Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 8 (Spoilers allowed up to Season 7)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά δεν έκανα κάτι τέτοιο στο GoT οπότε δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι...

 

Επιπλέον μάζεψε το επιθετικό υφάκι σου, φόρουμ είναι για να συζητάμε και να διαφωνούμε, αλλιώς αλλάξτε τον τίτλο του τόπικ σε "μόνο για φανατικούς" και να μπαίνετε να γράφετε "καταπληκτικό, έσκισε, επεισοδιάρα" κλπ

 

Και τέλος πήγαινε διάβασε τι σημαίνει suspension of disbelief και τι όχι και μέτα ίσως καταλάβεις γιατί κάποιοι βρίσκουν λάθη.

 

Είδες κανένα να γκρινιάζει για τα ζόμπι? Άλλα είναι τα προβλήματα...

 

 

Αν κάποιος βλέπει μόνο αυτά προφανώς. Εγώ βλέπω και καλά στοιχεία και γι' αυτό το βλέπω ακόμα.

 

Αλλά έχω το δικαίωμα να αναφέρω τα αρνητικά χωρίς να έχω να αντιμετώπισω το μαγκιόρικο υφάκι του κάθε keyboard warrior

Νταξει ως γνωστόν ο γραπτός λόγος εύκολα παρερμηνεύεται. Έχουμε σε μια σειρά πράγματα φανταστικα όπως ζομπι και ψάχνετε να βρείτε αληθοφάνεια ....

 

Προσωπικά βλέπω μια σειρά για να μου περάσει η ώρα. Αν υπεραναλυαμε τα πάντα δε θα βλέπαμε τίποτα

 

Και δε γκρινιαξα για τα ζόμπι φίλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 655
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλε wayward ποιος το παιζει keyboard warrior. πλακα με κανεις? συζητηση κανουμε εννοειται, και απλα αναφερω οτι βλεπουμε σειρα που στηριζεται σε κομικ, στο κομικ γινονται ακομα περισσοτερα what the heck κομματια, οπως σε ολα τα κομικ, αλλα μην περιμενεις και αληθοφανεια σε σειρα με zombies και katanas, σας πειραξε η εγγυος με το ημι-αυτοματο ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ψάχνω να βρω αληθοφάνεια όσον αφορά στο ήδη χτισμένο κόσμο για τα ζόμπι, το πως τα ζόμπι τόσο χρόνια "ζουν" χωρίς τροφή ως επί τω πλειστον, που βρίσκουν βενζίνη, κλπ

 

Τα δέχομαι όλα αυτά γιατί πρέπει να προχωρήσει η ιστορία...

 

Αλλά πχ

 

 

εχθές είδαμε το Rick να δίνει ευκαιρία στους παρατρεχάμενους να παραδοθούν γιατί και καλά δε θέλει να σκοτώσει κόσμο ενώ ήδη έχει σφάξει μια ντουζίνα lookouts σε outposts (το έναν μάλιστα αφού τον ξεκοίλιασε τον άφησε να τον φάει ζωντανό το ζόμπι), να χαλάνε χιλιάδες σφαίρες ενώ στην προηγούμενη σαιζόν προσπαθούσαν να κατασκευάσουν σφάιρες γιατί δεν είχαν αρκετές, το Νίγκαν να βγαίνει κλαρινογαμπρός με 4-5 ακόμα έξω και να μην του ρίχνει ένας στο δόξα πατρί αφού έτσι και αλλιώς θέλουν να τον σκοτώσουν, να πυροβολούν παράθυρα, να έχουν αφήσει άνδρες στην Αλεξάντρια και να έχουν μαζί τους ένα 15-χρονο κορίτσι και μια έγκυο, κλπ. Μπορώ να βρω και άλλα αν θες

 

 

Και τέλος εν πάση περιπτώσει το να μη σας ενοχλούν αυτά είναι σεβαστό όπως είναι σεβαστό να ενοχλούν εμένα σε μια σειρά που με στεναχωρεί που χαλάει κατά την αποψή μου, αλλά δεν είναι αντιμετώπιση οι απαντήσεις του τύπου "πήγαινε δες Arrow" κλπ. Φόρουμ είναι και κάνουμε κουβέντα προσπαθώντας να στηρίξουμε την άποψή μας με επιχειρήματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει ως γνωστόν ο γραπτός λόγος εύκολα παρερμηνεύεται. Έχουμε σε μια σειρά πράγματα φανταστικα όπως ζομπι και ψάχνετε να βρείτε αληθοφάνεια ....

 

Προσωπικά βλέπω μια σειρά για να μου περάσει η ώρα. Αν υπεραναλυαμε τα πάντα δε θα βλέπαμε τίποτα

 

Και δε γκρινιαξα για τα ζόμπι φίλε μου.

Ποιος έγραψε ότι ψάχνει αληθοφάνεια. Γράφουμε κάποια πράγματα που δεν μας αρέσουν. Οι 7 πρώτες season ήταν εξαιρετικές κατά γενική ομολογία. Επίσης κατά γενική ομολογία η 8η season ήταν σχεδόν χάλια οπότε και περιμέναμε να επανέλθει η σειρά στα γνωστά καλά επεισόδια. Όταν δεν το βλέπουμε αυτό θα κράζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μπορώ να βρω αντίβαρο στα συγκεκριμένα genre που ανήκουν το TWD & GOT ώστε να συγκρίνω οποτε απλά απολαμβάνω αυτό που βλέπω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά βλέπω μια σειρά για να μου περάσει η ώρα. Αν υπεραναλυαμε τα πάντα δε θα βλέπαμε τίποτα

Εν μερη εχεις δικιο,αλλα οταν εχουμε φτασει τις 8 season σε μια σειρα ειναι λογικο οι απαιτησεις να αυξανονται γιατι η σειρα πρεπει να σου δικαιολογει τον λογο που φτασαμε στις 8 season και θα συνεχιζει να β γαζει και αλλες.

 

Δες και η βαθμολογια πως επεσε ολως τυχαιως

http://www.imdb.com/title/tt6156390/?ref_=ttep_ep1

 

Εγω το ειχα ξαναπει και πιο παλια και δεν αλλαξε κατι.

Η σειρα αυτη για μενα ειναι κατωτερη απο την μικροτερη(σε παραγωγη)το fear the walking dead ως τωρα επειδη ειναι προβλεψιμη μεχρι αηδιας αλλα ο λογος που υπερτερει απο αυτην ειναι κυριως οι κεντρικοι χαρακτηρες που εχει.

 

Και για τις σφαιρες που ανεφεραν καποιοι,μα καλα σε ολες αυτες τις σειρες/παιχνιδια δεν αναφερεται εξ αρχης το ποσο σημαντικο ειναι να μην σπαταλας σφαιρες και πυρομαχικα χωρις λογο?

 

Ο ρικ δεν ειπε στην προηγουμενη season και στο ιδιο επεισοδιο οτι θα σκοτωνε τον Negan?Γιατι λοιπον το εριξε στην κουβεντα?

Του σκοτωσε ο negan φιλους/γνωστους/συγγενεις,τον εκανε ρεζιλι και αντι να τον σκοτωσουν για οτι εκανε του λενε''ξερεις κατι δεν σου κραταω μουτρα και κακια''?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα τι έγινε

 

Πολύ time traveling είχε lol

 

 

Βλέπουμε τον Ρικ να ομιλεί στους δικούς του, μετα βλέπουμε μάχη εν στο μεταξύ βλέπουμε έναν ρικ με πρησμενα μάτια και ενδιάμεσα απο όλα αυτα βλέπουμε έναν Ρικ με μούσια και πιο γερασμένο (προφανώς στο μέλλον η στην φαντασία του?) και στο τέλος μας επιστρέφει πάλι στην ομιλία του πριν ξεκινήσει καν η μάχη

 

 

Κάποιος να μου εξηγήσει τι έγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μιας και το είδα ξανά πριν λίγο, χμ έχετε δίκιο που "γκρινιαξατε" σε κάποια πολύ τρανταχτά σημεία. Συνηθως βλέπω το επεισόδιο αργά βράδυ Δευτέρας και όσο νανε, με μια δεύτερη προβολή βλέπεις καλύτερα κάποια πράγματα που εν τέλει βγάζουν μάτι. Οπότε να ζητήσω ενα συγνώμη αν έγινε κάποια παρεξήγηση/διαφωνία. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ουτε εγω ειχα προσωπικα θεμα με το επεισοδιο επειδη εδω και καιρο εχω ριξει τις προσδοκιες μου για την σειρα αυτη.


Δεν κατάλαβα τι έγινε

Πολύ time traveling είχε lol

Μπορει να το εξηγησουν στα επομενα επεισοδια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα δε μου πολύ άρεσε το επεισόδιο και γενικά συμφωνώ ότι το έχουν κουράσει με τον νιγκαν.

Ελπίζω να το λήξουν πριν το mid-season μπας και δουμε τίποτα άλλο.

Το fear αυτή τη στιγμή φαίνεται ανώτερο αλλά είναι νωρίς ακόμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μιας και το είδα ξανά πριν λίγο, χμ έχετε δίκιο που "γκρινιαξατε" σε κάποια πολύ τρανταχτά σημεία. Συνηθως βλέπω το επεισόδιο αργά βράδυ Δευτέρας και όσο νανε, με μια δεύτερη προβολή βλέπεις καλύτερα κάποια πράγματα που εν τέλει βγάζουν μάτι. Οπότε να ζητήσω ενα συγνώμη αν έγινε κάποια παρεξήγηση/διαφωνία. :)

 

No problem, ενήλικες είμαστε και τις λύνουμε τις τυχόν παρεξηγήσεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν θα πέσει ξύλο?! Μονο για αυτό ήμουν εδώ :D Ξενέρωσα :P  Τα λέμε όταν ολοκληρωθεί η season, μισώ την αναμονή :D

 

Αυτό μας έλειπε να πλακωθούμε για το Walking Dead :P (ή για οποιαδήποτε σειρά for that matter)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όταν σκηνοθετικά τοποθετείς όλους τους "κακούς" σε ένα μπαλκόνι, απροστάτευτους και ακίνητους(!) με 2 ντουζίνες οπλισμένα άτομα από κάτω που τους θέλουν νεκρούς, ε δεν γίνεται να μην τα ακούσεις όπως το παρουσιάζεις. Ξεπερνά και τα όρια της σεναριακής ευκολίας πλέον αυτό που γίνεται και θεωρεί ξεκάθαρα τον θεατή λοβοτομημένο. Επίσης, ο Γκάμπριελ έχει αυτόματο στα χέρια και είναι face to face πλέον με τον απόλυτο κακό. Τα ίδια θα δούμε κι εκεί.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...