταίει το smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι δεν ξέρω... αλλά όπως είπανε κάποιοι η βλακεία προηγείται του smartphone.

Αυτό που τροποποιείται και μεγαλώνει είναι το ποσοστό της βλακείας.

Γι'αυτό επιστροφή στα Αρχαία Ελληνικά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι κανουν τα κινητα αλλα ο τιτλος του θεματος θα φορεθει πολυ σε επομενη πορεια αντιεξουσιαστων..

 

Και μόνο η παρουσία του smartphone μάς “αποβλακώνει”.

..ατσοι, ...ρουνια, ....φονοι!

 

:D :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...